Torres: Bude to úžasný návrat

Torres

Bývalý útočník LFC bude súčasťou družstva Stevena Gerrarda počas charitatívneho zápasu v nedeľu popoludní na Anfielde.

V exkluzívnom rozhovore súčasný 31-ročný forward španielskeho Atletica Madrid zdieľa jeho hlboký rešpekt ku Gerrardovi, opisuje svoj vzťah s Kopites, a vysvetľuje prečo by pre neho opätovné skórovanie za Reds tak veľa znamenalo.

Ako veľmi sa tešíte na nedeľný zápas?
"Naozaj sa veľmi teším na stretnutie s niektorými z mojich bývalých spoluhráčov, najmä na Stevieho. Som si istý, že to bude pre neho skvelý deň. A taktiež aj moje opätovné stretnutie s liverpoolskymi fanúšikmi. Veľakrát som bol na Anfielde ako súper, tentokrát budem súčasťou domáceho tímu. Bude to pre mňa naozaj emocionálny deň."

Aká bola Vaša prvá reakcia, keď Vás zavolali a požiadali, aby ste si prišli zahrať?
"Moja prvá reakcia bola: Samozrejme, že tam budem. Budem robiť všetko čo je v mojich silách, aby som tam mohol so Stevenom byť."

Odišli ste z Liverpoolu tesne predtým, ako do neho prišiel Luis Suárez. Fanúšikovia snívali o tom, aby Vás videli hrať oboch spolu. Tešíš sa na to?
"Samozrejme. Videl som, čo vo svojom období v Liverpoole Luis predvádzal. Bolo to úžasné, jednoducho úžasné. Luis je môj dobrý priateľ, máme spolu dobrý vzťah. Sedeli sme spolu dva dni v Melwoode, keď som odchádzal a on práve prichádzal. Stali sme sa dobrí priatelia, a stále sme spolu v kontakte. Taktiež viem, čo to pre neho znamená, vrátiť sa opäť na Anfield, a znovu si tam zahrať. Bude skvelé zahrať si v útoku s ním, a najmä keď bude Stevie G za nami."

Spomínali ste, že ste sa na Anfield vrátili v pozícii hráča súpera. Myslíte si, že privítanie liverpoolskych fanúšikov bude tentokrát iné?
"Nie som si tým istý. Poviem všetkým, že to čo médiá hovoria o mojom vzťahu s nimi, keď som odišiel, nie je pravda. Každý vie ako reagovali fanúšikovia LFC, keď ma stretli v Londýne, alebo keď som sa vrátil do Liverpoolu - všetci mi ďakovali za to, čo som tam urobil. To isté cítim aj ja k nim. Pre mňa budú liverpoolskí fanúšikovia vždy špeciálni. V časoch, keď som mal na sebe červený dres, som bol v najlepšom období svojej kariéry. Všetky moje spomienky na to sú skvelé. Nemôžem na nich povedať nič zlé. Správali sa ku mne akoby som bol jedným z nich, počas môjho pôsobenia som sa tam cítil ako doma. Bude to úžasný návrat. Dúfam, že privítanie bude lepšie ako to, keď som na Anfield prišiel ako hráč Chelsea. Ale nezáleží na tom čo sa stane. Liverpoolskí fanúšikovia sú súčasťou môjho srdca a mojich citov. Všetko čo som cítil, keď som bol hráčov Liverpoolu zostane vo mne, a nik mi to už nevezme."

Čo by pre Vás znamenalo skórovať opäť na Anfielde, priamo pred týmito fanúšikmi?
"Ak by sa tak stalo, oslávil by som to akoby som obliekal dres Liverpoolu. Mám mnoho spomienok, pekných spomienok - veľké noci, skvelé zápasy, veľa strelených gólov pred The Kop. Oni mi dali pocit akoby som lietal. Som si istý, že keď dám gól, oslávim ho rovnako ako v súťažnom zápase."

Spomenuli ste aj to, že sa neviete dočkať toho, keď si zahráte znovu so Steviem. Je to jeho posledná sezóna za Liverpool. Ako by ste ho opísali ako hráča?
"Nemôžem sa dočkať, keď si s ním znovu zahrám. Chcel som, aby som mal aspoň raz tú možnosť. Nikto nevie, či to bude naposledy, ale verte, že si to budem užívať. Nespočetnekrát som povedal, že Stevie je zďaleka najlepší hráč, s ktorým som kedy hral. Mal na mňa ako hráča obrovský vplyv. Mal som jednu futbalovú kariéru, keď som hral s ním, a ďalšiu potom. Zmenil moju hru, moju motiváciu a ambície. Pri ňom som cítil, že naozaj robím to čo chcem. Pre mňa bude vždy najlepším, a preto je pre mňa špeciálne zahrať si s ním. V nedeľu to bude pre mňa privilégium. Už aby to bolo, a aby som s ním bol aj na ihrisku."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ďalším z nedávnych veľkých osobností Liverpoolu je brankár Bayernu Mníchov Pepe Reina. Podobne ako Torres, aj on sa samozrejme nevyhol po svojom návrate do Liverpoolu niekoľkým otázkam.

Pepe je skvelé, že Vás vidíme opäť v Liverpoole. Aký je to pocit byť späť a vedieť, že si znovu zahráš na Anfielde?
"Je to úžasné. Je to chvíľa nielen pre Stevieho, ale aj pre všetkých hráčov, celé mesto, ktoré sa podieľa na organizovaní tohto zápasu, z tak nezištného dôvodu. Budú to nádherné momenty."

Priviedol ste svoje deti späť do mesta, v ktorom boli vychované skoro ako scousers. Aké je to pre nich?
"Je to dobré. Vyrástli tu, dokonca jeden z nich sa tu narodil. Pre nich je to tu ako domov, a vždy asi bude. Bude to dobré podeliť sa s nimi o chvíle na ihrisku. Určite tam budú aj nejaké emócie."

Myslíte si, že Vás to citovo zasiahne, keď vyjdete na ihrisko pred vypredaný štadión?
"Je to o emóciách. Je to pre mňa spôsob ako povedať všetkým: Zbohom a ďakujem Vám za všetky tie šťastné okamihy počas tých ôsmych rokov, ktoré som tu strávil."

Začiatkom tohto týždňa ste povedal, že na jeden moment, na ktorý sa najviac tešíte je chvíľa, keď budete počuť znovu "You´ll Never Walk Alone".
"Áno. Neviem ešte či budem hrať za Stevenov tím alebo u Jamieho, ale my všetci budeme mať pocit, že sme doma. Ak budem počuť YNWA ako hráč ešte raz a možno naposledy, tak je to vždy zvláštne. Veľmi sa na to teším. Budem si to užívať, vnímať, ako krásne to v tú chvíľu bude znieť."

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1