Deadline Day - leden 2017

transferwindow

Vítejte u dalšího přehledu věnujícího se poslednímu dni zimních přestupů.

Oproti loňskému roku, kdy se Klopp rozhodl výrazněji neposílit a ani se tím nijak netajil, vypadalo letošní okno slibněji. Nicméně s postupem času bylo čím dál jasnější, že ani letos se klub nepřetrhne, aby přivedl pořádné posily. V posledních dnech se pak Jürgen Klopp nechal slyšet, že vytipované cíle nebyly k dispozici. 

Naopak u odchodů je situace o něco odlišná. Fanoušci určitě budou s velkým zaujetím sledovat, jak se nakonec vyvine odchod Mamadou Sakha, který poslední půl rok strávil v rezervě po předchozích prohřešcích. Klub dal najevo, že by se jej rád zbavil natrvalo a očekává, že za něj dostane 20 milionů liber. Francouz už od začátku přitahoval pozornost Sevilly, tureckých klubů a několika dalších zahraničních týmů, ale nakonec to vypadá, že pokud dnes odejde, zůstane v Premier League a přesune se nejspíš do Crystal Palace, nebo Southamptonu. Očekává se, že klub by mohli opustit na hostování i někteří mladíci, o které je zájem hlavně v nižších soutěžích.

Pokud nebudeme počítat návrat Sadia Maného, který se navrátil z AFCONu, jediným navrativším byl Lazar Markovič ze Sportingu, který ale obratem putoval na hostování do Hullu. Do akademie se také předčasně vrátil Sam Hart z Port Vale.

Thiago Ilori už byl na odchodu v létě, ale nenašel se žádný klub, který by ho chtěl získat natrvalo. V zimě se ozval Reading a Portugalec přestoupil za 3,75 milionů liber plus další bonusy. Z klubu se také poroučel Joe Maguire do Fleetwoodu, kam později zamířil i Cameron Brannagan na hostování. Hostovat odešel také Pedro Chirivella do nizozemského Go Ahead Eagles.

 

Deadline Day

0:00 Zimní přestupní okno bylo ukončeno. Nicméně některé obchody, které byly uzavřeny před uzávěrkou, budou teprve oznámeny. To by měl být případ i Mamadou Sakha. My Vám děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.

23:59 Allardyce zpečetil dohodu o hosotvání Sakha. (Mark Ogden - ESPN)

23:45 Sakho se připojí k týmu Crystal Palace na hostování do konce sezóny. CP za něj zaplatí 2 miliony liber a budou mu vyplácet plnou mzdu. (Tony Barret - JOE.co.uk)

23:09 OFICIÁLNĚ: Jack Dunn stráví zbytek sezóny na hostování v Tranmere Rovers.

23:05 Sakho je připraven hostovat v Crystal Palace do konce sezóny. (Joseph Musker)

23:00 Sakho odejde do Crystalu Palace na hostování do konce sezóny. (Foot Mercato)

20:12 Stále nedošlo k dohodě na úrovni klubů. Sakho čeká v Londýně na nové zprávy. (James Pearce - Liverpool ECHO)

18:10 Klopp: "Tihle hráči a tento tým jsou dle mého stejně silní a schopní jako kdokoliv jiný v této zemi."

17:33 Jerome Sinclair, který se v létě jako volný hráč upsal Watfordu po té, co mu vypršela smlouva v Liverpoolu, stráví zbytek sezóny na hostování v Birminghamu. (BBC)

17:13 Sakho je v Londýně, ale zatím nedošlo k dohodě na úrovní klubů. (Vinny O'Connor - SkySport)

17:10 Sakho míří do Londýna, aby defeinitvně uzavřel dohodu s Crystal Palace. (Gary Jacob - The Times)

16:52 Steven Caulker, který byl jedinou loňskou zimní posilou LFC, podstoupil zdravotní prohlídku v Lokomotivu Moskva a nic už by tak nemělo bránit jeho přestupu do Ruska. (Ed Aarons - The Guardian)

15:56 West Ham United chce získat Daniela Sturridge. Záleží na vedení LFC, jestli ho bude chtít prodat nyní, nebo až v létě. (bývalý fotbalista Mick Quinn)

14:43 OFICIÁLNĚ: Hostování Camerona Brannagana bylo potvrzeno stránkami Fleetwoodu Town FC. 

14:38 Jordan Williams nejspíš ještě dnes natrvalo opustí Liverpool FC. O Velšana se zajímá Charlton a MK Dons. (James Pearce - Liverpool ECHO)

13:55 LFC naléhá na Crystal Palace, ať zaplatí 20 milionů liber. Dalším problémem je plat, kdy hráč pobírá více než 100 000 liber týdně. (Kaveh Solkehol - SkySport)

13:42 Sakho dnes s největší pravděpodobností opustí LFC. Nejvážnější zájem je ze strany Crystal Palace, avšak zatím nebyla uzavřena žádná dohoda. Hráč nejspíše odejde jen na hostování. (Phil McNulty - BBC) 

13:13 Sakho byl vyfocen na londýnském Eustonu (viz tweet v diskuzi).

12:07 Španělský útočník Jese, který byl některými francouzskými médii spojován s Liverpoolem, odchází z PSG na hostování do Las Palmas. (BBC)

11:55 Sakho je nyní v Londýně, kde jedná s Crystal Palace. (Téléfoot)

11:25 Liverpool by se mohl spokojit s hostováním Sakha. Situace se podstatně změnila, když nikdo není ochoten nabídnout požadovanou sumu. Pokud by hráč odešel na hostování, jeho nový klub bude muset zaplatit poplatek a plně hradit jeho mzdu. Nejvážněji se o hráče zajímá Crystal Palace se Southamptonem, které mají zájem o jeho hostování do konce sezóny. (James Pearce - Liverpool ECHO)

11:01 Pokud Sergi Canos přestoupí za 2,5 milionů liber do Brentfordu, LFC získá z jeho přestupu 750 tisíc liber. (Joseph Musker)

9:33 Norwich se v noci dohodl s Brentfordem na přestupu Sergiho Canose za 2,5 milionů liber plus případné bonusy. Hráč dnes ráno podstoupil zdravotní prohlídku. Liverpool si při přestupu mladíka vymohl, že z případného přestupu případné část této sumy do jeho pokladny. (Pitt-Broke - Independent)

7:45 Crystal Palace je jediným celkem ochotným zaplatit požadovanou sumu za Sakha a už předložili první oficiální nabídku. O hráče se také zajímá Southampton, WBA, Stoke a Galatasaray. (L'Équipe)

0:00 Do konce ledna by do LFC mohl přestoupit Henry Onyekuru z belgického Eupenu. Hráč reportérům potvrdil zájem Liverpoolu a podle zdroje blízkému klubu by hráč mohl odejít před uzavřením přestupního okna. (Anfield HQ)

Pozn. Pro aktuální informace je nutné aktualizovat stránku.

Bleskové zprávy

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

7 hráčů opouští LFC

Liverpool neprodloužil hned 7 hráčům smlouvy. S klubem se tak loučí Alex Manninger, Adam Phillips, Tom Brewitt, Jack Dunn, Madger Gomes, Kane Lewis a Jake Brimmer.

Dunn odchází do Tranmere

Jacku Dunnovi vypršela smlouva s Liverpoolem a nová mu nebyla nabídnuta. Mladík se rozhodl upsat se klubu z Tranmere, kde minulou sezónu hostoval.

web

sraz2017