Reprezentačná prestávka v kádri The Reds

klopp8

Klopp bude pred derby plný obáv. Tucet hviezd Liverpoolu si odchádza plniť reprezentačné povinnosti.

 

Pre Jurgena Kloppa to bude určite náročné obdobie, nakoľko pred Merseyside derby, mu na reprezentačné zrazy odchádza tucet hráčov prvého tímu. Najviac toho majú pred sebou Bobby FirminoPhilippe Coutinho ktorí sa zúčastnia kvalifikačných súbojov v Južnej Amerike. Mužstvo trénera Titeho nastúpi vo štvrtok v  Montevideu proti Uruguaju a následne odohrá zápas v Sao Paule proti Paraguaju v stredu 29.marca. Coutinho a Firminho sa následne vydajú na takmer  10000km dlhú cestu späť do Liverpoolu. Do Melwoodu sa tak vrátia iba dva dni pre zápasom s Evertonom.
Anglická časť kádra je poznačená zranením kapitána Hendersona a fit nie je ani Sturridge. Avšak Adam LallanaNathaniel Clyne sú v nominácii trénera Albionu, Garetha Southgatea. Joe Gomez cestuje s tímom Anglicka do 21rokov na priateľské zápasy do Nemecka a Dánska, Trent Alexander-Arnold je v kádri Anglicka do 19rokov na kvalifikačné zápasy proti Nórsku, Španielsku a Bielorusku.
Simon MignoletDivock Origi sú v kádri Belgicka na domáci kvalifikačný zápas Majstrovstiev sveta proti Grécku, ktorý odohrajú v sobotu. Následne odcestujú na priateľský zápas do Soči proti domácemu Rusku, o tri  dni neskôr. Ragnar Klavan bude kapitánom Estónska v ich sobotnom kvalifikačnom zápase proti Cypru a je pravdepodobné že Liverpoolsky stopér bude figurovať aj v zostave na priateľský zápas proti Chorvátsku, ktorý sa odohrá v utorok v Estónsku. Klopp nemusí mať veľké starosti o itinerár Sadia Maného. Senegal odohrá prípravný zápas  proti Nigérii vo štvrtok na štadióne klubu Barnet FC v Londýne a v pondelok zase zápas proti Pobrežiu Slonoviny v Paríži.
V dobrej forme hrajúci stredopoliari, Gini WijnaldumEmre Can, majú taktiež reprezentačné povinnosti. Wijnaldum je s Holandskou reprezentáciou na kvalifikačný zápas Majstrovstiev sveta v Sofii proti Bulharsku 25.marca a o tri dni neskôr v príprave proti Taliansku. Can bol povolaný nemeckým koučom Joachimom Löwom na prípravný zápas proti Anglicku, ktorý sa odohrá na štadióne Borussie Dortmund v stredu večer. Can následne pocestuje s mužstvom do Baku, kde odohrajú kvalifikačný zápas Majstrovstiev sveta proti Azerbajdžanu, 26.marca.
Iba dvaja hráči zo základnej zostavy, ktorá nastúpila proti City, zostávajú v Liverpoole. Sú to Joel MatipJames Millner, ktorí obaja ukončili reprezentačnú kariéru.
Povolaný do reprezentácie Walesu boli aj Ben WoodburnHarry Wilson. pozn. redaktora.

Tréningový kemp v Tenerife

Skupina hráčov pozostávajúca z pravidelných členov prvého tímu, ktorí si neplnia reprezentačné povinnosti, napríklad Millner, Matip, Lucas alebo Moreno a mladé nádeje z Akadémie odcestovali na tréningový kemp do Tenerife. S hráčmi a realizačným tímom cestovali aj ich rodiny. Klopp to považuje za výbornú príležitosť zmeniť tréningové prostredie a zároveň si užiť čas s rodinami, predtým ako The Reds vstúpia do záverečnej fázy sezóny.
„Hráči sú tu preto aby trénovali. Klub nám dal vynikajúcu príležitosť aby sme trénovali a takisto si užili strávený čas s našimi rodinami. Je to veľmi dobré spojenie príjemného s užitočným. Dnes sme mali iba regeneračný deň. Mladí hráči odohrali v nedeľu 120minút a väčšina ostatných 90, takže musíme oddychovať. Zajtra budeme mať tri intenzívne tréningové jednotky, to je dôležité, neskôr však budeme mať aj voľný čas, ktorý môžeme stráviť s našimi rodinami. Od kedy sme tu boli naposledy, máme tu nových mladých hráčov, takže sa môžu spoznať a takisto sa to týka ich manželiek. Bolo to veľmi milé keď sme sem včera leteli. Nálada a atmosféra v lietadle bola výborná – myslím že sme mali na palube asi 30-40 detí! Je skutočné skvelé že nám klub dal túto možnosť a môžeme tu stráviť spoločný čas."
 
Klopp verí, že prítomnosť ich manželiek a rodín bude mať pozitívny efekt na náladu v mužstve a takisto môže priniesť lepšie výkony.
„Nemôžete to zmerať, ale pokiaľ ide o môj názor, áno, určite to hráčom môže pomôcť. Máme k tomu pozitívny prístup, veríme že dobrá nálada môže pomôcť tímu a to sa snažíme vytvoriť. Mať pri sebe rodiny, hráčom pomáha. Napríklad manželka Klavana je tu s nami aj s ich dvoma chlapcami, aj keď je Raggy s národným tímom, čo je veľmi milé. Nie je jednoduché žiť bežný rodinný život ako profesionálny futbalista, ale je dôležité aby sa ich manželky a priateľky spoznali medzi sebou a cítili sa pohodlne. Snažíme sa tieto veci robiť tak často ako je to možné. Ak sa cítite v pohode, je oveľa pravdepodobnejšie že budete podávať dobré výkony.“  
 
 
zdroj: oficiálne stránky klubu

 

Bleskové zprávy

Stewartovi skončila sezóna

Kevinu Stewartovi skončila sezóna po té, co musel podstoupit operaci kýly. Záložník odehrál poslední zápas za první tým v lednu proti Plymouthu. Zároveň se mohlo jednat o jeho poslední zápas za Reds, protože jeho jméno se často skloňuje s letním odchodem.

Gerrard a spol. jedou do Sydney

Steven Gerrard, Jamie Carragher, Steve McManaman a Daniel Agger se spolu hráči Reds zúčastní 24. května utkání v Sydney, kde se Liverpool představí v rámci posezonního turné.

Lallana i Ejaria se vrací

Dlouhodobě zranění Adam Lallana i mladík Ovie Ejaria se pomalu zapojují do tréninkového procesu. U Adama Lallany se předpokládá, že by měl být fit pro utkání s Watfordem.

LFC jede do Sydney

Liverpool FC odehraje po konci sezóny v Premier League přátelské utkání v Sydney s místním FC. Zápas se uskuteční 24. května. Netradiční datum bylo zvoleno kvůli tomu, že realizační tým se chtěl vyhnout delšímu cestování v rámci předsezonní přípravy. V té LFC zavítá do Šanghaje a Honkongu.

Allen může LFC vydělat

Při jednání o přestupu Joe Allena byla v létě dohodnuta klauzule, že pokud Stoke skončí mezi 10 nejlepšími v Premier League, do pokladny Reds dodatečně přiteče 500 000 liber.

web