pivovar helf

Deadline Day - srpen 2016

transferwindow

Po sedmi měsících se opět roztáčí na plno kolotoč s názvem Deadline Day.

Na rozdíl od zimního přestupového okna se Jürgen Klopp pustil do budouvání svého kádru s větší vervou. Kádr opustilo hned několik hráčů a všeobecně se očekává, že LFC v tomto směru ještě neskončilo, zároveň však rozšířilo svůj kádr o spoustu nových tváří, z nichž některé přicházejí z Akademie v Kirkby. Již nyní lze říci, že Liverpool na rozdíl od svých konkurentů příliš nerozhazoval vzhledem k vyrovnanému přestupovému rozpočtu, kdy se náklady víceméně rovnají příjmům z odchodů. Svou roli by v tomto ohledu mohly hrát spekulace posledních pár týdnů. Údajně se o vstup do klubu vážně uchází čínská společnost Everbright.

Jürgen Klopp se svým týmem začal pracovat na přestupech dávno před oficiálním otevřením okna. Přestup Marka Grujiče byl oficiálně představen již během zimního přestupového okna, ale Srb setrval pro jarní část ve svém mateřském celku Crvena Zvezda Bělehrad a k Reds se připojil až v letní přípravě. Spolu s ním se již do přípravy zapojil Joel Matip, jež se LFC upsal během jara na základě Bosmanova pravidla, jelikož se se Schalke nedohodl na prodloužení smlouvy a dosavadní kontrakt mu vypršel na konci sezóny. Úvodní setkání nevynechala ani brankářská posila z Mohuče Loris Karius. Dalšího hráče si Reds vyhlédli tentokrát v pro ně velmi známém prostředí Southamptonu. Z ofenzivního hráče Sadia Maného udělali podle všeho nejdražší posilu tohoto přestupního období. Největší zemětřesení pravděpodobně proběhlo na postu stopera a jako náhradu si Jürgen Klopp přivedl Ragnara Klavana z Augsburgu. Ještě před odletem do USA LFC stihlo dotáhnout do zdárného konce jednání o přestupu Georginia Wijnalduma z Newcastlu. Už v prostorách americké základny byl oficiálně oznámen příchod velezkušeného brankáře Alexandera Manningera, který stejně jako Matip přišel jako volný hráč po vypršení smlouvy v Augsburgu. Řady Akademie rozšířili Nathaniel Phillips z Boltonu a Juanma García z Barcelony.

Ještě před otevřením okna bylo jasné, že někteří hráči opustí LFC po té, co jim nebyla prodloužena smlouva. Jerome Sinclair se inspiroval u Dannyho Ingse a na základě Bosmanova pravidla podepsal s Watfordem. Joao Teixeira se vrátil do své vlasti a oblékl dres Porta, kdežto Kolo Touré se rozhodl vyslyšet nabídku bývalého manařera Reds Brendana Rodgerse a upsal se Celtiku. Konkurenční dres Rangers si navlékl Jordan Rossiter. Mladík Samed Yesil stále marně vyhlíží nové angažmá. Merseyside předčasné opustil Jose Enrique po té, co se klub rozhodl vyplatit ho ze smlouvy. Liverpool se také rozloučil se svým dlouholetým služebníkem Martinem Škrtelem, jehož si zamluvilo Fenerbahce. Následně se možná trochu nečekaně musel poroučet Jordon Ibe do Bournemouthu. Nedlouho po něm severozápadní Anglii opustil další mladík Sergi Canos, který upřednostnil slunný Norwich. Trio odcházejích absolventů Akademie uzavřel Brad Smith rovněž směřující do Bournemouthu. Krátce na to se uskutečnil dlouho očekávanáný odchod Joeaho Allena do Stoke. Liverpoolu se povedl také majstrštyk, když prodal loni tolik nevytíženého Christiana Bentekeho do Crystalu Palace za téměř totožnou sumu, za jakou ho kupoval z Aston Villy. Strážce svatyně Lawrence Vigouroux ukončil svou anabázi v Liverpoolu a odešel do Swindonu. Z Akademie dále odešli Kristof Polgar, Dan Cleary i Ryan McLaghlin.

