Matip dává obraně Liverpoolu potřebnou jistotu a klid

Matip5

Minulé přestupové okno se neslo v módě utrácet velké částky za stopery.
 
Manchester City koupilo Johna Stonese za 47,5 m liber z Evertonu, Manchester United utratil 30 m liber za Erica Baillyho z Villarrealu, Arsenal zaplatil 35 m liber za Shkodrana Mustafiho z Valencie a Chelsea odkoupila zpět Davida Luize z Paříže za 34 m liber. Jediný z této velké „pětky“, který na tomto postu posílil a neutratil ani korunu, byl Liverpool FC. Ne vždy však platí, že dostanete právě to, kolik si zaplatíte. 
 
Jürgen Klopp si byl vědom toho, že Matipovi končí v létě smlouva se Schalke a také věděl, jakými kvalitami oplývá. Proto s hráčem uzavřel v únoru pre-agreement smlovu. A zdá se, že jeho úsudek se ukázal, jako pravdivý. Sledoval totiž Matipa skoro 6 let v Bundeslize a tak věděl, čeho je hráč schopný. Jelikož je Schalke hlavním rivalem Dortmundu, diskuze o získání Matipa na Westfallenstadion se ani nikdy neuskutečnila. Matip měl Kloppa také velmi v oblibě, proto odmítl řadu nabídek z celé Evropy a upsal se právě Liverpoolu. 
 
Po 19ti letech strávených v jednom klubu, nebylo pro Matipa snadné se stěhovat jinam. Jeho začátek v týmu nebyl jednoduchý. Měl totiž v noze infekci, musel na operaci a během předsezonní přípravy trpěl bolestmi. Poté ale začal pravidelně nastupovat a statistiky říkají, že bez Matipa Liverpool inkasuje gól každých 36 minut, ale v základní sestavě po jeho boku jenom každých 90 minut. Spoustu pozornosti na sebe strhnou útoční hráči jako je Coutinho, Lallana, Mané a Firmino, avšak Matipova role v obraně je stejně tak zásadní.
 
Kromě toho je Matip opravdu hora. Jeho úctihodných 195 cm pomohlo týmu skórovat třetí branku v napjatém zápase s Crystal Palace a poctivě se pral na hrotu s Bentekem. A nebyl to jenom Benteke. Za poslední kola musel svést bitvy s Harry Kanem, Zlatanem Ibrahimovičem nebo s Diegem Costou, a to nejsou žádná ořezávátka. Kromě toho, že je tak vysoký, je také velmi rychlý. V zápase ukázal několik průniků na soupeřovu půli a velmi dobře čte soupeřovu hru. 
 
I když se Lovrenovi podaří sem tam nějaká chyba, Matip je klidný a tuto vlastnost pak přenáší i na další členy obrany. Stačí se podívat na jeho životopis. V Bundeslize odehrál skoro 200 utkání, velmi často hrál v Lize Mistrů a za národní tým Kamerunu odehrál dvě světová mistrovství. To hovoří za vše.
 
Co se týče free-transferů v posledních letech, Reds neměli moc štěstí. Andriy Voronin, Philipp Degen, Milan Jovanovič a Joe Cole v klubu vyhořeli. Naproti tomu Maxi Rodriguéz nebo James Milner ukázali, že na to mají. A právě Matip má k druhé kategorii velmi slušně nakročeno.

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1