Lucas je nadšený z výhry nad WBA

lucas12

Lucas Leiva označil včerejší utkání jako “masivní”, které pro Liverpool znamená obří krok směrem ke kvalifikaci do Ligy mistrů.

Liverpool si proklestil cestu ke třem bodům skrz, jak už bývá zvykem, dobře organizovanému Pulisově družstvu, díky hlavičce Roberta Firmina v prvním poločase. Zápas v lecčems připomínal utkání z předchozího víkendu proti Stoke. Reds nepodali dechberoucí výkon, ale i přes to si díky týmovému duchu došli pro vítězství.

Lucas Leiva pak po utkání nemohl skrýt své nadšení z výhry, která podle něj byla zasloužená. “Myslím si, že je to pro nás masivní výsledek. Víme, jak těžké je hrát venku proti West Bromu. Dobře jsme bránili, udrželi čisté konto a vyhráli. Byl to pro nás dobrý den. Kontrolovali jsme hru, ke konci jsme si vypracovali několik šancí a zaslouženě jsme vyhráli.”

Jednou z ústředních postav nedělního utkání byl Simon Mignolet, který předvedl další fantastický zákrok proti Mattu Phillipsovi. Lucas po zápase nezapomněl belgického strážce svatyně pochválit a vypíchl, jak se Reds dokázali vyrovnat s vynikajícími standardními situacemi WBA.

“Simon je top gólman a profesionál, který do toho jde každý den naplno. Samozřejmě během sezóny se na vás občas snese kritika, ale vy musíte zkrátka i nadále usilovně pracovat a věřit ve vaše kvality. Vždy když ho potřebujeme, podrží nás. Simon předvedl skvělý zákrok při jednom z jejich protiútoků, ale jinak si myslím, že jsme to měli pod kontrolou. Hráli jsme trpělivě a dokázali jsme i dobře bránit standardní situace.”

“V průběhu celé sezóny neustále pracujeme na standardkách. Víme, že tam je vždy prostor pro zlepšení. Dnes jsme udělali krok správným směrem, zvlášť při jejich bránění a k tomu gól po jedné z nich je vždy velmi cenný.”

Nedělní vítězství je povzbuzením do zbytku sezóny, ale ne kvůli výkonu, avšak spíše z pohledu jak si pro něj LFC došlo. Fotbalisté jsou právem kritizováni za jejich nepřesvědčivé výkony, ale právě ty jim zajistili v posledních týdnech výhry na nevyzpytatelných hřištích soupeřů. Kloppova družina vyhrála pět z jejich posledních sedmi duelů a od únorové porážky s Leicesterem nepoznala hořkost porážky.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Stewartovi skončila sezóna

Kevinu Stewartovi skončila sezóna po té, co musel podstoupit operaci kýly. Záložník odehrál poslední zápas za první tým v lednu proti Plymouthu. Zároveň se mohlo jednat o jeho poslední zápas za Reds, protože jeho jméno se často skloňuje s letním odchodem.

Gerrard a spol. jedou do Sydney

Steven Gerrard, Jamie Carragher, Steve McManaman a Daniel Agger se spolu hráči Reds zúčastní 24. května utkání v Sydney, kde se Liverpool představí v rámci posezonního turné.

Lallana i Ejaria se vrací

Dlouhodobě zranění Adam Lallana i mladík Ovie Ejaria se pomalu zapojují do tréninkového procesu. U Adama Lallany se předpokládá, že by měl být fit pro utkání s Watfordem.

LFC jede do Sydney

Liverpool FC odehraje po konci sezóny v Premier League přátelské utkání v Sydney s místním FC. Zápas se uskuteční 24. května. Netradiční datum bylo zvoleno kvůli tomu, že realizační tým se chtěl vyhnout delšímu cestování v rámci předsezonní přípravy. V té LFC zavítá do Šanghaje a Honkongu.

Allen může LFC vydělat

Při jednání o přestupu Joe Allena byla v létě dohodnuta klauzule, že pokud Stoke skončí mezi 10 nejlepšími v Premier League, do pokladny Reds dodatečně přiteče 500 000 liber.

web