Klopp hodnotí duel s Chelsea

klopp20

Liverpool zvládol náročný duel proti Chelsea a zo Stamford Bridge si odváža plný bodový zisk, s ktorým môže byť Jurgen Klopp len a len spokojný.

Liverpool vstúpil do piatkového zápasu s Chelsea lepšie a od začiatku zápasu diktoval tempo hry. Viac sa tlačil dopredu, lepšie kombinoval a pohybovo bol aktívnejší. To sa odzrkadlilo aj na skóre, keď zverenci JK viedli 2:0 a do druhého polčasu si prenášali sľubný náskok. V druhom polčase nastúpila o čosi živšia Chelsea, ktorej pomohla ku gólu azda prvá defenzívna chyba na strane hostí. Liverpool si ale výsledok do konca zápasu ustrážil a na konci zápasu tak oslavoval cenné a zaslúžené víťazstvo.

O intenzite zápasu

"Bol to veľmi intenzívny zápas. Veľmi živý a bohatý na pobyb. Naše zakladanie hry bolo v prvom polčase úžasné. Každý videl, ako sa Chelsea snažila získať loptu pre seba. No s našou úrovňou hry a sebavedomím v zápase som bol veľmi spokojný. Problém bol, keď sme zhruba v 37.minúte prestali hrať. V konečnom dôsledku to je normálne. Hráči sú tiež len ľudské bytosti a je úplne prirodzený tento jav. Mali sme šancu o tom cez polčasovú prestávku hovoriť a po menšej debate sme do druhého polčasu vstúpili celkom dobre. Potom bohužiaľ prišlo to, čo sme si vôbec nepriali. Za stavu 2:0 v náš prospech sme sa chceli vyhnúť najmä súperovým protiútokom. Nakoniec sme však jeden pripustili a tá situácia okolo gólu vyzerala veľmi zle. Priznám sa, že si to musím pozrieť ešte raz, ale zdalo sa mi že sme tam mali troch hráčov ležiacich na zemi pri bránení. Tá situácia nedávala moc zmysel. Súper znížil, no hneď nato sme sa zobudili a hrali opäť dobre a organizovane zozadu. Každý, kto videl Chelsea doposiaľ v tejto sezóne vedel, že keď začne vyvíjať poriadny tlak, je to ťažké pre akéhokoľvek súpera. Mali tam veľmi nebezpečný priamy kop, no okrem toho si myslím, že sme si so všetkým poradili vzadu na jednotku. Možno že sme mali najväčšiu šancu práve my a to pri Divockovej hlavičke definitívne rozhodnúť zápas - bol to ale vynikajúci zákrok brankára. Nakoniec zaslúžené víťazstvo a všetko v úplnom poriadku." rozhovoril sa Klopp v pozápasovom rozhovore a na otázku novinára, či to bol pravý "Kloppov futbal" manažér odpovedal: "Na ten pojem "Kloppov futbal" myslím v skutočnosti len kvôli tomu, pretože o tom každý hovorí. Mám rád dobrý futbal. Je to tak, ako to je. Potrebujeme mať možnosti vo futbale na všetky možné situácie. Ak máme loptu, nemôžeme to predsa zmeniť. Môžeme im dať loptu naspäť, ale my ju chceme mať. Ak majú loptu oni, tým pádom začíname brániť my. Nerozmýšľam moc nad mojim futbalom detailne. Nie je tu v podstate žiadny môj špecifický futbal. Je to všetko o adaptovaní sa ku kvalite a zručnostiam hráčov a snažení sa vyhrať čo najviac zápasov čo to len pôjde."

