Čistá konta s příchutí hořkosti

Blog4

 

Reprezentační pauzy asi nemáme většinou nijak zvlášť rádi...
 
Časy, kdy jsem mezistátní zápasy prožíval, jsou už pryč, v poslední době jen trnu, jaké problémy nám během utkání národních týmů vzniknou. Tentokrát to zraněním odnesl Lallana a vždy je potřeba počítat s určitou únavou hráčů, zejména těch, co vážili dalekou cestu s časovým posunem. Zápasy po této nevítané přestávce patří mezi nezáludnější a ani uplynulý víkend v našem podání nebyl v tomto směru výjimkou.
 
Moc toho ale vytknout našemu týmu nemůžu. Zvlášť když podmínky, za jakých se utkání odehrálo, byly zcela jistě výhodou pro domácí. V extrémním počasí, které na jihu Anglie v době zápasu panovalo, spolu s ne zrovna ideálním terénem, naši hráči bojovali a nechali na hřišti všechno. Zejména v druhém poločase jsme úplně dominovali, hra se odehrávala téměř výhradně na polovině soupeře a nic na tom nemění ani fakt, že si Southampton po hodině hry vypracoval výjimečně gólovou šanci. Byl to jediný nebezpečný moment ze strany domácích za celých devadesát minut plus nastavení. Kdyby skončil gólem, bylo by to až příliš kruté, i když i takový může být fotbal. Bohužel, oč méně byli Saints v útoku nebezpeční, o to lépe bránili. Výborně pokrývali všechny prostory na své polovině hřiště. Za celý zápas se vzadu snad nedopustili žádné aspoň trochu vážnější chyby.
 
Jestliže ale soupeře chválím za kvalitní defenzívu, tak to také na druhé straně znamená, že všechny naše šance byly poctivě vypracované a bylo potěšující, že jich bylo i přes pevnou obranu soupeře relativně dost. K úspěšnějšímu výsledku nám však tentokrát chyběl klid a možná i trochu štěstí v zakončení. Samozřejmě by se našly i nějaké další chyby, někdy se mi třeba zdálo, že hráči zbytečně tahají míč místo přihrávky. Nebo se na můj vkus střídalo pozdě, i když personálně správně. Možná mohl dle mého názoru jinak velmi dobrý rozhodčí Clattenburg písknout v náš prospěch penaltu, ale Firmino šel při tom nenápadném zatažení za dres až příliš ochotně a rychle k zemi. Prostě, vždy se něco najde, co by mohlo být lepší, hlavně když se nevyhraje, celkově jsem však s naším výkonem spokojen. A to přesto, že na některých našich hráčích byla znát únava i částečný výpadek z herního rytmu.
 
Southampton sice asi nebude patřit k aspirantům na ty úplně nejvyšší příčky, ale není to ani kandidát sestupu, tipuji, že skončí v horní polovině tabulky, při nejhorším v jejím středu. Zápas na hřišti tohoto soupeře považuji za jeden z těch těžších, a když to tedy všechno sečtu a podtrhnu, tak už jsem zažil větší zklamání. Zachytil jsem ostatně stručné vyjádření Kloppa o tom, že to nebyl náš nejlepší den, ale určitě ani nejhorší a to je asi výstižné.
 
Výsledek 0:0 mimo jiné znamená, že se mi nesplnilo mé nesmělé přání, vyjádřené v minulém článku. Doufal jsem, že už do konce sezóny neopustíme první příčku, kterou jsme vítězstvím nad Watfordem vybojovali. Middlesbrough už napotřetí nedokázal dalšímu týmu z top skupiny sebrat body, i když beznadějné to ani tentokrát rozhodně nebylo. Ale v tomto směru zatím netřeba panikařit. Špička je vyrovnaná, naše tabulkové postavení je stále velmi pěkné a navíc je podpořeno výbornými výkony. Já vím, že každý bod respektive každá ztráta se v Premier League počítá, ale sezónu máme stále rozehranou parádně.
 
Bezbranková remíza zároveň znamená, že jsme podruhé v tomto ligovém ročníku udrželi čisté konto, ale ani tentokrát nám nepřineslo vítězství a tedy i úplnou radost. A podobně jako proti Manchesteru United po předchozí reprezentační pauze nula na straně inkasovaných branek moc nevypovídá o stavu naší obrany, protože ani jeden z těchto týmů ji příliš neprověřil. Rád bych uvěřil, že jsme defenzívu zlepšili, ale na takové konstatování si raději počkám do dalších zápasů. Máme teď týden na to, abychom doladili, co je potřeba k návratu na vítěznou vlnu. Doma proti Sunderlandu nic jiného, než tři body, chtít nemůžeme. Věřím, že žádné podcenění nehrozí ani v nejbližším utkání proti předposlednímu týmu ligy, ani v zápasech, které budou následovat. A že budeme nadále živit naděje na úspěch v probíhající sezóně.

 

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1