Lawrenson: Niektoré kroky Rodgersa nechápem

Lawro

 

Podľa bývalého hráča LFC Marka Lawrensona je v súčasnosti klub z Merseyside doslova bezradný, a tak rýchlo ako v minulej sezóne napredoval, tak rýchlo sa vrátil na začiatok.
 
Lawrenson hovorí o tom, že je zmätený z krokov manažéra Brendana Rodgersa, ktorý zloženie tímu mení ako svoje ponožky. Taktiež tvrdí, že Daniel Sturridge nebude po svojom návrate do zostavy žiadnym záchrancom klubu z Anfieldu. Napriek tomu verí a cíti, že Liverpool má stále šancu hrať aj v budúcej sezóne Ligu majstrov. Liverpool bol v utorok večer vyradený z Champions League, pretože doma iba remizoval s Bazilejom 1:1. Pred víkendovou návštevou Old Traffordu sa nachádza na aktuálne 9. mieste Premier League.
 
"Ak mám byť úprimný, tak Liverpool je v tomto okamihu bezradný, má nízko dôveru, a nič nenasvedčuje tomu, že by definitívne našiel spôsob ako hrať." - povedal Lawrenson.
 
Bývalý obranca LFC a reprezentant Írska bol obzlásť znechutený výberom tímu, ktorý Rodgers poslal do zápasu proti Bazileju, ktorý musel Liverpool vyhrať. Má pocit, že v základnej zostave mal nastúpiť Adam Lallana, pričom ešte pred zápasom spochybňoval zaradenie José Enriqueho na ľavej strane obrany.
 
"Niektoré výbery Brendana Rodgersa jednoducho nechápem. Nezaradenie Adama Lallanu pri Bazileju mi je záhadou, rovnako tak nominácia Enriqueho, ktorý vyzeral akoby mal nadváhu."
 
Liverpool skončil v minulej sezóne Premier League na 2. mieste za Manchestrom City, najmä vďaka Luisovi Suárezovi, ktorý dal v 33 zápasoch 31 gólov. Lawrenson cíti, že sa Rodgersovi nepodarilo ani len z časti nahradiť tohto uruguajského reprezentanta, za ktorého Liverpool zinkasoval od Barcelony 75 mil. libier.
 
"Niektorí kľúčoví hráči LFC stratili formu, ale to čo sa deje v tejto sezóne naznačuje, ako veľmi sa spoliehali na duo Sturridge a Suárez. Títo chlapci dali nielen viac ako 50% gólov, ale oni boli strojcami viac ako 50% úspechu celého tímu. Môžte si teraz pozrieť, ako je na tom Liverpool bez nich."
 
Sturridge chýba v prvom tíme The Reds už od začiatku septembra a Lawrenson klub varuje, že anglickému útočníkovi môže nejakú dobu trvať, kým sa dostane na výkonnosť, ktorú predvádzal v čase jeho spolupráce so Suárezom.
 
"Sturridge je stále považovaný za hráča, ktorý klub po svojom návrate na trávniky zachráni. Ale on ním nebude. Momentálne ani nevieme, kedy bude späť." - pokračoval Lawrenson.
 
Rodgers minul v lete na nových hráčov 116 mil. libier, a už dnes sa píše o tom, že v januári klub privedie na Anfield ďalších, ktorí majú zlepšiť výkonnosť LFC.
 
"Všetci hovoria o tom, že Brendan Rodgers sa chystá v januári opäť nakupovať, aby obrátil veci k lepšiemu. To ale nie je také jednoduché! Na úvod..., v januári je ťažké kúpiť kvalitu, a tím potrebuje zlepšiť naozaj v každej oblasti hry, pretože nikto nehrá dobre."
 
Lawrenson si myslí, že Liverpool má ešte šancu dostať sa do Ligy majstrov aj na budúci rok, buď tým, že vyhrá EL UEFA, alebo sa zameria na Premier League a skončenie v prvej štvorke. Zároveň upozorňuje, že Rodgers bude čeliť mimoriadne ťažkej úlohe, aby prepad zastavil a dostal klub opäť nahor.
 
"V minulom roku si Liverpool vybudoval taký kredit, že ste mali pocit, že Rodgers iba vyšle svojich hráčov, a oni sa o všetko na ihrisku postarajú. Teraz keď sa na nich pozeráte, zdá sa, že ide o rovnaký scenár, ale v opačnom smere. Kráčajú vzad rovnako rýchlo, ako šli vpred v sezóne minulej. Je to na Rodgersovi, aby zastavil a zároveň zmenil smer smerovania tejto sezóny, ale "chlapca" čaká skutočne strmý kopec."
 
Lawrenson sa vyjadril aj k tomu, ako Liverpool pristúpi k zápasom v Európskej lige.
 
"Europa League je pre Liverpool na obtiaž. Ale aspoň pôjde o vyraďovacie kolá, na základe ktorých môže Rodgers vyberať ako a s kým chce hrať. Na konci tejto súťaže je miesto v Champions League. Nikde však nie je zaručené, že v nej pôjdete ďaleko, ale je to dobrá šanca, ak sa sezóna v Premier League a skončenie v top4 nebude vyvíjať podľa ich predstáv."

Bleskové zprávy

Mané opět skóroval

Sadio Mané na Africkém poháru národů skóroval i ve druhém zápase, tentokrát proti Zimbabwe. Senegal zvítězil 2:0 a s předstihem si zajistil postup do čtvrtfinále.

Tiago Ilori do Readingu

Ilori přestoupil do Readingu. Portugalec se během tří a půl let v Liverpoolu představil v soutěžních zápasech pouze třikrát. Během svého působení v Anglii odešel hned na tři hostování - Granada, Bordeaux a Aston Villa.

Mané pomohl Senegalu

V prvním zápase na Africkém poháru národů Senegal porazil Tunisko 2:0. Úvodní trefu zaznamenal z penalty Sadio Mané.

Maguire odchází do Fleetwoodu

Fleetwood Town FC dnes oznámil, že zkompletoval příchod levého obránce Joea Maguireho z Liverpoolu. Mladík debutoval v prvním týmu loni proti Exeteru, ale další šanci už nedostal a hrál především za tým U23.

Hart se vrací z hostování

Samu Hartovi bylo předčasně ukončeno hostování v klubu League One, Port Vale FC, a vrací se zpět do LFC. Dvacetiletý levý obránce, či záložník nastoupil celkem k 16 duelům, ve kterých si připsal po jednom gólu a asistenci.

bannerpohyblivylfc 1