Všechno zlé k něčemu dobré

Blog4

 

Zranění Coutinha byl nejčernější moment utkání proti černým kočkám.
 
Pevně doufám, že to nebude tak vážné, jak to v první chvíli vypadalo a že se náš klíčový hráč brzy uzdraví. Paradoxně jsem ale po jeho odchodu viděl dvě pozitiva. Jednak se po dlouhé době dostal na hřiště na delší čas Origi. Hrál výborně a nakonec i vstřelili rozhodující gól. Mám takové tušení, že Divocka v dobré formě budeme v dalších zápasech hodně potřebovat. Druhá pozitivní věc byla, že se náš výkon po nuceném odchodu Philippa překvapivě zvedl. Nevím, jestli se to zdálo jen mně, ale Coutinho se nevrátil z reprezentační pauzy zrovna v pohodě, nejen zdravotně. Ani proti Southamptonu to nebylo úplně ono, i když dělal, co mohl. Přitom většina útoků chodí přes něj, což soupeři samozřejmě vědí a velmi dobře jej střeží. Když musel Philippe ze hřiště odejít, začali jsme hrát víc kolektivně, což nakonec přineslo ovoce.
 
Vidím ale i další pozitiva. V prvé řadě je to způsob vítězství. Dlouho to vypadalo, že dopadneme jako na Southamptonu, oba poslední zápasy byly z velké části hodně podobné. Sunderland jsme však postupně hodně přišpendlili k jeho brance a nakonec jeho odpor zlomili. Trpělivost přinesla ovoce, ukázali jsme mentální sílu. Dalším pozitivem je čisté konto, které konečně znamená i vítězství. A tentokrát musím obranu pochválit, jakkoli jsem k tomu byl doteď zdrženlivý. Zejména Lovren sehrál podle mého názoru jeden z nejlepších zápasů v našem dresu. No a Karius předvedl dva výborné zákroky, kterými si řekl o větší důvěru fanoušků, než jakou měl doposud.
 
Co se mi naopak na utkání s černými kočkami vůbec nelíbilo a ne poprvé, byla naše finální fáze. Když jsme se dostali k zakončení, tak bylo nedůrazné, ještě horší však byl výběr řešení v dobře se vyvíjejících situacích. Hráčům jakoby mnohdy chybělo základní periferní vidění, ale velkou roli v tom hrála i sobeckost některých. Až nepříjemně často jsem se tentokrát chytal za hlavu, když jsem viděl, jak si naši hráči před brankou soupeře počínali.
 
Sobotní výsledky znamenají, že se po tomto kole na čele PL nic nezmění, aspoň co se týče pořadí a rozestupů na prvních třech místech. Naši soupeři o top příčky se však na plný bodový zisk nadřeli možná ještě víc, než my. Viděl jsem posledních dvacet minut Burnley proti Citiziens a domácí v nich favoritovi zle zatápěli, vyrovnání viselo na vlásku. Ze hry Chelsea jde v poslední době respekt, nicméně v zápase proti Tottenhamu, který jsem viděl celý, hráči v modrých dresech nijak neoslnili. Troufám si říct, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější.  Všechno to však svědčí o staré známé pravdě. Každý zápas v nejvyšší anglické soutěži je velmi těžký a nikdo nemá dopředu nic jistého, prognózy mnohdy vezmou za své.
 
V tomto směru jsem rád, že máme trenérský tým, který prošel bundesligou. Německou nejvyšší soutěž sice moc nesleduji, ale pokud vím, tak tam je zvykem rozebírat do detailu hru každého soupeře, i když jde o úplného papírového outsidera. A z předzápasového rozhovoru Kloppa vyznělo, že se analýze hry Sunderlandu věnoval se svým týmem opravdu velmi pečlivě. Podle mě to bylo v zápase znát, i když možná na první pohled vidět nebylo. Myslím si, že podceňování žádného soupeře s tímto trenérským týmem nehrozí.  Vše, co jsem v posledních větách popsal, sice není automatická záruka úspěšného výsledku, ale rizika nezdarů se takovým přístupem snižují. Věřím, že i tohle bude hrát v konečném účtování velkou roli.

 

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1