Coutinho: “Byl to můj nejlepší přímák”

Coutinho15

Brazilec přiznal, že jeho první gól v nedělním střetnutí s Arsenalem byl jeho nejlepší přímý kop, který kdy proměnil. Coutinho srovnal stav utkání v závěrečných sekundách prvního poločasu nechytatelnou střelou přímo do levého horního rohu branky Petra Čecha.

Byl to bezpochyby důkaz vytříbené kopací techniky a také to znamenalo obrat v utkání po brance Thea Walcotta, který krátce před úvodním gólem utkání neproměnil penaltu díky fantastickému zákroku Simona Mignoleta. Když se týmy vrátily po přestávce na hřiště, Adam Lallana poslal Reds do vedení, Philippe Coutinho zužitkoval pas Nathaniela Clynea, Sadio Mané si proklestil cestu obranou Arsenalu a rázem byl stav střetnutí 1:4 pro hosty. Na straně domácích se pak o zdramatizování utkání postarali Alex Oxlade-Chamberlain a Calum Chambers, ale svěřenci Jürgena Kloppa nakonec utkání dotáhli do vítězného konce.

“Dalo nám to sebevědomí. Nejen mi, ale celému týmu. Odehráli jsme náročné utkání a počínali jsme si dobře. Nyní se musíme soustředit na další utkání, krok za krokem a pokračovat (v nastoleném trendu). V úvodních 20 minutách jsme nehráli dobře, jak nám kladl na srdce manažer. Pak jsme ukázali, že jsme připraveni. Během přípravy jsme usilovně trénovali. Měli jsme dobrou druhou půli.”, rozpovídal se Coutinho při rozhovoru pro Sky Sport.

Na adresu přímého kopu liverpoolské číslo 10 poznamenalo: “Myslím, že to byl můj nejlepší. I nadále se o to budu pokoušet.. Byl to dobrý, ale těžký zápas. Jsme šťastní, že jsme vyhráli. Nyní se musíme soustředit na další utkání.”

Zdroj: liverpoolfc.com

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.