Sturridge by mohl nastoupit od začátku

sturridge24

Jürgen Klopp je připraven vyslat do závěrečných bojů o Ligu mistrů Daniela Sturridge na rozdíl od Roberta Firmina, který není zcela fit před zápasem s West Hamem.

Sturridge naposledy odehrál celý zápas loni v květnu proti Chelsea. Klopp nyní prozradil, že Angličan je fyzicky připraven, aby plnohodnotně pomohl svým spoluhráčům v bojích o nejlepší čtyřku. Na Anfieldu moc dobře ví, že pokud vyhrají zbývající dva zápasy Premier League, tak se kvalifikují minimálně do předkola Ligy mistrů.

“Je dobře, že je (Sturridge) fit. Vždy nastanou okamžiky, kdy si myslíte, že by se hodila rychlost. Pak je báječné mít k dispozici Adama Lallanu a Daniela Sturridge, ale vždy záleží na tom, jestli jsou zdraví, nebo ne. Nenominujete jenom jména, vybíráte hráče, lidi v určitém rozpoložení. Nyní jsou oba dva ve správný čas zcela v pořádku.”

“Doposud to nebylo jednoduché, protože nemůžete postavit hráče s vědomím, že po 40 minutách bude muset ze hřiště. Byl jsem nadšený, když jsem ho mohl poslat na hřiště. Základní sestava si odvedla svou práci a pak tam můžete postavit svěžího Daniela Sturridge. To mi dává smysl, stejně jako v případě Adama Lallany v minulém zápase. Jsou to top hráči, kteří dokáží oživit hru. Nyní je situace opět odlišná. Trénují už nějaký týden a zatím si vedou dobře, takže doufáme, že (před West Hamem) máme několik variant.”

“Byl bych rád, pokud bych Daniela poslat na hřiště v zápase s Crystal Palace, ale nebyl v pořádku. Pokud je zdravý, tak je pro nás vždy opravdu jednou z možností. Ta situace nyní nastala.”

Zatímco Daniel Sturridge s Adamem Lallanou by se mohli dočkat startu na London Stadium, nad účastí Firmina s Lucasem se vznášejí otazníky.

“S Robertem jsme museli v posledních týdnech pracovat opatrně. Při tréninku měl svalové potíže. Vždy chce nastoupit. Musíme si ale počkat a dát mu, co nejvíce času, pak se rozhodneme,” sdělil na předzápasové konferenci Jürgen Klopp.

Zdroj: The Telegraph

Bleskové zprávy

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

7 hráčů opouští LFC

Liverpool neprodloužil hned 7 hráčům smlouvy. S klubem se tak loučí Alex Manninger, Adam Phillips, Tom Brewitt, Jack Dunn, Madger Gomes, Kane Lewis a Jake Brimmer.

Dunn odchází do Tranmere

Jacku Dunnovi vypršela smlouva s Liverpoolem a nová mu nebyla nabídnuta. Mladík se rozhodl upsat se klubu z Tranmere, kde minulou sezónu hostoval.

web

sraz2017