Klopp byl nominován na „FIFA manažer roku“

Klopp18

 

 

Liverpoolský manažer Jürgen Klopp byl nominován na cenu „FIFA manažer roku 2016“.

Německý manažer přišel na Anfield v říjnu 2015, a během prvních sedmi měsíců ve funkci dovedl Reds do finále Ligového poháru a Evropské ligy. V této sezóně dosud zvítězil Kloppův tým v sedmi z deseti ligových zápasů, a po boku Arsenalu a Manchesteru City je na čele ligové tabulky. Tři vítězství v EFL Cup posunuly Liverpool do čtvrtfinále této soutěže, ve kterém budou na Anfieldu hostit Leeds United.

V nominaci dále jsou Chris Coleman, Didier Deschamps, Pep Guardiola, Luis Enrique, Mauricio Pochettino, Claudio Ranieri, Fernando Santos, Diego Simeone a Zinedine Zidane. O vítězi budou rozhodovat hlasy kapitánů a trenérů národních týmů po celém světě, fanoušci a více než 200 novinářů. 2.prosince pak zůstanou poslední tři nominovaní a 9.ledna bude vyhlášen vítěz.

Zdroj: liverpoolfc.com

 

 

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1