Lucas je nadšený z výhry nad WBA

lucas12

Lucas Leiva označil včerejší utkání jako “masivní”, které pro Liverpool znamená obří krok směrem ke kvalifikaci do Ligy mistrů.

Liverpool si proklestil cestu ke třem bodům skrz, jak už bývá zvykem, dobře organizovanému Pulisově družstvu, díky hlavičce Roberta Firmina v prvním poločase. Zápas v lecčems připomínal utkání z předchozího víkendu proti Stoke. Reds nepodali dechberoucí výkon, ale i přes to si díky týmovému duchu došli pro vítězství.

Lucas Leiva pak po utkání nemohl skrýt své nadšení z výhry, která podle něj byla zasloužená. “Myslím si, že je to pro nás masivní výsledek. Víme, jak těžké je hrát venku proti West Bromu. Dobře jsme bránili, udrželi čisté konto a vyhráli. Byl to pro nás dobrý den. Kontrolovali jsme hru, ke konci jsme si vypracovali několik šancí a zaslouženě jsme vyhráli.”

Jednou z ústředních postav nedělního utkání byl Simon Mignolet, který předvedl další fantastický zákrok proti Mattu Phillipsovi. Lucas po zápase nezapomněl belgického strážce svatyně pochválit a vypíchl, jak se Reds dokázali vyrovnat s vynikajícími standardními situacemi WBA.

“Simon je top gólman a profesionál, který do toho jde každý den naplno. Samozřejmě během sezóny se na vás občas snese kritika, ale vy musíte zkrátka i nadále usilovně pracovat a věřit ve vaše kvality. Vždy když ho potřebujeme, podrží nás. Simon předvedl skvělý zákrok při jednom z jejich protiútoků, ale jinak si myslím, že jsme to měli pod kontrolou. Hráli jsme trpělivě a dokázali jsme i dobře bránit standardní situace.”

“V průběhu celé sezóny neustále pracujeme na standardkách. Víme, že tam je vždy prostor pro zlepšení. Dnes jsme udělali krok správným směrem, zvlášť při jejich bránění a k tomu gól po jedné z nich je vždy velmi cenný.”

Nedělní vítězství je povzbuzením do zbytku sezóny, ale ne kvůli výkonu, avšak spíše z pohledu jak si pro něj LFC došlo. Fotbalisté jsou právem kritizováni za jejich nepřesvědčivé výkony, ale právě ty jim zajistili v posledních týdnech výhry na nevyzpytatelných hřištích soupeřů. Kloppova družina vyhrála pět z jejich posledních sedmi duelů a od únorové porážky s Leicesterem nepoznala hořkost porážky.

Zdroj: This is Anfield

Bleskové zprávy

Grujič jede na ME "21"

Marko Grujič si zahraje na nadcházejícím ME do 21 let v Polsku. Srbsko ve skupině čekají výběry Španělska, Portugalska a Makedonie. I kvůli nominaci záložník neodletěl s prvním týmem do Sydney.

Wales i Albion povolal hráče LFC

Wales pro nachazející přátelské utkání nominoval Harryho Wilsona, Bena Woodburna a Dannyho Warda. Do výběru Albionu byli vybráni Nathaniel Clyne a Adam Lallana. Daniel Sturridge se srazu nezúčastní kvůli dřívějším zdravotním problémům.

Rohrbeck rozšíří Kloppův tým

Po té co loni odešel z realizačního týmu hlavní fyzioterapeut Chris Morgans, zaujal jeho míto kolega z Akademie Andy Reshaw. Nyní na tuto pozici přichází Christopher Rohrbeck, který předtím 14 let pracoval u týmu Mohuče. Jürgen Klopp tak pokračuje v přestavbě svého realizačního týmu, která začala už minulé léto.

Brewster na U17 stříbrný

Rhian Brewster si z Mistrovství Evropy do 17 let přivezl stříbrnou medaili, když odehrál celé finále proti Španělsku. Utkání dospělo až do penalt, kde právě Brewster neproměnil jednu z nich, po kterých se radovalo mužstvo z Pyrenejí.

Markovič se hlásil v Melwoodu

Lazar Markovič ukončil své hostování v Hullu o něco dříve kvůli zranění kotníku, které jej vyřadilo ze hry do konce sezóny. 

web