Manchester City - Liverpool FC (1:3) 1:4

PL review

V 13 kole anglickej Premier league sme narazili na lídra tabuľky Manchester City

Setkání týmů, které si byli o titul v sezóně 2013/2014 sliboval zajímavě stravený sobotní podvečer, byť Reds se nacházeli v jiných patrech tabulky než v předminulé sezoně.

Domácí manažer Pellegrini udělal ve svém týmu hned několik změn. Otamendiho a zraněného kapitána Kompanyho nahradili Demichelis s Mangalou. Navas nahradil Fernandinha a do útoku se postavil uzdravený Sergio Agüero. V sestavě nescházel ani Raheem Sterling, který se zlou odcházel v létě právě z Liverpoolu.

Až na nucené nahrazení Mamadou Sakha Dejanem Lovrenem byla sestava identická s vítěznou ze zápasu s Chelsea tedy bez klasického útočníka. Příznivou zprávou pro hostující fanoušky bylo zařazení dlouhodobě zraněného Daniela Sturridge mezi náhradníky.

Utkání stejně jako v ostatních zápasech tohoto kola Premier League zahajila Marseillaisa na uctění památky zesnulých po teroristickém útoku v Paříži. Do utkání vstoupilo LFC svěží na rozdíl od statistických domácích. Aktivní napadání přineslo ovoce již v 7. minutě. Coutinho vybojoval míč. Přihrál Firminovi, který poslal balón před bránu, kde ho Mangala poslal do brány. Liverpool i nadále nepolevoval v tempu, ale často byly jeho akce ukončeny zvednutým praporkem pomezního rozhodčího. City se pomalu nadechovalo k tlaku, ale opět zaúřodovalo ofenzivní brazilské duo. V 23. minutě Firmino zatáhl míč, nahrál Coutinhovi a ten měl jednoduchou úlohu. 32. minuta opět znamenala zvýšení gólového konta hostů z Anfieldu. Biliard v podání Morena, Coutinha a Cana zakončil Firmino. Střelec posledního gólu si připsal ještě 2 vyložené šance. Při protiútoku City zatahoval Lucas Leiva za zachrannou brzdu a obdržel žlutou kartu, celkově 5. v sezoně, čímž si vykoledoval pauzu v dalším kole. Bohužel i City se zapsalo vyrazněji do dějství. V 43. minutě došlo k nedorozumění při rozehrávce a Agüero nádhernou ranou zpoza vápna snížil ve prospěch City. Do konce poločasu působili hráči z Manchesteru jako by je gól polil živou vodou. LFC bylo v 1. půli lepším i v hledišti, ale snižující branka vztyčila varující prst, že není všemu konec.

Manchester City poslal na hřiště Delpha s Fernandinhem a celkově se prezentoval daleko lepším dojmem než v předcházejícím poločase, avšak i nadále neměla stoperská dvojice v modrých dresech svůj den. Naopak na několika hráčich Reds bylo patrné, že vydali již mnoho sil ze sebe. První šanci si přesto připsal Firmino, ale opět jeho pokus skončil na končetinách brankáře harta. Lovrenova hlavička měla podobného konce. Coutinhův gól byl pro změnu zmařen pomezním sudím. City se dočkalo, když Sterling zachytil Milnerovu přihrávku golmanovi, ale Agüero vytvořenou šanci nedokázal proměnit a dal vyniknout Mignoletovi. Brzy na to byl nucen opustit hrací plochu Coutinho s podezřením na možné zranění stehenního svalu. Po té se opět Firmino ocitl sám před Hartem, ale opět neuspěl. Dalším nájezdníkem na domácí bránu byl střídající Benteke, ale i jemu vypálil rybník golman Albionu. V 81. minutě tedy musel za útočníky zaskočil Martin Škrtel, který vyslal na soupeřovu svatyni nechytatelnou pumelici. Do konce zápasu si po šanci připsali ještě Sterling a Delph, ale nedokázali merunu dostat do sítě.

Liverpool FC může slavit důležité vítězství nad bývalým lídrem tabulky po vynikajícím kolektivním výkonu, kdy hráči nevypustili jediný souboj a hrdě reprezentovali klubový znak.

Manchester City(4-2-3-1): Hart - Sagna, Demichelis, Mangala, Kolarov - Touré, Fernando - Navas, Bruyne, Sterling - Aguero (manažér Manuel Pellegrini)
Liverpool(4-2-3-1): Mignolet - Clyne, Škrtel, Lovren, Moreno - Lucas, Can - Coutinho, Lallana, Milner - Firmino (manažér Jürgen Klopp)

Manchester City Liverpool FC
46. ↑ Fernandinho ↓ Y. Touré
68. ↑ Ibe ↓ Coutinho
46. ↑ Delph - ↓ Navas
77. ↑ Benteke  ↓ Firmino
66. ↑ Iheanacho↓ Agüero 90. ↑ K. Touré ↓ Lallana

Góly: 44. min Agüero - 7. min. vlastní Mangala, 23. min Coutinho, 32. min Firmino, 81. min Škrtel

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc.

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.