Liverpool náš domov

fans2

Krátký report ze zápasu se Southamptonem

Přesně 6 roků trvalo naše sezení u televize a sledování zápasů . . . Když se objevila v listopadu nabídka na lístky na druhou polovinu sezóny, řekli jsme si s Lubánkem své "ANO"  a Ondru jsme poprosili o balíček na zápas. Za pár dnů jsme zjistili, že stejný záměr má i Braňo - Popbob . . . To mi udělalo radost, protože naše angličtina zahrnuje dohromady tak 5 slov, z toho  jedno z nich je Carlsberg :-) Čekání bylo dlouhé, mezi tím LFC výsledky létaly nahoru, dolů, ale 5.5.2017 jsme nabrali směr Bratislava - Manchester. Konečně !!! Cesta bez problémů, Braňo měl letenky a všichni jsme se těšili. Po přistání nás smrad v Manchesteru nepřekvapil, roušky na obličej jsme měli připravené !!!

 

IMG 7820 2

 

Braňo si vypůjčil auto a po dálnici nabral směr Liverpool. Po krátkém přivítání a ubytování jsme nabrali směr centrum a irský pub !!! Páteční večer mohl začít !!! Konečně DOMA !!! Po sobotním probuzení klasický volný den - nákupy, prohlídka města, LFC shop, Beatles . . . však to znáte :-) Ve městě to vypadalo na velký sraz otužilců, i přes velikou zimu a vítr, stovky lidí chodili oblečeni jako u nás v srpnu k vodě . . . Ondra v článku o balíčku s lístky uvádí - plně vybavená kuchyně - to je dezinformace - hlavně lednice měla velké nedostatky - piva tam byli jen 4 !!! To jsme rychle doplnili nákupem v potravinách a sobotní noc jsme tak přežili !!!:) Nedělní ráno - modré nebe a již v 9 hodin jsme vyrazili na ANFIELD ! Zrekonstruovaná tribuna je opravdu nádherná, i okolí stadionu,  které známe již z dřívejška je k nepoznání. Je to nádhera být tam a sledovat ten rostoucí červený dav přicházející ke stadionu. Poslední malé nákupy, pivo, fotky, a na THE KOP ! YES!!!

 

IMG 7826 2

 

YNWA jsme si odzpívali a byla to síla !!! Fotbal hodnotit nebudu, škoda hlavičky v poslední minutě, mohlo být o kapku veseleji, ale těch dvakrát 45 minut nám nemohlo víkend v žádném případě pokazit. A že někdo nedá penaltu se stává . . . :-( Ivan Hlinka říkával hlavně se z toho . . . Rozloučení muselo být rychlé, však tam nejsme naposled, čekal nás návrat domů !!! Až na malý zádrhel na letišti, který zůstane utajen :-) jsem to zvládli a noční Bratislava nás přivítala. . . My se těšili hlavně na kamaráda Tomáše, jeho auto a v něm 6 vychlazených piv. . . 
Závěrem jen dodám, že tento víkend plynule navazoval na měsíc strávený s Kometou s nekončícími oslavy titulu !!! Teď nás čeká už jen práce, šetření, očistné čaje a jóga !!! :-) Bůh ochraňuj LIVERPOOL !!! 
Braňo moc děkujeme za všechno, máš u nás slivovici ! Ondro, díky a zdravíme do Trnavy a Břeclavi.
Mates, Lubánek 
 
IMG 7844
 
IMG 7846

 

 

Bleskové zprávy

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

7 hráčů opouští LFC

Liverpool neprodloužil hned 7 hráčům smlouvy. S klubem se tak loučí Alex Manninger, Adam Phillips, Tom Brewitt, Jack Dunn, Madger Gomes, Kane Lewis a Jake Brimmer.

Dunn odchází do Tranmere

Jacku Dunnovi vypršela smlouva s Liverpoolem a nová mu nebyla nabídnuta. Mladík se rozhodl upsat se klubu z Tranmere, kde minulou sezónu hostoval.

web

sraz2017