Firmino není stále fit

 firmino8

Roberto Firmino začínal v zápase se Stoke pouze na lavičce, protože na něj dolehla únava z náročného kalendáře. I když Brazilec nakonec naskočil do druhého poločasu a postaral se o obrat v utkání, jeho problémy zřejmě i nadále pokračují. Dnes se ofenzivní záložník nezapojil do plného tréninku. Místo toho jen vyklusával s kondičním trenérem. Krátce na to vedl rozhovor s Jürgenem Kloppem a hlavním kondičním trenérem Andreasem Kornmayerem.

Na tréninku nebylo ani stopy po dvojici Lallana, Henderson. Klopp na předzápasové tiskovce řekl, že s nimi pro nadcházející duel nepočítá. Podle jeho slov by se měli hráči zapojit do tréninku do konce měsíce. Adam Lallana by tak mohl zasáhnout do utkání s Watfordem, které se odehraje 1. května. U Jordana Hendersona je situace složitější. Je velmi těžké odhadovat, kdy se jeho zdravotní stav zlepší.

Naopak ve velmi dobré naládě se zdál být Daniel Sturridge s Gini Wijnaldumem.

 

Emre Can trénoval bez větších problémů, zatímco Joel Matip si protahoval svá problémová záda spolu s Lucasem Leivou. Mladíci Ben Woodburn, Trent Alexandr-Arnold, Ryan Wilson a Marko Grujič byli součástí tréninkové skupiny okolo mládežnického brankáře Caoimhina Kellehera.
Tým odcestuje k utkání s West Bromem v neděli okolo oběda.
Zdroj: Liverpool ECHO

Bleskové zprávy

Stewartovi skončila sezóna

Kevinu Stewartovi skončila sezóna po té, co musel podstoupit operaci kýly. Záložník odehrál poslední zápas za první tým v lednu proti Plymouthu. Zároveň se mohlo jednat o jeho poslední zápas za Reds, protože jeho jméno se často skloňuje s letním odchodem.

Gerrard a spol. jedou do Sydney

Steven Gerrard, Jamie Carragher, Steve McManaman a Daniel Agger se spolu hráči Reds zúčastní 24. května utkání v Sydney, kde se Liverpool představí v rámci posezonního turné.

Lallana i Ejaria se vrací

Dlouhodobě zranění Adam Lallana i mladík Ovie Ejaria se pomalu zapojují do tréninkového procesu. U Adama Lallany se předpokládá, že by měl být fit pro utkání s Watfordem.

LFC jede do Sydney

Liverpool FC odehraje po konci sezóny v Premier League přátelské utkání v Sydney s místním FC. Zápas se uskuteční 24. května. Netradiční datum bylo zvoleno kvůli tomu, že realizační tým se chtěl vyhnout delšímu cestování v rámci předsezonní přípravy. V té LFC zavítá do Šanghaje a Honkongu.

Allen může LFC vydělat

Při jednání o přestupu Joe Allena byla v létě dohodnuta klauzule, že pokud Stoke skončí mezi 10 nejlepšími v Premier League, do pokladny Reds dodatečně přiteče 500 000 liber.

web