pivovar helf

Posledných 9

klopp15

Anglická Premier league sa chýli k záveru a kluby čaká záverečná cieľová rovinka. Kto ju zvládne najlepšie?

Pred nami je posledných 9 kôl PL a bitka o Top Four a miestenku do Ligy majstrov vrcholí. LFC je momentálne na 4 postupovom mieste, ale máme viac odohratých zápasov ako naši súperi. Môžme to dokázať? Pozrime sa podrobnejšie na posledných 9 zápasov "The Reds" a pokúsme sa predpovedať ako jednotlivé zápasy dopadnú. 

 

1. Liverpool FC - Everton   1.apríl   REMÍZA

Druhé tohtosezónne Merseyside derby je v tomto zozname bezpochyby pre nás najťažším zápasom. Na Anfielde v tomto derby dlhodobo dominujeme. Neprehrali sme od roku 1999. Ronald Koeman však rapídne zlepšil výkonnosť Blues a naši susedia dúfajú, že ich dobrá forma im pomôže ukončiť túto zlú sériu. Navyše majú vo svojom kádri momentálne najlepšieho kanoniera ligy Romela Lukaku. LFC má kvalitu aby ich doma porazil avšak súčasná forma Evertonu robí z tohto zápasu jedno z najťažších derby posledných rokov.

P161219-235-Everton Liverpool-e1482178280472-600x401

 

2. Liverpool FC - Bournemouth   5.apríl   VÝHRA

Ligový zápas v strede týždňa a navyše po ťažkom Merseyside derby má veľký potenciál na zaváhanie. Liverpool vie lepšie akokoľvek iný aké sú nevyspytateľné zápasy s tímom Eddie Howea. Bournemouth si bude chcieť odviezť historicky prvé víťazstvo na Anfielde. Vyhrať pred plným hľadiskom je pre nováčokov dosť ťažké a my proste musíme vyhrať. Navyše aj Bournemouth hrá v sobotu ťažký zápas na Southamptone.

161204-216-Bournemouth Liverpool-600x400

 

3. Stoke City - Liverpool FC   8.apríl   VÝHRA

Toto bude prvá návšteva Kloppa na Brittania Stadium, ale náš manažér už má so Stoke svoje skúsenosti. Hrať na štadióne Stoke býva pre "The Reds" stále ťažké navyše ak Mark Hughes pretransformoval toto krčmové mužstvo, ktoré hrať normálny futbal odmietalo na regulárny tím. Liverpool vyhral 4 z posledných 5 zápasov a neexistuje dôvod aby tomu nebolo tak aj teraz.

 JS69772648

4. WBA - Liverpool FC   16.apríl   PREHRA

Stretnúť sa s tímom Tonyho Pulisa nie je nikdy žiadna selanka a tento výjazd nebude výnimkou. The Baggies si úžívajú vydarenú a extrémne produktívnu sezónu a Pulis, ktorému je Liverpool asi tŕňom v oku, to bude chcieť znepríjemniť "The Reds" zas a znova. Špeciálne pre jeho médiami živenú rivalitu s Jürgenom Kloppom. Predstava prehry s nimi je neznesiteľná, ale nejaké body stratíme a bude to na Hawthorns.

Jurgen-Klopp-482246

 

5. Liverpool FC - Crystal Palace   23.apríl    VÝHRA 

"Orly" z Londýna si užívajú dve výhry z posledných dvoch vystúpení na Anfielde a aj tento zápas s nimi bude veľmi ťažký. Tím Sama Allardycea bojuje o udržanie a bude chcieť urvať nejaké body. CP však nastúpia bez dobre hrajúceho Sakha a z toho môžme profitovať. Toto je ďalší zápas, ktorý musíme vyhrať ak chceme seriózne pomýšľať na Top4.

P161029-040-Crystal Palace Liverpool-600x400

 

6. Watford - Liverpool FC   1.mája    VÝHRA

Trip na Vicarage Road nemôže byť horší ako ten minuloročný, však? Watford ak bude pokračovať v momentálnej forme bude už zachránený a hráči sa budú vidieť už niekde na pláži. To by nám malo cestu za troma bodmi výrazne uľahčiť. 

P161106-076-Liverpool Watford-600x408

 

7. Liverpool FC - Southampton  6.máj   REMÍZA

Svätcov sa nám nepodarilo poraziť v troch tohtosezónnych zápasoch. Tím Claude Puela má recept ako znechutiť "The Reds" futbal a predpokladáme, že to urobí znova. Kloppov tím bude už v lepšej forme ako v predchádzajúcich troch zápasoch, ale The Saints remízu na Anfielde uhrajú.

