Lawrenson: Niektoré kroky Rodgersa nechápem

Lawro

 

Podľa bývalého hráča LFC Marka Lawrensona je v súčasnosti klub z Merseyside doslova bezradný, a tak rýchlo ako v minulej sezóne napredoval, tak rýchlo sa vrátil na začiatok.
 
Lawrenson hovorí o tom, že je zmätený z krokov manažéra Brendana Rodgersa, ktorý zloženie tímu mení ako svoje ponožky. Taktiež tvrdí, že Daniel Sturridge nebude po svojom návrate do zostavy žiadnym záchrancom klubu z Anfieldu. Napriek tomu verí a cíti, že Liverpool má stále šancu hrať aj v budúcej sezóne Ligu majstrov. Liverpool bol v utorok večer vyradený z Champions League, pretože doma iba remizoval s Bazilejom 1:1. Pred víkendovou návštevou Old Traffordu sa nachádza na aktuálne 9. mieste Premier League.
 
"Ak mám byť úprimný, tak Liverpool je v tomto okamihu bezradný, má nízko dôveru, a nič nenasvedčuje tomu, že by definitívne našiel spôsob ako hrať." - povedal Lawrenson.
 
Bývalý obranca LFC a reprezentant Írska bol obzlásť znechutený výberom tímu, ktorý Rodgers poslal do zápasu proti Bazileju, ktorý musel Liverpool vyhrať. Má pocit, že v základnej zostave mal nastúpiť Adam Lallana, pričom ešte pred zápasom spochybňoval zaradenie José Enriqueho na ľavej strane obrany.
 
"Niektoré výbery Brendana Rodgersa jednoducho nechápem. Nezaradenie Adama Lallanu pri Bazileju mi je záhadou, rovnako tak nominácia Enriqueho, ktorý vyzeral akoby mal nadváhu."
 
Liverpool skončil v minulej sezóne Premier League na 2. mieste za Manchestrom City, najmä vďaka Luisovi Suárezovi, ktorý dal v 33 zápasoch 31 gólov. Lawrenson cíti, že sa Rodgersovi nepodarilo ani len z časti nahradiť tohto uruguajského reprezentanta, za ktorého Liverpool zinkasoval od Barcelony 75 mil. libier.
 
"Niektorí kľúčoví hráči LFC stratili formu, ale to čo sa deje v tejto sezóne naznačuje, ako veľmi sa spoliehali na duo Sturridge a Suárez. Títo chlapci dali nielen viac ako 50% gólov, ale oni boli strojcami viac ako 50% úspechu celého tímu. Môžte si teraz pozrieť, ako je na tom Liverpool bez nich."
 
Sturridge chýba v prvom tíme The Reds už od začiatku septembra a Lawrenson klub varuje, že anglickému útočníkovi môže nejakú dobu trvať, kým sa dostane na výkonnosť, ktorú predvádzal v čase jeho spolupráce so Suárezom.
 
"Sturridge je stále považovaný za hráča, ktorý klub po svojom návrate na trávniky zachráni. Ale on ním nebude. Momentálne ani nevieme, kedy bude späť." - pokračoval Lawrenson.
 
Rodgers minul v lete na nových hráčov 116 mil. libier, a už dnes sa píše o tom, že v januári klub privedie na Anfield ďalších, ktorí majú zlepšiť výkonnosť LFC.
 
"Všetci hovoria o tom, že Brendan Rodgers sa chystá v januári opäť nakupovať, aby obrátil veci k lepšiemu. To ale nie je také jednoduché! Na úvod..., v januári je ťažké kúpiť kvalitu, a tím potrebuje zlepšiť naozaj v každej oblasti hry, pretože nikto nehrá dobre."
 
Lawrenson si myslí, že Liverpool má ešte šancu dostať sa do Ligy majstrov aj na budúci rok, buď tým, že vyhrá EL UEFA, alebo sa zameria na Premier League a skončenie v prvej štvorke. Zároveň upozorňuje, že Rodgers bude čeliť mimoriadne ťažkej úlohe, aby prepad zastavil a dostal klub opäť nahor.
 
"V minulom roku si Liverpool vybudoval taký kredit, že ste mali pocit, že Rodgers iba vyšle svojich hráčov, a oni sa o všetko na ihrisku postarajú. Teraz keď sa na nich pozeráte, zdá sa, že ide o rovnaký scenár, ale v opačnom smere. Kráčajú vzad rovnako rýchlo, ako šli vpred v sezóne minulej. Je to na Rodgersovi, aby zastavil a zároveň zmenil smer smerovania tejto sezóny, ale "chlapca" čaká skutočne strmý kopec."
 
Lawrenson sa vyjadril aj k tomu, ako Liverpool pristúpi k zápasom v Európskej lige.
 
"Europa League je pre Liverpool na obtiaž. Ale aspoň pôjde o vyraďovacie kolá, na základe ktorých môže Rodgers vyberať ako a s kým chce hrať. Na konci tejto súťaže je miesto v Champions League. Nikde však nie je zaručené, že v nej pôjdete ďaleko, ale je to dobrá šanca, ak sa sezóna v Premier League a skončenie v top4 nebude vyvíjať podľa ich predstáv."

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1