klopp50

Pět důvodů, proč je Klopp manažerem měsíce září.

Liverpoolský boss Jürgen Klopp si vedl v září skvěle, za což byl zvolen trenérem měsíce září v Premier League. Proč byl ale vybrán společnou volbou odborníků a veřejnosti, a upřednostněn před dalšími nominovanými trenéry, kterými byli Pep Guardiola, Arséne Wenger, Mauricio Pochettino a Alan Pardew? Zde je pět dobrých důvodů, proč se tomu tak stalo:

Tři výhry ze tří

Liverpool získal ze tří zápasů v měsíci září devět bodů, a vyšplhal se z 11. pozice na 4. příčku tabulky. Samozřejmě, Pep Guardiola, Mauricio Pochettino a Arséne Wenger také zvítězili ve všech utkáních v tomto měsíci, ale právě způsob, jakým tak učinil Liverpool, naklonil misky vah na Kloppovu stranu. Výhra Liverpoolu nad nebezpečnou Chelsea na Stamford Bridge byla ukázkou dobře zvolené taktiky, zatímco úřadující šampioni z Leicesteru byli na Anfieldu smeteni rozdílem třídy. Přidejte jednoznačnou výhru 5-1 nad Hullem, a jen těžko budete hledat více impozantní výkony jiného klubu v tomto měsíci.

Góly, góly, góly

Hráči Reds rozvlnili síť za bránou soupeře hned jedenáctkrát. Čtyři góly inkasoval Leicester, další dva Chelsea a hned pět gólů musel skousnout Hull City. Crystal Palace, Arsenal a Manchester City se přiblížili palebné síle Liverpoolu nejblíže, když vstřelili každý po devíti gólech. Liverpool byl tedy nejgólovějším týmem tohoto měsíce. Další důvod podporující Kloppovo ocenění.

Přístup k hráčům

Jürgen neváhá položit hráči ruku na rameno a pochválit ho, pokud si to zaslouží. Činil tak i minulý měsíc. Klopp byl ve skvělé náladě poté, co hráči Liverpoolu získali tři body v obtížném souboji s Chelsea, a nebál se to dát najevo na hřišti po konci utkání. Jürgen tradičně poobjímal všechny hráče a dal tak najevo, že s nimi má opravdu blízký vztah.

Touha po zlepšení

Poté, co Liverpool deklasoval Hull City 5-1, přítomný tisk pravděpodobně očekával, že Jürgen Klopp bude na pozápasové tiskové konferenci básnit nad výkonem svých svěřenců. 49-ti letý manažer určitě nešetřil chválou, ale také upozornil na fakt, který byl základem dnešního úspěchu - neoblomná snaha se zlepšit. A opět podotkl, že stále existují místa, ve kterých měl Liverpool jisté rezervy:

"Bylo to dobré, nechci být kritický. Ale abych byl upřímný, myslím si, že v druhém poločase jsme mohli předvést lepší výkon. Druhý poločas sice nebyl zlý, ale mohl být mnohem lepší. Jsem velmi šťastný - velmi šťastný. Většinou jsem celkem vděčný člověk, tudíž jsem velmi rád za první poločas! Ale trošku lepší výkon v druhé půli by mi udělal ještě větší radost. Máme stále co zlepšovat, a pokud chcete být skutečně skvělí, musíte být skvělí po celých 95 minut. My jsme byli skvělí v prvním poločase. Ve druhém jsme byli dobří, ale ne skvělí. Celkově to bylo dobré a toto je pouze můj problém."

Statisticky ostrostřelci

To, že Liverpool v září vsítil jedenáct gólů není náhoda. Hráči Reds ve všech zápasech zasypali branku soupeře mnoha střelami, a Kloppova útočná strategie začala přinášet ovoce. Čísla mluví jasně:

proti Leicester City: 17 střel, 11 na branku,
proti Chelsea: 13 střel, 5 na branku,
proti Hull City: 32 střel, 12 na branku.

To je v průměru více než 20 střel za zápas z toho 9 na branku, což není vůbec k zahození!

Zdroj: liverpoolfc.com

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.