Rossiter odchází do Rangers

rossiter

Dnes byl oficiálně potvrzen volný přestup Jordana Rossitera do Glasgow Rangers po té, co nedošlo k prodloužení smlouvy ze strany Reds. Devatenáctiletý středopolař podepsal kontrakt do roku 2020. Liverpool by měl obdržet výchovné ve výši 250 000 liber.

Jordan Rossiter je odchovancem Liverpoolu a také místním rodákem. Po úspěšném působení v akademii, kde pravidelně vykonával funkci kapitána, si připsal i pět startů za první tým. Do širšího povědomí liverpoolských fanoušků se dostal již svým debutem, kdy se v utkání s Middlesborough zapsal mezi střelce. Svůj poslední duel mezi profesionály odehrál proti Sionu v Evropské lize, kdy naskočil do posledních 13 minut. Od té doby ho sužuvala vleklá zranění, což bylo pravděpodobně zásadním důvodem, proč mu nebylo nabídnuto prodloužení smlouvy. V roce 2016 místo něj začali do zápasu nakukovat mladíci Stewart, Chirivella a Brannagan. Velkou roli při probírání nabídek zřejmě sehrála v případě Rangers i osoba Franka McParlanda, bývalého ředitele akademie v Kirkby.

"Jsem nadšený, že tady mohu stát. Je to skvělý klub s dlouhou historií. Stačí si prohlédnout týmy a hráče, kteří zde v minulosti nastupovali. Opravdu se těším až začnu hrát. Přícházím z obrovského klubu jako je Liverpool, do dalšího velkého klubu jako jsou Rangers. Je to skvělý pocit a zároveň pocta. Znám Franka McParlanda z mého působení v Liverpoolu a z naší spolupráce v akademii. Je to dobrý chlápek. Těším se na znovuobnovení naší spolupráce.", vyjádřil své nadšení Rossiter. 

rossiter

Přestup Rossitera není jediným pohybem v rámci akademie. V průběhu týdne potvrdili své odchody na sociální sítích i stoper Daniel Cleary (20 let) a střední záložník Alex O´Hanlon (20). Oběma nebyly prodlouženy kontrakty. Podobný osud zřejmě čeká i křídelníka Daniela Trickett-Smitha (20), jež přišel v roce 2012 za 1 milion liber z Crewe Alexandria. Již od zimy se spekuluje o odchodu nejmladšího hráče, který kdy nastoupil za první tým Reds, Jeroma Sinclaira (19). Tomu byl v minulosti několikrát nabízen nový kontrakt, ale jednání nevedla ke zdárnému cíli. V minulém přestupovém okně se nejvážněji spekulovalo o jeho odchodu do Watfordu. V souvislosti s tím se vyrojily zprávy, že Liverpool bude za hladký průběh přesunu požadovat po celku, jehož vlastník pochází z rodiného klanu Pozzů, protislužbu. 

Alex Inglethorpe dříve prohlásil, že se akademie bude soustředit na snižování stavů, kdy bude kvalita upřednostněna nad kvantitou. V rámci čistek se o své místo musí obávat i krajní obránce Ryan McLaughlin (21), jež se na rozdíl od Dannyho Warda neuchytil béhem hostování v Aberdeenu, stoper Lloyd Jones (20) a útočník Jack Dunn (21).

Podpis stvrzující prodloužení stávajícho kontraktu ohlásil na svém instagramu Shamal George (18). Mladičký brankář by si mohl odbýt svůj debut na lavičce již příští týden ve finále Evropské ligy proti Seville, jelikož Danny Ward utrpěl zranění kolene a Adam Bogdan nefiguruje na soupisce EL po vyškrknutí před jarní částí. Nová smlouva by mohla být také uzavřena se zadákem Joe Maguirem. Kapitán U21 si připsal v lednu svůj první start za A tým v remízovém utkání s Exeterem. 

Nicméně očekávají se i posily do struktur akademie. Klub měl v minulých týdnech podepsat smlouvy s bývalými mladežnickými hráči Manchesteru City Diego Lattiem (16), pravý obránce, a ofenzívním záložníkem Rafaelem Camachem (15). Liverpool není povinen platit mateřskému celku výchovné, protože oba odcházejí po vypršení svých smluv.

Zdroj: This is Anfield, ESPN

 

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1