Novým výkonným ředitelem se stane Moore

LFC logo na drese

Liverpool FC oznámil, že novým výkonným ředitelem se stane Peter Moore. Liverpoolský rodák se funkce ujme  ale až v červnu. Moore bude za vedení klubu odpovídat přímo vlastníkům klubu, skupině Fenway Sports Group. 

Jednašedasatiletý Angličan doposud pracoval ve vrcholným pozicích známého výrobce počítačových her Electronic Arts, kde za svých 10 let věrné služby zastával mimojiné pozici Chief operating officer (Pozn. vedoucí pracovník, který má na starosti každodenní chod společnosti.), či prezidenta divize EA Sports. Předtím Moore pracoval pro společnosti Microsoft, SEGA a Reebok. Nový výkonný ředitel LFC získal bakalářský titul na Keele University a magisterský dostudoval v USA na California State University.

peter-moore-a-580

Jmenováním Moorea do této pozice by měl být završen desetiměsiční proces, ve kterém probíhaly změny ve vrcholném managmentu Liverpoolu FC.

Zdroj: oficiální stránky Liverpoolu FC

Bleskové zprávy

Brewster na U17 stříbrný

Rhian Brewster si z Mistrovství Evropy do 17 let přivezl stříbrnou medaili, když odehrál celé finále proti Španělsku. Utkání dospělo až do penalt, kde právě Brewster neproměnil jednu z nich, po kterých se radovalo mužstvo z Pyrenejí.

Markovič se hlásil v Melwoodu

Lazar Markovič ukončil své hostování v Hullu o něco dříve kvůli zranění kotníku, které jej vyřadilo ze hry do konce sezóny. 

Coutinho pojede do Melbourne

Coutinho byl povolán do národního týmu, který v červnu odehraje přípravné zápasy s Argentínou a Australií, jež se odehrají na stadionu v Melbourne. Firmino nebyl povolán z důvodu současného zdravotního stavu. 

Phillips končí v LFC

S Liverpoolem se na konci sezóny rozloučí Adam Phillips, který v roce 2014 odjel s prvním týmem na turné do USA. Poslední sezónu jej ale trápila zranění. Stejně jako Phillipsovi vyprší na konci sezóny smlouva, která nebude prodloužena, i Jordanu Williamsovi, Bradu Gartonovi a Jaku Brimmerovi.

Can byl povolán

Emre Can byl vybrán do 23 členné německé nominace na Konfederační pohár v Rusku. Německo vstoupí do turnaje 19. června proti Austrálii. Emre Can tak zmešká úvod přípravy Reds na novou sezónu.

web