Southampton FC - Liverpool FC 3:2 (0:2)

PL review

V 31.kole Premier laeague sme zavítali do Southamptonu

Klopp musel pozmeniť oproti dvojzápasu s United zostavu. Zraneného Firmina nahradil Divock Origi, Hendersona, ktorý ostal na lavičke v zálohe Joe Allen a Morena zastúpil Flanagan, ktorý si navliekol dosť prekvapujúco aj kapitánsku pásku.

Zápas sme začali výborne. Domácim sme takmer nepožičali loptu a 2x sme udreli. Najprv v 17.min sa výborne uvolnil Coutinho, našiel si streleckú pozíciu a krásnou strelou prekvapil Fostera 0:1. O päť minút neskôr v 22.min Origi vyviezol loptu našiel v šestnástke Sturridga a ten strelou k tyči prekonal Fostera 0:2. Náš výkon gradoval a po krásnej akcii sa ocitol sám pred Fosterom Joe Allen, ale vo vznikajúcej šanci sklamal. O pár minút neskôr už Fostera prekonal, ale pre ofsajd Sakha gól rozhodcovia správne neuznali. Po tomto neuznanom góle náš výkon upadol.

To isté pokračovalo po prestávke. Koeman nasadil Maného a Wanyamu a domáci začali diktovať tempo zápasu. A prišli aj ich šance. Najprv po vzájomnom súboji Škrtel - Pellé odpískal rohodca proti nám penaltu, ale Mignolet Maného pokus skvele vykryl. Po fatálnej Flanaganovej chybe sme už však pykali. V 64.min Mané sa v šestnástke presadil a krásne zavesil 1:2. Po góle sme trochu ožili a vytvorili sme si aj šance. Najväčšiu spálil Benteke keď mieril nepresne k tyči. Fyzicky odišiel hlavne Joe Allen v strede zálohy a veľmi neisto pôsobil po zranení Škrtel. A preto sme aj inkasovali. Najprv po sérii chýb skóroval Pellé a o tri minúty neskôr Mané a zrazu bolo 3:2 pre domácich.

Škoda tejto prehry, pretože sme v prvom polčase boli jasne lepší. Rozhodilo nás polčasové striedanie Škrtela, ktorý nedokázal Lovrena vôbec nahradiť a pôsobil veľmi neisto. Ďalšou príčinou je aj, že sme v druhom polčase prišli o stred poľa, pretože Allen strácal množstvo lôpt a fyzicky sa nedokázal vyrovnať domácim.

Southampton(4-2-3-1): Forster - Soares, Dijk, Fonte, Bertrand - Clasie, Romeu - Long, Davis, Tadič - Pellé (manažér Ronald Koeman)

Liverpool FC (4-4-2): Mignolet - Clyne, Lovren, Sakho, Flanagan - Can, Allen, Lallana, Coutinho - Origi, Sturridge (manažer Jürgen Klopp)

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc.

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.