Proč musí být LFC klubem pro mladé Scousery

AcademyLFC

Představitel liverpoolské akademie Alex Inglethorpe hovořil o úkolu dostat více lokálních mladíků do kádru prvního mužstva.

Alex Inglethorpe slibuje, že LFC bude pokračovat ve vychovávání domácích talentů a stoji si za svým: “Musíme být klubem, za který bude chtít každý Scouser hrát.”

Reds své sítě rozhodili do všech světových oblastí, když v minulém přestupovém období angažovali například nizozemského internacionála Bobbyho Adekanyeho z Barcelony a nigerijského útočníka Taiwa Awoniyieho. Avšak bývalý mládežnický trenér Spurs říká, že prioritou zůstává i nadále proražení mladíku z regionu Merseyside do prvního týmu.

LFC ztratilo své liverpoolské srdce s odchodem legend Stevena Gerrarda a Jamieho Carraghera. Jon Flanagan, Jordan Rossiter a Connor Randall jsou v současné době jediní zástupci v kádru z řad tzv. Scouserů. Šéf akademie věří, že v průběhu následujících let bude docházet ke změně ruku v ruce s naplňováním potenciálů hvězdiček v mládežnických kategoriích.

“Pro Scousery musíme být číslo jedna. Potřebujeme zavést opět toto pravidlo. Musíme se ujistit, že jsou zcela dostupné cesty pro místní mladíky do akademie.”

“Myslím, že je důležité, aby přicházeli talenti reprezentující oblast Merseyside. Vždy právě oni byli duší tohoto týmu. Vždy tady byli místní chlapci hrající za Liverpool. Pevně věřím, že mladíci v našem současném systému budou hrát za Liverpool v budoucnu.”

“Samozřejmě pokud narazíme na talent, který by převyšoval ostatní ve skupině, pak se budeme plně koncentrovat na jeho získání, protože je to globální hra. Světový trh. Musíme brát v potaz fakt, že bychom měli soutěžit o nejlepší talenty, ale nikoliv na úkor našich vlastních odchovanců.”

“Směs různorodých hráčů musí být v pořádku. Nemyslím si, že nabíráme hráče, abychom vylepšovali naše týmy. To by nedávalo smysl. Pokud budeme hráče žádat, aby opustil svůj domov ve své domovské zemi, pak kvůli potenciálu zahrát si za Liverpool, nikoliv vyšším šancím na zisk trofeje z FA Youth Cupu.”

Heighwayův návrat bude klíčový.

Mužem, jež bude mít opět velkou roli v náboru a rozvoji místních talentů, je legenda The Kop, Steve Heighway, který se vrátil nedávno do akademie jako konzultant na plný úvazek.

Jeho životopis budí respekt, vyhrál 4 ligové tituly a 2 evropské poháry během 11 let trvajícího plodného období stráveném na Anfieldu před odchodem do trenérských kruhů. Během plnění úkolů po dobu 18 let jako vedoucího rozvoje mládeže v červené části města kapely Beatles mu prošli rukama hráči jako Robbie Fowler, Steve McManaman, Michael Owen, Jamie Carragher a Steven Gerrard.

Sedmašedesatiletý činovník odešel na odpočinek roku 2007, ale Inglethorpe je potěšen z jeho návratu.

“Dnes v akademii pracuje mnoho lidí, kteří obětovali své životy v její prospěch.”

“Steve viděl kompletní cyklus hráčů. Viděl Stevena Gerrarda jako malého chlapce a také ho viděl na konci jeho kariéry. Má nevyčerpatelné množství vědomostí. Velmi pokorná a poctivá persona, která rozumí klubu i akademii. Někdo od koho se můžu dennodenně učit. To samé platí i pro ostatní trenéry a hráče.”

“Steven má na mládež velký vliv z jednoho důvodu. Ví o čem mluví a umí to správně podat.”

“Myslí to s nimi upřimně. Pravděpobně se mladíci méně zajímají o osobu Steveho Heighwaye jako hráče a více o to jak může být užitečný v zlepšování mladých plejerů.

“Samozřejmě bude mít také na starost rozhovory s rodiči a při náboru. Chce být užitečný a pomáhat v oblastech, ve kterých má co říct. Pokud to znamená pohovoření s hráčem, rodičem, nebo trenérem, jsem maximálně uspokojen. Bude to úžasné dostat to z úst někoho, kdo má tolik historek a zkušeností ze života.”

Heighway popsal Inglethorpa jako přesvědčivého muže po rozhodnutí přijmout nabídku na návrat zpět do klubu, po té co jej opustil za vlády Rafy Benitéze.

“Steve potřeboval vědět, že je tu pro něj místo, že to není jen symbolické gesto, kdy by neměl na nic vliv. Chtěl vědět, co bychom od něj očekávali. Bylo v pořádku, že si vzal nějaký čas na rozmyšlenou. Nakonec si nemyslím, že bych ho přesvědčil já, ale pravděpodobně to vzal kvůli mladíkům.”

“Vidím ho jako trenéra a mentora pro hráče. Momentálně přišel k týmům U15 a U16 a pracuje s nimi, ale pokud si usmyslí, že by mohl být prospěšný jiné věkové kategorii, pak to udělá.”

“Loňskou sezónu působil u U12, dnešní U13, a nyní je sleduje. Začíná se více zajímat o U14. Řekl bych, že od kategorie U13 po U16 má velký vliv na trenéry a hráče.”

V příští části se Inglethorpe zaměří na současný mládežnický systém fungující v Anglii.

Zdroj: Liverpool Echo

Bleskové zprávy

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

7 hráčů opouští LFC

Liverpool neprodloužil hned 7 hráčům smlouvy. S klubem se tak loučí Alex Manninger, Adam Phillips, Tom Brewitt, Jack Dunn, Madger Gomes, Kane Lewis a Jake Brimmer.

Dunn odchází do Tranmere

Jacku Dunnovi vypršela smlouva s Liverpoolem a nová mu nebyla nabídnuta. Mladík se rozhodl upsat se klubu z Tranmere, kde minulou sezónu hostoval.

web

sraz2017