EFL CUP Southampton FC - Liverpool FC 1:0 (1:0)

LEAGUECUP REVIEWV prvom semifinále Ligového pohára sme prehrali na ihrisku Southamptonu 1:0

 

souhrn

Do prvého semifinálového zápasu Klopp vzhľadom na blížiace sa derby s ManUtd postavil pomerne silnú zostavu. V zápase sme mali optickú prevahu, ale brankára Fostera sme vážnejšie neohrozili ani raz. Tento výkon pripisujem tentokrát najmä záložnej formácii. Všetká česť Kloppovi, ale postaviť na ihrisko trojicu Can, Wijnaldum, Lucas to chce fakt veľkú odvahu. Tým pádom našej hre chýbal potrebný motor, pretože Emre Can si na začiatku sezóny  zaradil dvoječku a odvtedy ani raz nezrýchlil. O Lucasovi už škoda rozprávať a je fakt veľmi divné, že tento hráč prežil v LFC toľko manažérov. Výkonom zálohy trpeli hlavne Firmino s Lallanom, ktorí aj napriek evidentnej snahe v prehustenej obrane súpera so statickým Sturridgom toho veľa vymyslieť nemohli. Od vyššej prehry nás zachránil pohotový Karius, ktorý zneškodnil niekoľko "góloviek" súpera. Samozrejme neodpustil si podbehnutie jedného centra do malého vápna, ale dúfajme, že na tom pracuje. Loris nám svojím výkonom ešte udržal nádej na finále vo Wembley.

Celkovo našej hre chýba šťava, pohyb a nasadenie z prvej polovice sezóny. Či je to únavou, alebo stratou formy kľúčových hráčov je otázka. Je na Kloppovi a spol aby z posledných troch nevydarených zápasov vyvodili dôsledky.

 

sestavy

Southampton(4-3-3): Forster - Cedric, Van Dijk, Yoshida, Bertrand - Classie, Romeu, Davis – Tadić, Rodriguez, Redmond (manažér Claude Puel)

Liverpool(4-3-3): Karius - Clyne, Lovren, Klavan, Milner - Can, Lucas, Wijnaldum – Lallana,  Sturridge, Firmino (manažér Jürgen Klopp)

 

zapasove info

Southampton FC Liverpool FC
73. ↑ Hojbjerg   ↓ Classie
62. ↑ Coutinho   ↓ Wijnaldum
81. ↑ Ward-Prowse  - ↓ Davis
82. ↑ Origi  ↓ Firmino
81. ↑ Long   - ↓ Rodriguez ↑   ↓ 

Góly: 20. Redmond

Žluté karty: Tadić, Rodriguez

Červené karty: 

Rozhodčí: 

Počet diváků: 

MOTM: Karius

Plusy zápasu: - výborný Karius

                       - návrat Coutinha

Mínusy zápasu:  - katastrofálny výkon zálohy Can-Wijnaldum-Lucas

                           - Sturridge sa vôbec nepresadil - hrali sme v podstate bez neho

statistiky

 Snimka obrazovky 2017-01-12 o 8.51.14

 

Bleskové zprávy

Zomrel Ronnie Moran

Vo veku 83 rokov dnes zomrela legenda Liverpoolu, Ronnie Moran.

V klube pôsobil 49rokov na rôznych pozíciách.

Česť jeho pamiatke.

Wilson povolán na sraz

Harry Wilson byl dodatečně povolán do velšské reprezentace, kde se potká i s Benem Woodburnem. Wilson se tak nepodívá do Tenerife, kam zamíří Jürgen Klopp s hráči, kteří nebyli povolání pro reprezentační duely.

Na Lišky bez kapitána

Henderson se zranil při pátečním tréninku a nebude tak moci nastoupit proti Leicesteru. Nicméně nemělo by se jednat o nic vážného. Jürgen Klopp rovněž nemůže počítat s Lovrenem (koleno) a Sturridgem (nemoc).

Lallana prodloužil

Adam Lallana prodloužil svůj stávající kontrakt do roku 2020. Smlouva obsahuje i jednoletou opci.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

bannerpohyblivylfc 1