Sturridge by mohl nastoupit od začátku

sturridge24

Jürgen Klopp je připraven vyslat do závěrečných bojů o Ligu mistrů Daniela Sturridge na rozdíl od Roberta Firmina, který není zcela fit před zápasem s West Hamem.

Sturridge naposledy odehrál celý zápas loni v květnu proti Chelsea. Klopp nyní prozradil, že Angličan je fyzicky připraven, aby plnohodnotně pomohl svým spoluhráčům v bojích o nejlepší čtyřku. Na Anfieldu moc dobře ví, že pokud vyhrají zbývající dva zápasy Premier League, tak se kvalifikují minimálně do předkola Ligy mistrů.

“Je dobře, že je (Sturridge) fit. Vždy nastanou okamžiky, kdy si myslíte, že by se hodila rychlost. Pak je báječné mít k dispozici Adama Lallanu a Daniela Sturridge, ale vždy záleží na tom, jestli jsou zdraví, nebo ne. Nenominujete jenom jména, vybíráte hráče, lidi v určitém rozpoložení. Nyní jsou oba dva ve správný čas zcela v pořádku.”

“Doposud to nebylo jednoduché, protože nemůžete postavit hráče s vědomím, že po 40 minutách bude muset ze hřiště. Byl jsem nadšený, když jsem ho mohl poslat na hřiště. Základní sestava si odvedla svou práci a pak tam můžete postavit svěžího Daniela Sturridge. To mi dává smysl, stejně jako v případě Adama Lallany v minulém zápase. Jsou to top hráči, kteří dokáží oživit hru. Nyní je situace opět odlišná. Trénují už nějaký týden a zatím si vedou dobře, takže doufáme, že (před West Hamem) máme několik variant.”

“Byl bych rád, pokud bych Daniela poslat na hřiště v zápase s Crystal Palace, ale nebyl v pořádku. Pokud je zdravý, tak je pro nás vždy opravdu jednou z možností. Ta situace nyní nastala.”

Zatímco Daniel Sturridge s Adamem Lallanou by se mohli dočkat startu na London Stadium, nad účastí Firmina s Lucasem se vznášejí otazníky.

“S Robertem jsme museli v posledních týdnech pracovat opatrně. Při tréninku měl svalové potíže. Vždy chce nastoupit. Musíme si ale počkat a dát mu, co nejvíce času, pak se rozhodneme,” sdělil na předzápasové konferenci Jürgen Klopp.

Zdroj: The Telegraph

Bleskové zprávy

Brewster na U17 stříbrný

Rhian Brewster si z Mistrovství Evropy do 17 let přivezl stříbrnou medaili, když odehrál celé finále proti Španělsku. Utkání dospělo až do penalt, kde právě Brewster neproměnil jednu z nich, po kterých se radovalo mužstvo z Pyrenejí.

Markovič se hlásil v Melwoodu

Lazar Markovič ukončil své hostování v Hullu o něco dříve kvůli zranění kotníku, které jej vyřadilo ze hry do konce sezóny. 

Coutinho pojede do Melbourne

Coutinho byl povolán do národního týmu, který v červnu odehraje přípravné zápasy s Argentínou a Australií, jež se odehrají na stadionu v Melbourne. Firmino nebyl povolán z důvodu současného zdravotního stavu. 

Phillips končí v LFC

S Liverpoolem se na konci sezóny rozloučí Adam Phillips, který v roce 2014 odjel s prvním týmem na turné do USA. Poslední sezónu jej ale trápila zranění. Stejně jako Phillipsovi vyprší na konci sezóny smlouva, která nebude prodloužena, i Jordanu Williamsovi, Bradu Gartonovi a Jaku Brimmerovi.

Can byl povolán

Emre Can byl vybrán do 23 členné německé nominace na Konfederační pohár v Rusku. Německo vstoupí do turnaje 19. června proti Austrálii. Emre Can tak zmešká úvod přípravy Reds na novou sezónu.

web