EFL CUP Southampton FC - Liverpool FC 1:0 (1:0)

LEAGUECUP REVIEWV prvom semifinále Ligového pohára sme prehrali na ihrisku Southamptonu 1:0

 

souhrn

Do prvého semifinálového zápasu Klopp vzhľadom na blížiace sa derby s ManUtd postavil pomerne silnú zostavu. V zápase sme mali optickú prevahu, ale brankára Fostera sme vážnejšie neohrozili ani raz. Tento výkon pripisujem tentokrát najmä záložnej formácii. Všetká česť Kloppovi, ale postaviť na ihrisko trojicu Can, Wijnaldum, Lucas to chce fakt veľkú odvahu. Tým pádom našej hre chýbal potrebný motor, pretože Emre Can si na začiatku sezóny  zaradil dvoječku a odvtedy ani raz nezrýchlil. O Lucasovi už škoda rozprávať a je fakt veľmi divné, že tento hráč prežil v LFC toľko manažérov. Výkonom zálohy trpeli hlavne Firmino s Lallanom, ktorí aj napriek evidentnej snahe v prehustenej obrane súpera so statickým Sturridgom toho veľa vymyslieť nemohli. Od vyššej prehry nás zachránil pohotový Karius, ktorý zneškodnil niekoľko "góloviek" súpera. Samozrejme neodpustil si podbehnutie jedného centra do malého vápna, ale dúfajme, že na tom pracuje. Loris nám svojím výkonom ešte udržal nádej na finále vo Wembley.

Celkovo našej hre chýba šťava, pohyb a nasadenie z prvej polovice sezóny. Či je to únavou, alebo stratou formy kľúčových hráčov je otázka. Je na Kloppovi a spol aby z posledných troch nevydarených zápasov vyvodili dôsledky.

 

sestavy

Southampton(4-3-3): Forster - Cedric, Van Dijk, Yoshida, Bertrand - Classie, Romeu, Davis – Tadić, Rodriguez, Redmond (manažér Claude Puel)

Liverpool(4-3-3): Karius - Clyne, Lovren, Klavan, Milner - Can, Lucas, Wijnaldum – Lallana,  Sturridge, Firmino (manažér Jürgen Klopp)

 

zapasove info

Southampton FC Liverpool FC
73. ↑ Hojbjerg   ↓ Classie
62. ↑ Coutinho   ↓ Wijnaldum
81. ↑ Ward-Prowse  - ↓ Davis
82. ↑ Origi  ↓ Firmino
81. ↑ Long   - ↓ Rodriguez ↑   ↓ 

Góly: 20. Redmond

Žluté karty: Tadić, Rodriguez

Červené karty: 

Rozhodčí: 

Počet diváků: 

MOTM: Karius

Plusy zápasu: - výborný Karius

                       - návrat Coutinha

Mínusy zápasu:  - katastrofálny výkon zálohy Can-Wijnaldum-Lucas

                           - Sturridge sa vôbec nepresadil - hrali sme v podstate bez neho

statistiky

 Snimka obrazovky 2017-01-12 o 8.51.14

 

Bleskové zprávy

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

7 hráčů opouští LFC

Liverpool neprodloužil hned 7 hráčům smlouvy. S klubem se tak loučí Alex Manninger, Adam Phillips, Tom Brewitt, Jack Dunn, Madger Gomes, Kane Lewis a Jake Brimmer.

Dunn odchází do Tranmere

Jacku Dunnovi vypršela smlouva s Liverpoolem a nová mu nebyla nabídnuta. Mladík se rozhodl upsat se klubu z Tranmere, kde minulou sezónu hostoval.

web

sraz2017