Mark Lawrenson: Klopp má faktor X

lawrenson

 

Bývalý obranca Liverpoolu z osemdesiatych rokov Mark Lawrenson pre Liverpool Echo poznamenal, že nový kormidelník LFC disponuje potrebným X faktorom, ktorý môže rozhodovať o úspechu či neúspechu.
 
"Jurgen Klopp je dobrý futbalový manažér, ale takisto je aj skvelý človek. To nie je niečo, čo môžete o človeku povedať z diaľky. Avšak vidím znamenia. Má X-faktor, ľudia ho majú radi, a on si už teraz získal ich rešpekt."
 
Lawrensona zaujalo hlavne interview Kloppa pre LFC TV po stredajšom víťazstve v COC nad Bournemouthom.
 
"Nespomenul len mladíkov, ktorí prišli a viedli si dobre. Nehovoril len o Robertovi Firminovi alebo strelcovi Clyneovi. Klopp spomenul každého jedného hráča, meno po mene. Dokonca hovoril povzbudivo o Origim, aj keď Belgičan nepredviedol v zápase dobrý výkon. Klopp má dar reči. Vytvára u hráčoch dobrý pocit zo seba samých. To je pre mňa naozaj, naozaj šikovné."
 
 
Lawrenson ďalej vyzdvihuje silu slova nášho manažéra a vlastnosti, ktorému mu na začiatku jeho práce v LFC pomáhajú s usadením sa na ostrovoch.
 
"Najlepšia vec pre mňa je, že nepočujem od neho žiadne nezmysly. To znamená, že to čo povie, to si aj myslí. Pomáha mu, že v šatni nemá žiadnych nepriateľov. Jediní hráči, ktorí strácajú dôveru k manažérovi sú tí, ktorí nehrávajú. Ale v túto chvíľu všetci v prvom tíme majú pocit, že majú šancu hrať. Pozrite sa napríklad na Dejana Lovrena. Odohral celý zápas pri víťazstve nad Bournemouthom, a potom aj pár minút proti Chelsea."

 

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1