Manninger se upsal Liverpoolu

Manninger

Liverpool FC dnes zkompletoval příchod gólmana Alexandra Manningera, který do klubu přichází jako volný hráč.

Devětatřicetiletý brankář podepsal s LFC krátkodobý kontrakt po té, co mu na konci minulé sezóny vypršela smlouva v Augsburgu. Ihned po podpisu kontraktu v USA se o své dojmy podělil s redaktory oficiálních stránek klubu.

"Upřímně to bylo překvapení. Po těch letech v Itálii a posledních čtyřech v Německu jsem to nevzdával, neřekl si: "Tak to je všechno." a stále čekal na telefonu. Když zavolal Liverpool, bylo to pro mne velké potěšení, protože mi nabídli, co jsem hledal. Byl to ten okamžik, na který jsem čekal až do konce."

"Ještě ve mně samozřejmě něco zůstalo, ale asi není vhodná doba, abych se tlačil do brány v příštích třech, nebo čtyřech letech. Protože můj věk se ozývá a není v mých silách odehrát 50 utkání za rok, ale pokud budu povolán, na zápasy rozhodně budu k dispozici a budu chytat. Určitě budu v šatně každý zápas, nabízet svou energii a pohled. Doufám, že i když to bude pouze pár procent, tak to bude mít svůj význam."

Bývalý rakouský reprezentant, jež hájil reprezentační svatyni ve 34 případech, prošel za svou kariéru Arsenalem, Fiorentinou, Udinese a Juventusem. V Liverpoolu bude oblékat dres s číslem 13.

Zdroj: liverpoolfc.com

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1