Mark Lawrenson: Klopp má faktor X

lawrenson

 

Bývalý obranca Liverpoolu z osemdesiatych rokov Mark Lawrenson pre Liverpool Echo poznamenal, že nový kormidelník LFC disponuje potrebným X faktorom, ktorý môže rozhodovať o úspechu či neúspechu.
 
"Jurgen Klopp je dobrý futbalový manažér, ale takisto je aj skvelý človek. To nie je niečo, čo môžete o človeku povedať z diaľky. Avšak vidím znamenia. Má X-faktor, ľudia ho majú radi, a on si už teraz získal ich rešpekt."
 
Lawrensona zaujalo hlavne interview Kloppa pre LFC TV po stredajšom víťazstve v COC nad Bournemouthom.
 
"Nespomenul len mladíkov, ktorí prišli a viedli si dobre. Nehovoril len o Robertovi Firminovi alebo strelcovi Clyneovi. Klopp spomenul každého jedného hráča, meno po mene. Dokonca hovoril povzbudivo o Origim, aj keď Belgičan nepredviedol v zápase dobrý výkon. Klopp má dar reči. Vytvára u hráčoch dobrý pocit zo seba samých. To je pre mňa naozaj, naozaj šikovné."
 
 
Lawrenson ďalej vyzdvihuje silu slova nášho manažéra a vlastnosti, ktorému mu na začiatku jeho práce v LFC pomáhajú s usadením sa na ostrovoch.
 
"Najlepšia vec pre mňa je, že nepočujem od neho žiadne nezmysly. To znamená, že to čo povie, to si aj myslí. Pomáha mu, že v šatni nemá žiadnych nepriateľov. Jediní hráči, ktorí strácajú dôveru k manažérovi sú tí, ktorí nehrávajú. Ale v túto chvíľu všetci v prvom tíme majú pocit, že majú šancu hrať. Pozrite sa napríklad na Dejana Lovrena. Odohral celý zápas pri víťazstve nad Bournemouthom, a potom aj pár minút proti Chelsea."

 

Bleskové zprávy

Mané opět skóroval

Sadio Mané na Africkém poháru národů skóroval i ve druhém zápase, tentokrát proti Zimbabwe. Senegal zvítězil 2:0 a s předstihem si zajistil postup do čtvrtfinále.

Tiago Ilori do Readingu

Ilori přestoupil do Readingu. Portugalec se během tří a půl let v Liverpoolu představil v soutěžních zápasech pouze třikrát. Během svého působení v Anglii odešel hned na tři hostování - Granada, Bordeaux a Aston Villa.

Mané pomohl Senegalu

V prvním zápase na Africkém poháru národů Senegal porazil Tunisko 2:0. Úvodní trefu zaznamenal z penalty Sadio Mané.

Maguire odchází do Fleetwoodu

Fleetwood Town FC dnes oznámil, že zkompletoval příchod levého obránce Joea Maguireho z Liverpoolu. Mladík debutoval v prvním týmu loni proti Exeteru, ale další šanci už nedostal a hrál především za tým U23.

Hart se vrací z hostování

Samu Hartovi bylo předčasně ukončeno hostování v klubu League One, Port Vale FC, a vrací se zpět do LFC. Dvacetiletý levý obránce, či záložník nastoupil celkem k 16 duelům, ve kterých si připsal po jednom gólu a asistenci.

bannerpohyblivylfc 1