Liverpool náš domov

fans2

Krátký report ze zápasu se Southamptonem

Přesně 6 roků trvalo naše sezení u televize a sledování zápasů . . . Když se objevila v listopadu nabídka na lístky na druhou polovinu sezóny, řekli jsme si s Lubánkem své "ANO"  a Ondru jsme poprosili o balíček na zápas. Za pár dnů jsme zjistili, že stejný záměr má i Braňo - Popbob . . . To mi udělalo radost, protože naše angličtina zahrnuje dohromady tak 5 slov, z toho  jedno z nich je Carlsberg :-) Čekání bylo dlouhé, mezi tím LFC výsledky létaly nahoru, dolů, ale 5.5.2017 jsme nabrali směr Bratislava - Manchester. Konečně !!! Cesta bez problémů, Braňo měl letenky a všichni jsme se těšili. Po přistání nás smrad v Manchesteru nepřekvapil, roušky na obličej jsme měli připravené !!!

 

IMG 7820 2

 

Braňo si vypůjčil auto a po dálnici nabral směr Liverpool. Po krátkém přivítání a ubytování jsme nabrali směr centrum a irský pub !!! Páteční večer mohl začít !!! Konečně DOMA !!! Po sobotním probuzení klasický volný den - nákupy, prohlídka města, LFC shop, Beatles . . . však to znáte :-) Ve městě to vypadalo na velký sraz otužilců, i přes velikou zimu a vítr, stovky lidí chodili oblečeni jako u nás v srpnu k vodě . . . Ondra v článku o balíčku s lístky uvádí - plně vybavená kuchyně - to je dezinformace - hlavně lednice měla velké nedostatky - piva tam byli jen 4 !!! To jsme rychle doplnili nákupem v potravinách a sobotní noc jsme tak přežili !!!:) Nedělní ráno - modré nebe a již v 9 hodin jsme vyrazili na ANFIELD ! Zrekonstruovaná tribuna je opravdu nádherná, i okolí stadionu,  které známe již z dřívejška je k nepoznání. Je to nádhera být tam a sledovat ten rostoucí červený dav přicházející ke stadionu. Poslední malé nákupy, pivo, fotky, a na THE KOP ! YES!!!

 

IMG 7826 2

 

YNWA jsme si odzpívali a byla to síla !!! Fotbal hodnotit nebudu, škoda hlavičky v poslední minutě, mohlo být o kapku veseleji, ale těch dvakrát 45 minut nám nemohlo víkend v žádném případě pokazit. A že někdo nedá penaltu se stává . . . :-( Ivan Hlinka říkával hlavně se z toho . . . Rozloučení muselo být rychlé, však tam nejsme naposled, čekal nás návrat domů !!! Až na malý zádrhel na letišti, který zůstane utajen :-) jsem to zvládli a noční Bratislava nás přivítala. . . My se těšili hlavně na kamaráda Tomáše, jeho auto a v něm 6 vychlazených piv. . . 
Závěrem jen dodám, že tento víkend plynule navazoval na měsíc strávený s Kometou s nekončícími oslavy titulu !!! Teď nás čeká už jen práce, šetření, očistné čaje a jóga !!! :-) Bůh ochraňuj LIVERPOOL !!! 
Braňo moc děkujeme za všechno, máš u nás slivovici ! Ondro, díky a zdravíme do Trnavy a Břeclavi.
Mates, Lubánek 
 
IMG 7844
 
IMG 7846

 

 

Bleskové zprávy

Brewster na U17 stříbrný

Rhian Brewster si z Mistrovství Evropy do 17 let přivezl stříbrnou medaili, když odehrál celé finále proti Španělsku. Utkání dospělo až do penalt, kde právě Brewster neproměnil jednu z nich, po kterých se radovalo mužstvo z Pyrenejí.

Markovič se hlásil v Melwoodu

Lazar Markovič ukončil své hostování v Hullu o něco dříve kvůli zranění kotníku, které jej vyřadilo ze hry do konce sezóny. 

Coutinho pojede do Melbourne

Coutinho byl povolán do národního týmu, který v červnu odehraje přípravné zápasy s Argentínou a Australií, jež se odehrají na stadionu v Melbourne. Firmino nebyl povolán z důvodu současného zdravotního stavu. 

Phillips končí v LFC

S Liverpoolem se na konci sezóny rozloučí Adam Phillips, který v roce 2014 odjel s prvním týmem na turné do USA. Poslední sezónu jej ale trápila zranění. Stejně jako Phillipsovi vyprší na konci sezóny smlouva, která nebude prodloužena, i Jordanu Williamsovi, Bradu Gartonovi a Jaku Brimmerovi.

Can byl povolán

Emre Can byl vybrán do 23 členné německé nominace na Konfederační pohár v Rusku. Německo vstoupí do turnaje 19. června proti Austrálii. Emre Can tak zmešká úvod přípravy Reds na novou sezónu.

web