Kde jsme, tam už zůstaňme!

Blog4

 

V tichosti jsem doufal, že bychom během uplynulého víkendu mohli jít do čela tabulky.
 
Věřil jsem ve výhru nad Watfordem i v remízu v londýnském derby. Nejtěžší bylo asi uvěřit, že Middlesbrough po Arsenalu uspěje i na hřišti Manchesteru City, ale proč ne? Jednak mohl zmíněný úspěch nováčkovi na půdě kanonýrů zvýšit sebevědomí a jednak, z pohledu Citiziens, po opojení z velkého úspěchu na evropské scéně umí být složité zkoncentrovat se na nejbližší ligový zápas. Víme o tom ostatně z minulosti své. Povedlo se všechno až neuvěřitelně.
 
Co se týče našeho zápasu s Watfordem, tak těžko hledám na výkonu Liverpoolu nějakou chybu. Líbila se mi dokonce i obranná hra, Lucas na pozici stopera si kupodivu většinou nevede zle a tentokrát nemám proti jeho výkonu výhrady. Tedy aspoň co se týče jeho práce vzadu, zakončovatel rozhodně není. Karius si připsal na své konto pěkné zákroky, navázal tak na druhý poločas s Crystal Palace, což je také pozitivní. Sice jsme znovu neudrželi čisté konto, ale tentokrát inkasovaný gól nemohl zisk tří bodů ohrozit. Vyplynul z bezstarostného fotbalu, kterým naši hráči při pětigólovém vedení bavili sebe i diváky. V poslední době si dlouho nejsem jist vítězstvím ani za zdánlivě jasného vedení, tentokrát jsem však nepochyboval, že gólová trefa soupeře čtvrt hodiny před koncem už zisk tří bodů v náš prospěch nezmění.  Maximálně bylo ohroženo vylepšení skóre, které se taky při konečném účtování může hodit, ani tyto obavy se však nenaplnily.
 
Soupeř sice klidně mohl odjet s ještě vyšším přídělem, ale šest gólů v jeho síti je velmi uspokojivých. Naše kreativita v útoku je parádní, přičemž hvězdní hráči naší ofenzívy dovedou hrát týmově a výborně si rozumí. Celkově si hra Liverpoolu už musela získat i neutrální fanoušky. Výkon a výsledek zápasu proti Watfordu i v kontextu předešlých utkání je i výrazný vzkaz dalším týmům, které se proti nám postaví. Dáváme příštím soupeřům jasně najevo, aby se na zápas s námi moc netěšili. Velký dík Jürgenu Kloppovi a jeho realizačnímu týmu za to, co se jim v Liverpoolu za ten rok povedlo vybudovat!
 
Přitom Watford podle mě nebyl nejslabší soupeř, který se nám dosud v této sezóně postavil, i když podle výsledku to tak vypadá. Doplatil však na to, že se stále zlepšujeme. A taky na to, že se nám dařilo střelecky, i když ani tentokrát zdaleka všechny velké šance gólem neskončily. Jasné, vysoké vítězství nad tímto soupeřem nás po jedenácti zápasech zaslouženě katapultovalo do čela ligy. Nezbývá než doufat, že se nám z té výšky tabulkového postavení nezamotá hlava a že budeme tímto stylem pokračovat dál. Ať už totiž chceme nebo ne, spekulacím o titulu se teď nevyhneme. Ale proč ne, přijměme tuto výzvu! Dokonce si troufnu tvrdit, že na čerstvě vydobyté pozici už můžeme do konce soutěže zůstat. Je to příliš odvážné tvrzení? Možná, ale není to nemožné.
 
Já vím, ztráta většiny hlavních soupeřů je zatím minimální. A nelze ještě odepisovat nikoho, ani našeho hlavního rivala, i když mu dost možná odchodem Fergusona skončila smlouva s ďáblem, kterého mají ve znaku. Respekt budí současná forma Chelsea, která navíc, stejně jako my, není zatížená evropskými bitvami. Můžou přijít zranění, která samozřejmě nechci přivolávat, bude nám chybět Mané a nevím, jestli i Matip v důležitých lednových zápasech. Ale měl jsem už možnost vidět nějaké ty zápasy všech hlavních konkurentů a i to mi dodává optimismu.
 
Nechci vyloženě říct, že hrajeme nejlepší fotbal, i když se mi to dere na jazyk. Určitě ale není důvod se kohokoli bát. Hlavně však, nemusíme se momentálně na nikoho ohlížet. Máme před sebou několik zápasů, které jsme při maximální koncentraci určitě schopni vyhrát. Do konce kalendářního roku to bude papírově nejtěžší s přimhouřením oka před vánocemi u sousedů v Goodison Parku, derby je vždy nevyzpytatelné. A pak samozřejmě v silvestrovský večer proti Manchesteru City, poslední den v roce bude letos z pohledu fanouška Liverpoolu ještě víc specifický, než obvykle.
 
Nejvážnější konkurence se ještě do té doby bude hodně utkávat mezi sebou a tak v poslední den roku můžeme jít do zápasu s Citiziens ve velmi dobré situaci. A s příchodem nového roku tak můžeme mít na čele pevnější pozici, než tu právě vybojovanou. Tak, snad jsem se moc nenechal unést. Nejraději bych na Southamptonu nastoupil už teď a nejlépe hned uprostřed týdne, tato reprezentační pauza bude speciálně nekonečně dlouhá. A jako obvykle i riskantní. Tak snad ji bez úhony přežijeme a budeme po ní v plné síle pokračovat v naší spanilé jízdě, při níž nás z první příčky nikdo nesesadí.

 

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1