Southampton FC - Liverpool FC 3:2 (0:2)

PL review

V 31.kole Premier laeague sme zavítali do Southamptonu

Klopp musel pozmeniť oproti dvojzápasu s United zostavu. Zraneného Firmina nahradil Divock Origi, Hendersona, ktorý ostal na lavičke v zálohe Joe Allen a Morena zastúpil Flanagan, ktorý si navliekol dosť prekvapujúco aj kapitánsku pásku.

Zápas sme začali výborne. Domácim sme takmer nepožičali loptu a 2x sme udreli. Najprv v 17.min sa výborne uvolnil Coutinho, našiel si streleckú pozíciu a krásnou strelou prekvapil Fostera 0:1. O päť minút neskôr v 22.min Origi vyviezol loptu našiel v šestnástke Sturridga a ten strelou k tyči prekonal Fostera 0:2. Náš výkon gradoval a po krásnej akcii sa ocitol sám pred Fosterom Joe Allen, ale vo vznikajúcej šanci sklamal. O pár minút neskôr už Fostera prekonal, ale pre ofsajd Sakha gól rozhodcovia správne neuznali. Po tomto neuznanom góle náš výkon upadol.

To isté pokračovalo po prestávke. Koeman nasadil Maného a Wanyamu a domáci začali diktovať tempo zápasu. A prišli aj ich šance. Najprv po vzájomnom súboji Škrtel - Pellé odpískal rohodca proti nám penaltu, ale Mignolet Maného pokus skvele vykryl. Po fatálnej Flanaganovej chybe sme už však pykali. V 64.min Mané sa v šestnástke presadil a krásne zavesil 1:2. Po góle sme trochu ožili a vytvorili sme si aj šance. Najväčšiu spálil Benteke keď mieril nepresne k tyči. Fyzicky odišiel hlavne Joe Allen v strede zálohy a veľmi neisto pôsobil po zranení Škrtel. A preto sme aj inkasovali. Najprv po sérii chýb skóroval Pellé a o tri minúty neskôr Mané a zrazu bolo 3:2 pre domácich.

Škoda tejto prehry, pretože sme v prvom polčase boli jasne lepší. Rozhodilo nás polčasové striedanie Škrtela, ktorý nedokázal Lovrena vôbec nahradiť a pôsobil veľmi neisto. Ďalšou príčinou je aj, že sme v druhom polčase prišli o stred poľa, pretože Allen strácal množstvo lôpt a fyzicky sa nedokázal vyrovnať domácim.

Southampton(4-2-3-1): Forster - Soares, Dijk, Fonte, Bertrand - Clasie, Romeu - Long, Davis, Tadič - Pellé (manažér Ronald Koeman)

Liverpool FC (4-4-2): Mignolet - Clyne, Lovren, Sakho, Flanagan - Can, Allen, Lallana, Coutinho - Origi, Sturridge (manažer Jürgen Klopp)

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.