Torres: “LFC ze mne udělalo zrádce”

Torres3

Bývalý útočník Reds poodkrývá v nové knize okolnosti, za kterých odcházel do Chelsea za rekordních 50 milionů liber.

Španěl věří, že byl vykreslen jako zrádce krátce po kontroverzním přestupu do Chelsea před pěti lety, zároveň říká, že se cítí být podveden ze strany tehdejšího vedení Liverpoolu vzhledem k tomu, že vyšlo najevo, že hráč ústně požádal klub o přestup. Fernando Torres mluvil otevřeně o okolnostech, které ho vedly k rekordnímu přestupu na Ostrovech do stanice Stamford Bridge v lednu 2011, v nové knize od Simona Hughese “Ring of Fire: Liverpool FC into the 21st Century – the players’ stories”.

Útočník rozkrývá detaily, jak hovořil s ředitelem Christianem Purslowem v létě 2010 a po té s Damianem Comollim, sportovním ředitelem Reds, po jeho jmenování v listopadu. Torres chtěl vědět, jestli by mohl být prodán, protože klub i nadále tížily finanční problémy, ale z úst Purslowa mu bylo řečeno, že potřebují, aby hráči zůstali v Liverpoolu, aby hodnota LFC zůstala vysoko před plánovaným převzetím. Jeho frustrace jen vzrostla po prodeji Javiera Mascherana do Barcelony krátce po schůzce s Purslowem.

New England Sports Ventures (později Fenway Sports Group) koupila Liverpool a zahájila změny uvnitř klubu. Na pozici sportovního ředitele přišel Damien Comolli a krátce na to nahradil odvolaného Roye Hodgsona legendární Kenny Dalglish.

“Comolli mi řekl, že noví vlastníci (FSG) mají plán, jak utratit jejich peníze. Chtěli přivést mladé hráče a vybudovat něco nového. Přemýšlel jsem o tom, že to zabere čas. Potrvá to dva, tři, čtyři, možná dokonce deset let. Neměl jsem moc času. Bylo mi 27 let. Neměl jsem čas čekat. Chtěl jsem vyhrávat. Nyní to je pět let a oni se stále pokoušejí budovat a v lize jsou na stejné pozici, jako když jsem odcházel.”

Ačkoli Torres připouští jeho nespokojenost a narůstající pravděpodobnost odchodu byla projednávána při setkání s Dalglishem. Tento rozhovor se udál až po té, co Liverpool začal za zavřenými dveřmi jednat s Chelsea o možném transferu. Jakmile se dostala informace o jeho zvažování odchodu na světlo světa po úniku z jednání, “změnil se názor každého, včetně mě samotného.”

“Bylo to prezentováno, jako kdybych já byl zrádce. Diskuze probíhaly v jiném duchu. Liverpool nemohl přiznat, že si počíná špatně při práci s celým týmem. Museli najít viníka.”

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1