O tom ako hráčom vštiepil vieru v samých seba

"Pracujeme všetci spolu. Čo k tomu môžem povedať? Mali sme dobrý zápas minulý týždeň s Leicesterom, mali sme dobrý zápas ešte dávnejšie na Tottenhame. Áno, je to dávno, ale pamätáme si to. Pracujeme všetci spolu a ako som už dávnejšie spomenul, užívame si to. Dnešné popoludnie som mal veľmi ťažké rozhodnutie týkajúce sa Roberta Firmina. Mal jeden menší, ale naozaj len menší problém a musel som spraviť rozhodnutie. Nakoniec som dospel k tomu, že bude lepšie ak dnes nenastúpi. Každý hovorí, že sme mohli podstúpiť riziko, ale toto slovíčko počúvam veľmi často. Takže som si povedal nie, nebudeme nič riskovať. Nezaradiť ho na súpisku bolo ťažké pre tento zápas, no potom vidieť ako ostatní hráči hrali v zápase bolo úžasné. Hrali sme podobne u nich aj minulú sezónu a to sme boli pohromade približne 3 týždne. Všetko, o čo nám ide je, že chceme vyhrávať zápasy a je nám jedno, na akých miestach to bude.

O tom, či sa udrží level intenzity po zvyšok sezóny

"Trénujem už 16 rokov a takmer každý deň sa ma každý pýta túto otázku - nie je to o intenzite. Je to o nájdení riešenia na to, aby ste súpera ubránili. Bránili sme tímovo a nakoniec sme mali loptu čoraz viac, čo tiež spôsobilo že to nebolo až také intenzívne. V prvom polčase to tiež nebolo až také intenzívne, nakoľko sme mali loptu často na kopačkách práve my. Nemám síce poňatia o tom, koľko sme toho nabehali, no tým, že sme mali častejšie loptu nám to dosť uľahčovalo a na čo sme sa museli poriadne sústrediť boli správne pohyby a úplne jednoduché a bežné futbalové veci. Na konci toho všetkého, niekto vždy strieľa alebo beží s loptou o čosi rýchlejšie. Je však pravdou, že nie je možné hrať futbal bez behania. Nie je to však viac intenzívnejšie než iné typy futbalových zápasov. Najviac intenzívny futbal hráte vtedy, keď sa urobí na ihrisku chyba a všetci tí hráči musia dôsledkom toho behať zlým smerom - čo je presne to, čo sme museli robiť pri inkasovanom góle. Takže koniec-koncov všetko dobré, ale musíme sa samozrejme zlepšiť. Všetci ste však mohli vidieť, že sme nebehali po celý čas ako šialení."

O tom, či je Liverpool konkurentom o majstrovský titul

"Nie som moc zvedavý na to, čo ľudia hovoria. Tú istú otázku som dostal keď sme tu v minulej sezóne zvíťažili 3-1. Hneď na to som na ňu odpovedal, či je dotyčný normálny? Doteraz si to pamätám. Za ten čas som sa trochu naučil o Angličanoch. Máme zatiaľ 10 bodov a je to fantastické - naozaj fantastické hlavne po tých ťažkých zápasoch, ktoré sme doposiaľ absolvovali. Sezóna nie je na konci. Musíme hrať ďalej futbal - sme presvedčení že ho vieme hrať a sme presvedčení o svojich kvalitách. Je to všetko pravda, no na konci toho všetkého to vždy musíme každy týždeň dokázať. Niekedy aj viackrát, nakoľko hráme už v strede týždňa proti Derby ligový pohár, čo nepochybne bude ďalší pekný futbal."

Na vystriedanie Daniela Sturridga

"Videl som, že nemôže ďalej šprintovať a to bol v podstate jediný dôvod, prečo som ho vystriedal. Máme mladého a zdravého útočníka na lavičke a tak prišla zmena. To je všetko. Prvý polčas bol od Daniela naozaj, naozaj dobrý. Potrebujeme takéhoto hráča v strede útoku v našej hre, ktorý sa dokáže zapájať do hry. Nemyslím si, že šlo o zranenie. Nedostal som žiadnu informáciu o zranení. Bola to normálna situácia vo futbale, kedy som vystriedal hráča. Všetko je v poriadku."

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc.

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.