Lovren: "Čistá konta jsou super, ale stále umíme hrát lépe"

lovren4

Liverpool v zápase s Leedsem udržel již třetí čisté konto v řadě, dle obránce Dejana Lovrena je ale určitě stále prostor na zlepšení defenzivní činnost týmu.

"Pro sebedůvěru všech, gólmana, obrany, je čisté konto skvělé. Myslím, že Klavan a Lucas v úterý odehráli velký zápas, oba dva, speciálně s Albertem a Trentem vedle nich. Tito čtyři spolu nehrají každý den, takže myslím, že měli dobrý zápas. Samozřejmě je důležité udržet čisté konto, ale když jste v Premier League, tak je to opravdu těžké. Já vždycky preferuji 3 body. Myslím, že jsme tak na 85%. Jsme v dobré formě, každý hraje dobře, ale myslím, že můžeme hrát ještě lépe. Sezóna je v běhu, doufám, že na jejím konci budeme stále v top 4 a možná i na prvním msítě."

Lovren tvoří hlavní stoperskou dvojici s Joelem Matipem, který po svém příchodu ze Schalke dle jeho názoru zaznamenal okamžitý impakt. "Vždycky je jednodušší, když máte stejné postoje jako váš partner a znáte se navzájem. Popravdě se nám to celkem daří, i když letní příprava byla dost rychlá. Nevím proč, možná protože mluví německy, já také mluvím německy. Ale není to jen o Joelovi, každý odvádí dobrou práci."

Jurgen Klopp udělal v pohárovém zápase s Leedsem 8 změn, kdy dostala šanci řada mladíků z Akademie jako Alexander-Arnold, Ovie Ejaria a Ben Woodburn, který se nakonec díky vstřelenému gólu stal nejmladším střelce v historii klubu. Klopp poskládal tým tak, že i přes množství změn dokázal vypořádat s týmem, kterému se v posledních týdnech daří. I to je důvod, proč si Lovren myslím, že tým může v této sezóně něco dokázat. "Vždy se chodí snáze do práce poté, co jste vyhráli zápas nebo získali tři body. Nyní obzlášť, kdy jsme v semifinále, takže už jeden krok před finále. Myslím, že každý odvádí dobrou práci, hlavně talentovaní mladíci, kteří dostali šanci se ukázat. Myslím, že to bylo zasloužené vítězství proti těžkému soupeři. V první půli hráli velmi dobře defenzivně, ale my měli kvalitu na to ji prolomit a to se podařilo. Máme 25 hráčů a u mladíků je velmi pozitivní vidět, že lze počítat s každým. Je důležité mít 5, 6, 7 hráčů, kteří mají více zkušeností, ale potřebujete mít i mladou krev, abyste našli správný rytmus. Každý zahrál velmi dobře."

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1