Carra: LFC v lete opäť sklamal

carra8

 

Legenda Anfieldu Jamie Carragher spochybnil prestupovú politiku Liverpoolu v lete tohto roku a tvrdí, že klub v porovnaní s Manchestrom United minul 100 mil. libier v podstate zbytočne.

Aj keď ManUtd. minul viac peňazí, bol schopný podpísať takých hráčov ako sú Angel Di Maria, Luke Shaw alebo Ander Herrera. Liverpool dal zase veľké peniaze na Maria Balotelliho, Dejana Lovrena... Počas rozhovoru s novinármi Carragher uviedol, že je presvedčený o tom, že Manchester United minul peniaze lepšie. A čo tvrdí o míňaní peňazí Liverpoolom?

"Spolu s Angelom Di Mariom a Luke Shawom kúpili United lepších hráčov. Liverpool minul taktiež viac ako 100 mil. libier, ale kde je výsledok? Kedy budú môcť nakupovať za tak štedrý obnos opäť? Pri pohľade na nich máte teraz pocit, že potrebujú na to, aby sa zlešili, ďalších 100 mil. libier."

Kým Liverpool bol schopný podpísať jedného hráča s "veľkým menom" - Maria Balotelliho (za 16 mil. libier z AC Miláno), Carragher ďalej tvrdí, že Reds nie sú schopní priviesť hviezdy tak ako Manchester United.

"United dokázali získať hviezdne mená, a Angel Di Maria je toho najnovším dôkazom. V mojej dobe v Liverpoole to bolo najmä o rozvoji mladých hráčov, aby sa z nich stali hviezdy, určite však posledné leto preukázali, že sú schopní súťažiť na najvyššej úrovni transferov?"

Tohtoročné letné výdavky Liverpoolu presiahli dvojnásobok toho, čo minuli na posily v priebehu minulého roka. Ich najdrahším hráčom bol vtedy Mamadou Sakho za 18 mil. libier. Carragher tvrdí, že Liverpool už nikdy nebude mať sto a viac miliónov libier z predaja Luisa Suáreza, ktoré by mohol opäť minúť.

"United môže, ak si to zmyslí, minúť 100 mil. libier každé leto. Liverpool nikdy nemal taký luxus a cítiť, že opäť raz odovzdal svojmu najväčšiemu rivalovi tromfy."

Carragher a liverpoolskí fanúšikovia budú v nedeľu dúfať, že ich letné posily konečne v zápase na Old Trafforde s Manchestrom United zaberú.

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1