P160111-016-Southampton Liverpool-600x400

 

8. West Ham United - Liverpool FC  13.máj   VÝHRA

Keďže sme utŕžli v každom z posledných troch zápasov proti WHU v Upton Parku prehru budeme sa snažiť zmeniť to a vyhrať. Biličov tím je však ďalším, ktorý vie na LFC zahrať. Hammers však v tej dobe už nebudú hrať o nič a toto je voda na náš mlyn. Ak chceme byť v Lige majstrov výhra je nutná.

west-ham-vs-liverpool-live-stream-1451715524-800

 

9. Liverpool FC - Middlesbrough    21.mája   VÝHRA

Toto môže byť zložitejší zápas než sa zdá. Boro príde k nám s potrebou uhrať nejaký výsledok na ich záchranu zatiaľ čo my možno budeme potrebovať za každú cenu vyhrať. To budú nervy! Dúfajme, že už v tej dobe bude o všetkom dávno rozhodnuté! Ak nie tak nás bude čakať jedna z najväčších ligových bitiek od roku 2014. Predpokladáme však za každých okolností výhru špeciálne keď ju budeme potrebovať na kvalifikovanie do Ligy majstrov

DMP MGA 141216BoroLiv-21JPG

 

Konečný stav  20 bodov z 9 zápasov   (6 výhier, 2 remízy, 1 prehra)

Konečný stav bodov v sezóne 2016/17  76 bodov

 

Zisk 20 bodov z 27 možných v posledných 9 zápasoch nám zabezpečí výborných 76 bodov. Možno vzhľadom na naše trápenie sa so slabšími tímami je to optimistická predpoveď, ale podľa nás realistická. Ak chce Kloppovo mužstvo pomýšlať na zápolenie s najlepšími klubmi Európy 20 získaných bodov je minimum. 76 bodov v doterajšej histórii ligy väčšinou Ligu majstrov garantovalo. Iba jeden krát z posledných 15 sezón sa stalo, že na Ligu majstrov nestačilo 76 bodov. Arsenal skončil so 79 bodmi v sezóne 2013/14 na štvrtom mieste a piaty Everton mal 72 bodov.

Historický priemer je dokonca iba 71 bodov, ktoré by mali stačiť na 4 miesto takže "The Reds" možno bude stačiť uhrať iba 15 bodov. Na to sa však radšej nespoliehajme. Liverpool FC už odohral všetky zápasy s priamymi súpermi o Top Four. Pred United máme náskok 4 bodov a pred Arsenalom dokonca 6 bodov. Obidva tímy však majú o 2 zápasy menej. Znamená to však aj o dve možnosti viac kde môžu zaváhať. Tieto dva tímy musia zahrať vo zvyšku sezóny takmer bezchybne ak sa chcú pred nás dostať. Navyše United sa stretne ešte s Manchestrom City, Chelsea, Arsenalom aj Tottenhamom. Arsenal ešte s City, United a Tottenhamom. Všetci naši súperi si teda ešte body budú musieť body medzi sebou podeliť a to nám hrá do karát.

Kloppov tím sa na toto spoliehať nesmie. Musí proste urobiť všetko preto aby získal čo najviac bodov.

Každopádne čaká nás zaujímavá posledná časť sezóny!!!

 

Zdroj: www.thisisanfield.com

 

Bleskové zprávy

Can se vrátí v sobotu

Emre Can se vrátí v sobotu ze své dovolené po Konfederačním poháru. V ten samý den ho čekají testy. K týmu by se měl připojit v pondělí.

Fulton odchází do Hamiltonu

Ryan Fulton končí v LFC a přesouvá se do skotského Hamiltonu. Jednadvacetiletý brankář v minulých sezónach chodil především po hostováních v nižších anglických ligách.

Mané do Asie nepojede

Sadio Mané vynechá asijské turné v Honkongu. Místo toho zůstane v Melwoodu, kde se bude zotavovat ze zranění kolene.

Ejaria a Woodburn trénují s týmem

O den později se k mužstvu připojila dvojice Woodburn s Ejariou. Prvně jmenovaný si na konci loňské sezóny odbýval reprezentační povinnosti u velšského A-týmu, zatímco Angličan se zúčastnil Mistrovství světa do 20 let.

Mané se zapojí později

Sadio Mané stejně jako ostatní hráči přijel do Melwoodu ve středu, ale do týmové přípravy se zapojí až později. Hráč zatím podstupuje individuální trénink po zranění kolene. Senegalec zřejmě vynechá přátelská utkání s Tranmere a Wiganem.

web

sraz2017