Klub uvolnil také pár hráčů na hostovaní, ale lze hovořit o nižším počtu hráčů než za předchozích manažerů. Klub zároveň vyžaduje, aby hráči odehráli nejméně 75% zápasů klubů, jinak celkům hrozí finanční sankce. Do Huddersfieldu za velmi dobrým známým Jürgena Kloppa, Davidem Wagnerem, se odebral velšský reprezentační gólman Danny Ward. Přetlak na tomto postu odnesl i Adam Bogdan a odešel do Wiganu. Sbírat cenné zkušenosti v Premier League bude v dresu Burnley Jon Flanagan. Ryana Kenta si zamluvilo Barnsley. Kvůli potížím se získáním pracovních povolením musel klub uvolnit Brazilce Allana a Taiwa Awoniya z Nigérie do Herthy Berlín, respektive NEC Nijmegen. Klub dále zapůjčil z Akademie Ryana Fultona, Jacka Dunna, Lloyda Jonese a Sama Harta.

Deadline Day

23:59 Babelcopter zřejmě již do Liverpoolu nepřiletí a s určitostí tedy můžeme říci, že LFC žádného hráče během Deadline Day nepřivede a naopak s některými se (na čas) rozloučila. Děkuji za pozornost věnovanou našemu speciálu a přeji pěkný zbytek večera.

23:31 OFICIÁLNĚ: Lazar Markovič odchází na sezonní hostování do Sportingu Lisabon.

23:00 Zbývá poslední hodina do uzavření přestupového okna v Anglii. Podle všech indicií je na pořadu dne jen hostování Markoviče ve Sportingu Lisabon.

22:24 Poslední rozběhnutý přestup, do něhož bude namočen Liverpool, se týká Lazara Markoviče. Sakho i Ilori zůstavají. V plánu není ani hostování pro Brannagana s Randallem. (James Pearce - Liverpool Echo)

22:01 Preston projevil zájem o Connora Randalla, ale Jürgen Klopp by si jej rád ponechal na Anfieldu. (Adam Lord)

21:51 Lazar Markovič je jen krůček od hostování ve Sportingu. Výrazně přehodnotil své priority, ale už je téměř hotovo. (Dominic King - Daily Mail)

21:40 LFC rozpoutalo největší exodus hráčů (13) od roku 1892. Podobný scénář jsme viděli také v roce 2005, kdy odešlo mnoho hráčů. (LFChistory.net)

21:37 OFICIÁLNĚ: Přestup Maria Balotelliho byl potvrzen.

Mario

Mario1

21:00 Liverpool utržil na odchodech poměrně slušné peníze, ale zároveň výrazně ušetří i na platech oproti minulému ročníku. (Joseph Musker)

20:42 Mario Balotelli dokončil svůj přestup do Nice. Přestupuje jako volný hráč na trvalý přestup, nikoli hostování. Celek Ligue 1 nemusí LFC nic platit, ale na druhou stranu ho Reds nemusí vyplatit, čehož se obávali. (James Pearce - Liverpool Echo)

20:21 Markovič je připraven odejít na hostování do Sportingu. Původně ale preferoval přesun do klubu Premier League. Sporting se nebránil přestupu natrvalo, ale hráč doufal, že se prosadi v Liverpoolu. (James Pearce - Liverpool Echo)

20:15 Wisdom o svém přestupu: "Vím, že tento klub chce vyhrávat trofeje a má velké ambice dotáhnout to v Evropské lize, co nejdál." (James Pearce - Liverpool Echo)

20:14 Právě nyní podepisuje Mario Balotelli kontrakt s Nice. (Fabrizio Romano - gianlucadimarzio.com)

19:30 Lazar Markovič, který zpočátku nebyl nakloněn návratu do Portugalska, je teď blízko sezonnímu hostování ve Sportingu Lisabon. (Joseph Musker)

19:00 OFICIÁLNĚ: André Wisdom bude v příští sezóně hostovat v Red Bullu Salzburg. 

Wisdom

17:37 V souvislosti se Stoke se mluvilo o možném hostování Mamadou Sakha. Nyní však Hrnčíři získali na hostování s opcí na trvalý přestup Martinse Indiho z Porta.

17:30 OFICIÁLNĚ: Luis Alberto přestupuje do Lazia Řím. Podle anglických novinářů je hodnota přestupu 6 milionů liber z toho 1,7 milionů tvoří bonusy. LFC obdrží 30% z případného dalšího přestupu hráče.

