Coutinho: “Byl to můj nejlepší přímák”

Coutinho15

Brazilec přiznal, že jeho první gól v nedělním střetnutí s Arsenalem byl jeho nejlepší přímý kop, který kdy proměnil. Coutinho srovnal stav utkání v závěrečných sekundách prvního poločasu nechytatelnou střelou přímo do levého horního rohu branky Petra Čecha.

Byl to bezpochyby důkaz vytříbené kopací techniky a také to znamenalo obrat v utkání po brance Thea Walcotta, který krátce před úvodním gólem utkání neproměnil penaltu díky fantastickému zákroku Simona Mignoleta. Když se týmy vrátily po přestávce na hřiště, Adam Lallana poslal Reds do vedení, Philippe Coutinho zužitkoval pas Nathaniela Clynea, Sadio Mané si proklestil cestu obranou Arsenalu a rázem byl stav střetnutí 1:4 pro hosty. Na straně domácích se pak o zdramatizování utkání postarali Alex Oxlade-Chamberlain a Calum Chambers, ale svěřenci Jürgena Kloppa nakonec utkání dotáhli do vítězného konce.

“Dalo nám to sebevědomí. Nejen mi, ale celému týmu. Odehráli jsme náročné utkání a počínali jsme si dobře. Nyní se musíme soustředit na další utkání, krok za krokem a pokračovat (v nastoleném trendu). V úvodních 20 minutách jsme nehráli dobře, jak nám kladl na srdce manažer. Pak jsme ukázali, že jsme připraveni. Během přípravy jsme usilovně trénovali. Měli jsme dobrou druhou půli.”, rozpovídal se Coutinho při rozhovoru pro Sky Sport.

Na adresu přímého kopu liverpoolské číslo 10 poznamenalo: “Myslím, že to byl můj nejlepší. I nadále se o to budu pokoušet.. Byl to dobrý, ale těžký zápas. Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Nyní se musíme soustředit na další utkání.”

Zdroj: liverpoolfc.com

Lovren zůstal doma

Dejan Lovren neodcestoval s týmem ke krátkému soustředění ve španělském letovisku La Manga. Stoper zůstal v Melwoodu, kde bude i nadále pokračovat v léčbě zraněného kolene.

Larouci přestupuje do LFC

Liverpool dokončil přestup francouzského mládežnického reprezentanta Yassera Larouciho z Le Havru. Do dvou týdnů by se měl šestnáctiletý hráč zapojit do tréninku v Kirkby. O hráče měl eminentní zájem i Manchester United.

U23 postupuje v PL Cupu

Mladíci si v klání s vrstevníky z Huddersfieldu poradili nekompromisně 2:6 (2x Wilson, 2x Woodburn, Ojo, Virtue) a postupují do 16-finále Premier League Cupu. Sestava: Grabara, Alexander Arnold, Randall (Hart, 68), J Gomez, Whelan, Stewart, Wilson, Virtue, Ojo (T. Gomes, 62), Alves (J. Williams, 55), Woodburn

Allan nepostoupil na MS

Mladík Allan, který kvůli problémům se získáním pracovního povolení v Anglii hraje za Herthu, se s brazilským výběrem do 20 let nepodívá na Mistrovství světa do 20 let, které se letos v květnu koná v Jižní Koreji. Allan odehrál v neúspěšné kvalifikaci 4 duely a Herthě Berlín chyběl téměř měsíc.

The S*n nesmí na zápasy

Až do nedávna platilo, že i když zaměstnanci LFC nesměli poskytovat novinářům The S*n exkluzivní rozhovory, pracovnící tohto bulvarního plátku mohli na tiskové konference a zápasy. Tomu je teď konec. Vedení se po posledních článcích rozhodlo, že jim nebude poskytovat oprávnění pro tyto akce.