Coutinho: “Byl to můj nejlepší přímák”

Coutinho15

Brazilec přiznal, že jeho první gól v nedělním střetnutí s Arsenalem byl jeho nejlepší přímý kop, který kdy proměnil. Coutinho srovnal stav utkání v závěrečných sekundách prvního poločasu nechytatelnou střelou přímo do levého horního rohu branky Petra Čecha.

Byl to bezpochyby důkaz vytříbené kopací techniky a také to znamenalo obrat v utkání po brance Thea Walcotta, který krátce před úvodním gólem utkání neproměnil penaltu díky fantastickému zákroku Simona Mignoleta. Když se týmy vrátily po přestávce na hřiště, Adam Lallana poslal Reds do vedení, Philippe Coutinho zužitkoval pas Nathaniela Clynea, Sadio Mané si proklestil cestu obranou Arsenalu a rázem byl stav střetnutí 1:4 pro hosty. Na straně domácích se pak o zdramatizování utkání postarali Alex Oxlade-Chamberlain a Calum Chambers, ale svěřenci Jürgena Kloppa nakonec utkání dotáhli do vítězného konce.

“Dalo nám to sebevědomí. Nejen mi, ale celému týmu. Odehráli jsme náročné utkání a počínali jsme si dobře. Nyní se musíme soustředit na další utkání, krok za krokem a pokračovat (v nastoleném trendu). V úvodních 20 minutách jsme nehráli dobře, jak nám kladl na srdce manažer. Pak jsme ukázali, že jsme připraveni. Během přípravy jsme usilovně trénovali. Měli jsme dobrou druhou půli.”, rozpovídal se Coutinho při rozhovoru pro Sky Sport.

Na adresu přímého kopu liverpoolské číslo 10 poznamenalo: “Myslím, že to byl můj nejlepší. I nadále se o to budu pokoušet.. Byl to dobrý, ale těžký zápas. Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Nyní se musíme soustředit na další utkání.”

Zdroj: liverpoolfc.com

Rohrbeck rozšíří Kloppův tým

Po té co loni odešel z realizačního týmu hlavní fyzioterapeut Chris Morgans, zaujal jeho míto kolega z Akademie Andy Reshaw. Nyní na tuto pozici přichází Christopher Rohrbeck, který předtím 14 let pracoval u týmu Mohuče. Jürgen Klopp tak pokračuje v přestavbě svého realizačního týmu, která začala už minulé léto.

Brewster na U17 stříbrný

Rhian Brewster si z Mistrovství Evropy do 17 let přivezl stříbrnou medaili, když odehrál celé finále proti Španělsku. Utkání dospělo až do penalt, kde právě Brewster neproměnil jednu z nich, po kterých se radovalo mužstvo z Pyrenejí.

Markovič se hlásil v Melwoodu

Lazar Markovič ukončil své hostování v Hullu o něco dříve kvůli zranění kotníku, které jej vyřadilo ze hry do konce sezóny.

Coutinho pojede do Melbourne

Coutinho byl povolán do národního týmu, který v červnu odehraje přípravné zápasy s Argentínou a Australií, jež se odehrají na stadionu v Melbourne. Firmino nebyl povolán z důvodu současného zdravotního stavu.