BBC: Ilori podstoupí v Readingu zdravotní prohlídku

Ilori1

Portugalský zadák dostal od klubu svolení podstoupit v Readingu zdravotní prohlídku. Kluby se údajně dohodly na přestupní částce ve výši 3,5 milionů liber za bývalého mládežnického reprezentanta Portugalska. Reds si navíc vymohli klauzuli, díky níž budou profitovat z případného dalšího prodeje stopera.

Rodák z Londýna do Liverpoolu přestoupil v roce 2013 ze Sportingu Lisabon za 7 milionů liber, z níž podstatnou část tvořily bonusy. Mladík však od svého příchodu spíše chodil po hostováních. Zahrál si v Granadě, Aston Ville a Bordeaux, kde odehrál 14 zápasů a připsal si i jednu branku.

sakho13

Deník Liverpool ECHO dnes také přišel s informacemi o odchodu Mamadoua Sakha, který na Merseyside přišel ve stejné době jako Thiago Ilori. Vedení by se Francouze rádo zbavilo na trvalo a předpokládá, že přestupní částka se bude pohybovat okolo 20 milionů liber. Pokud se ovšem do konce přestupního okna nenajde kupec, LFC je ochotno přistoupit i na hostování. Klub už kontaktovala Sevilla a Galatasaray. Celou situaci také monitoruje Southampton, West Brom, Crystal Palace a Swansea.

Zdroj: BBC, Liverpool ECHO

Bleskové zprávy

Mané opět skóroval

Sadio Mané na Africkém poháru národů skóroval i ve druhém zápase, tentokrát proti Zimbabwe. Senegal zvítězil 2:0 a s předstihem si zajistil postup do čtvrtfinále.

Tiago Ilori do Readingu

Ilori přestoupil do Readingu. Portugalec se během tří a půl let v Liverpoolu představil v soutěžních zápasech pouze třikrát. Během svého působení v Anglii odešel hned na tři hostování - Granada, Bordeaux a Aston Villa.

Mané pomohl Senegalu

V prvním zápase na Africkém poháru národů Senegal porazil Tunisko 2:0. Úvodní trefu zaznamenal z penalty Sadio Mané.

Maguire odchází do Fleetwoodu

Fleetwood Town FC dnes oznámil, že zkompletoval příchod levého obránce Joea Maguireho z Liverpoolu. Mladík debutoval v prvním týmu loni proti Exeteru, ale další šanci už nedostal a hrál především za tým U23.

Hart se vrací z hostování

Samu Hartovi bylo předčasně ukončeno hostování v klubu League One, Port Vale FC, a vrací se zpět do LFC. Dvacetiletý levý obránce, či záložník nastoupil celkem k 16 duelům, ve kterých si připsal po jednom gólu a asistenci.

bannerpohyblivylfc 1