16:53 Lazar Markovič zřejmě zůstane v Liverpoolu, jelikož klub nedostal odpovídající nabídku na přestup, nebo hostování. Celek si hráče cení na 16 milionů liber. O Iloriho měl zájem Olympiakos, Granada a Valencie, ale LFC nevyslyšelo nabídky na hostování. Balotelli podstoupil lékařskou prohlídku v Nice, ale kluby stále rokují. Nice si chce hráče jen zapůjčit na sezónu, LFC trvá na pernamentním přestupu. (James Pearce - Liverpool Echo)

16:29 Mario Balotelli prošel lékařskou prohlídkou v Nice a kluby finalizují dohodu o přestupu. Nice nabízí 4,5 milionů eur. Dohoda nyní vázne na procentech pro LFC z případného dalšího prodeje Balotelliho. (David Amoyal - gianlucadimarzio.com)

16:05 Mario Balotelli dokončil zdravotní prohlídku v Nice (RMC Sport)

16:15 Tiago Ilori pravděpodobně zůstává v LFC a bude hrát za U23, jelikož se nenašel zájemce, který by ho chtěl získat natrvalo. LFC obdrželo nabídky na hostování od Granady a Valencie, ale Reds nechtějí další hostování a v úvahu nepříchází ani prodej "za pár kaček". (Dominic King - Daily Mail)

15:26 Sakho odmítl nabídku Stoke. V Liverpoolu je šťastný, rozhodl se zůstat a doufá, že získá své místo zpět. (L´Equipe)

15:24 Balotelli podstoupil dříve lékařskou prohlídkou v Nice, ale stále nedošlo k dohodě o přestupu. (RMC Sport)

13:43 Vše nasvědčuje tomu, že Lazar Markovič zůstane v LFC minimálně až do ledna. (Liam Spence - Express)

12:55 Mamadou Sakho je připraven setrvat v Liverpoolu, i když mu bylo sděleno, že tuto sezonu nebude nastupovat. Několik klubů PL pečlivě monituruje situaci. Hráč po několika incidentech trénuje samostatně. (Dominic King - Daily Mail)

12:37 Mario Balotelli je připraven podstoupit v Nice zdravotní prohlídku, ale zatím chybí dohoda na úrovni klubů. (RMC Sport)

12:19 Luis Alberto dokončil zdravotní prohlídku v Laziu.

Alberto

12:09 Markovič je nyní s národním týmem Srbska. Nastoupení na letadlo a podstoupení zdravotní prohlíky by nemělo být pouhou formalitou. Zároveň několik mladíků očekává hostování v Championship. (Chris Bascombe - Telegraph) 

11:35 Kluby Premier League utratily za přestupy 1 miliardu liber. (BBC)

11:30 LFC nepodalo nabídku za Luana. (Globo Esporte)

10:50 Otec Pulišiče: "Christian nemá v úmyslu odejít. Měl dobrý půlrok a hodlá na něj navázat." (Bild)

10:42 Dnes bychom se měli dočkat přestupů Baloteliho, Alberta, Wisdoma, Markoviče a možná Iloriho. (James Pearce - Liverpool Echo)

10:00 Mamadou Sakho zamítl možnost jít hostovat do Bekistase. Již dříve odmítl West Brom a Stoke. (Paul Joyce - Express)

Pozn. Pro aktuální informace je nutné aktualizovat stránku.

Bleskové zprávy

Can se vrátí v sobotu

Emre Can se vrátí v sobotu ze své dovolené po Konfederačním poháru. V ten samý den ho čekají testy. K týmu by se měl připojit v pondělí.

Fulton odchází do Hamiltonu

Ryan Fulton končí v LFC a přesouvá se do skotského Hamiltonu. Jednadvacetiletý brankář v minulých sezónach chodil především po hostováních v nižších anglických ligách.

Mané do Asie nepojede

Sadio Mané vynechá asijské turné v Honkongu. Místo toho zůstane v Melwoodu, kde se bude zotavovat ze zranění kolene.

Ejaria a Woodburn trénují s týmem

O den později se k mužstvu připojila dvojice Woodburn s Ejariou. Prvně jmenovaný si na konci loňské sezóny odbýval reprezentační povinnosti u velšského A-týmu, zatímco Angličan se zúčastnil Mistrovství světa do 20 let.

Mané se zapojí později

Sadio Mané stejně jako ostatní hráči přijel do Melwoodu ve středu, ale do týmové přípravy se zapojí až později. Hráč zatím podstupuje individuální trénink po zranění kolene. Senegalec zřejmě vynechá přátelská utkání s Tranmere a Wiganem.

web

sraz2017