Lucas je nadšený z výhry nad WBA

lucas12

Lucas Leiva označil včerejší utkání jako “masivní”, které pro Liverpool znamená obří krok směrem ke kvalifikaci do Ligy mistrů.

Liverpool si proklestil cestu ke třem bodům skrz, jak už bývá zvykem, dobře organizovanému Pulisově družstvu, díky hlavičce Roberta Firmina v prvním poločase. Zápas v lecčems připomínal utkání z předchozího víkendu proti Stoke. Reds nepodali dechberoucí výkon, ale i přes to si díky týmovému duchu došli pro vítězství.

Lucas Leiva pak po utkání nemohl skrýt své nadšení z výhry, která podle něj byla zasloužená. “Myslím si, že je to pro nás masivní výsledek. Víme, jak těžké je hrát venku proti West Bromu. Dobře jsme bránili, udrželi čisté konto a vyhráli. Byl to pro nás dobrý den. Kontrolovali jsme hru, ke konci jsme si vypracovali několik šancí a zaslouženě jsme vyhráli.”

Jednou z ústředních postav nedělního utkání byl Simon Mignolet, který předvedl další fantastický zákrok proti Mattu Phillipsovi. Lucas po zápase nezapomněl belgického strážce svatyně pochválit a vypíchl, jak se Reds dokázali vyrovnat s vynikajícími standardními situacemi WBA.

“Simon je top gólman a profesionál, který do toho jde každý den naplno. Samozřejmě během sezóny se na vás občas snese kritika, ale vy musíte zkrátka i nadále usilovně pracovat a věřit ve vaše kvality. Vždy když ho potřebujeme, podrží nás. Simon předvedl skvělý zákrok při jednom z jejich protiútoků, ale jinak si myslím, že jsme to měli pod kontrolou. Hráli jsme trpělivě a dokázali jsme i dobře bránit standardní situace.”

“V průběhu celé sezóny neustále pracujeme na standardkách. Víme, že tam je vždy prostor pro zlepšení. Dnes jsme udělali krok správným směrem, zvlášť při jejich bránění a k tomu gól po jedné z nich je vždy velmi cenný.”

Nedělní vítězství je povzbuzením do zbytku sezóny, ale ne kvůli výkonu, avšak spíše z pohledu jak si pro něj LFC došlo. Fotbalisté jsou právem kritizováni za jejich nepřesvědčivé výkony, ale právě ty jim zajistili v posledních týdnech výhry na nevyzpytatelných hřištích soupeřů. Kloppova družina vyhrála pět z jejich posledních sedmi duelů a od únorové porážky s Leicesterem nepoznala hořkost porážky.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

7 hráčů opouští LFC

Liverpool neprodloužil hned 7 hráčům smlouvy. S klubem se tak loučí Alex Manninger, Adam Phillips, Tom Brewitt, Jack Dunn, Madger Gomes, Kane Lewis a Jake Brimmer.

Dunn odchází do Tranmere

Jacku Dunnovi vypršela smlouva s Liverpoolem a nová mu nebyla nabídnuta. Mladík se rozhodl upsat se klubu z Tranmere, kde minulou sezónu hostoval.

web

sraz2017