BBC: Ilori podstoupí v Readingu zdravotní prohlídku

Ilori1

Portugalský zadák dostal od klubu svolení podstoupit v Readingu zdravotní prohlídku. Kluby se údajně dohodly na přestupní částce ve výši 3,5 milionů liber za bývalého mládežnického reprezentanta Portugalska. Reds si navíc vymohli klauzuli, díky níž budou profitovat z případného dalšího prodeje stopera.

Rodák z Londýna do Liverpoolu přestoupil v roce 2013 ze Sportingu Lisabon za 7 milionů liber, z níž podstatnou část tvořily bonusy. Mladík však od svého příchodu spíše chodil po hostováních. Zahrál si v Granadě, Aston Ville a Bordeaux, kde odehrál 14 zápasů a připsal si i jednu branku.

sakho13

Deník Liverpool ECHO dnes také přišel s informacemi o odchodu Mamadoua Sakha, který na Merseyside přišel ve stejné době jako Thiago Ilori. Vedení by se Francouze rádo zbavilo na trvalo a předpokládá, že přestupní částka se bude pohybovat okolo 20 milionů liber. Pokud se ovšem do konce přestupního okna nenajde kupec, LFC je ochotno přistoupit i na hostování. Klub už kontaktovala Sevilla a Galatasaray. Celou situaci také monitoruje Southampton, West Brom, Crystal Palace a Swansea.

Zdroj: BBC, Liverpool ECHO

Bleskové zprávy

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc. 

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.

bannerpohyblivylfc 1