Hodnocení hráčů po zápase s Watfordem

hodnoteniehracov

Zdravím přátelé! Po delší době jsem se rozhodl obnovit rubriku hodnocení hráčů.

Učinil jsem tak na základě dotazů a přání vás čtenářů. Jelikož se této role zatím nikdo z redakce/přispěvatelů nezhostil, dovolil jsem si zkusmo otestovat moje pozorovací schopnosti při zápase. Předem upozorňuji, že hodnocení dělám poprvé a některé názory na výkon či detaily zápasů ze zápasů se mohou lišit. Koneckonců, jak již jeden z vás zmiňoval: „Pod články s hodnocením byla vždycky dobrá diskuze.“ Určitě budou moje pocity subjektivní, ale snažil jsem se být nezávislým pozorovatelem. V závorce jsou také uvedena čísla hodnocení hráčů podle skysports.com

Loris Karius 7 (7)
Karius dostal opět, jak už je v lize tuto sezónu zvykem, přednost před Mignoletem. A tentokrát ukázal, že si vzal kritiku k srdci. Na rozdíl od posledních nepřesvědčivých vystoupení dnes Karius působil solidně. V prvním poločase neměl moc práce a ani na něj žádná nebezpečná střela nemířila. Ve druhém poločase se však pro útok Watfordu otevřelo více skulinek v obraně, ale Karius předvedl několik dobrých zákroků a tím soupeři nedal možnost vedoucí tým rozhodit. Musím zmínit vynikající zákrok skokem k pravé tyči v 68. minutě, kdy Capoué vystřelil z poza vápna, ale Karius míč odvrátil na roh. Poté o minutu později předvedl ještě jeden důležitý zákrok, kdy se k míči v malém vápně dostal Ighalo. Proti jedinému gólu nic moc nezmohl, protože tam při bránění selhal tým jako celek. Zdá se také, že se na tréningu věnuje výkopům, protože dnes byly daleko přesnější.

James Milner 7 (8)
Milner se vrátil po jednozápasové absenci, kdy byl nemocný. A hned navázal na sérii skvělých výkonů na levém beku. Jako vždy skvěle doplňoval útok, kdy se zapojoval do kombinačních akcí, které mu jsou jako záložníkovi vlastní. Ve 26. minutě si například skvěle narazil před vápnem s Canem, kdy vyslal střelu na brankáře, ale ten odvrátil na rohový kop. Ač minulý zápas Moreno Milnera zastoupil obstojně a byl nebezpečný v útoku, Milner dnes předvedl, že povinností obránce je i dobrá poziční hra. A v ní dnes nezklamal. Několikrát se mu povedlo přerušit slibnou akci soupeře a skvěle napadal, hlavně v prvním poločase.

Joel Matip 6 (7)
Matip dnes předvedl standartně dobrý výkon, ale jeho hodnocení snižuji o jeden stupeň hlavně kvůli tomu, že dnes moc práce s útočníky soupeře neměl. Jeho partner měl v tomto zápase více šancí se ukázat. Několikrát dobře vyvezl míč záložníkům a byl jistý na míči. Tudíž svoji práci si odvedl.

Lucas Leiva 7 (7)
Lucas dnes zastoupil nemocného Lovrena. A zastoupil ho opravdu obstojně. Poslední dobou ukazuje, že i pozice stopera mu může být vlastní a na svou výšku vyhrává velmi slušné množství osobních soubojů. Působí často jistěji než Lovren. Do hry na stoperu také přinesl kreativní činnost, kdy vysílal dobře mířené přihrávky na záložníky a párkrát se dostal k zakončení. Dokonce se ocitl ve velké šanci při rohu Coutinha, kdy k němu míč propadl, ale brankář Gomés byl připravený. Celkově se mi jeho výkon líbil a i jeho přístup, kdy se smířil se svojí úlohou náhradníka i obránce, a když nastoupí, předvede koncentrovaný výkon.

Nathaniel Clyne 8 (7)
Dnes mu dávám o stupeň vyšší hodnocení než jeho kolegovi na levém beku. Clyne dnes předváděl o čem je pozice moderního krajního obránce. Na rozdíl od minulých výkonů se zlepšil v obraně a velkých chyb se nedopouštěl. Hlavně v druhé půli se mu otevřela řada volných míst na soupeřově polovině, kdy svými náběhy a centry podporoval útok. Velmi často dobře doplňoval Firmina. Zapojil se také do povedené kombinační akce, kdy zachytil v letu přihrávku hostí, nahrál Firminovi, ten míč podržel a nahrál ho zpět na Clyne, který přihrávkou po zemi našel Coutinha. Ten ale ve vápně tutovku spálil.

Jordan Henderson 8 (8)
Nová zataženější pozice ve středu zálohy našemu kapitánovi opravdu sedí. Čím déle takhle hraje, tím působí jistěji. Pryč jsou nevyrovnané výkony Hendersona z minulé sezóny, kdy řada lidí spekulovala o jeho prodeji. Henderson byl dnes skvělý. Zaujal hlavně tvorbou hry, kdy velmi často zakročil proti rodícímu se útoku Watfordu a pak pohotově vysílal dopředu Firmina s Coutinhem. Jeho energický výkon byl dnes v záloze cítit. V 54. minutě se dostal v bezprostřední vzdálenosti od brány k zakončení, ale bránu přestřelil. Velký podíl má také na gólu Maného, kdy vyslal přihrávkou do pohybu Firmina, který podržel míč a přesně přihrál Manému před prázdnou branku.

Emre Can 8 (8)
Can po několika povedených zápasech zažívá novou obrodu v drese Reds. Důvěra Jürgena Kloppa, kterou dostal po řadě zápasů, kdy nebyl dostatečně fit na základní sestavu, se vyplácí. Dnes spolu s Hendersonem prakticky vymazali záložní řadu Watfordu. Podobně jako Hendersonovi mu pomohla změna pozice, kterou si prakticky vyměnili. On je teď ten ofenzivnější. Je také vidět, že poslechl řadu kritiků a míč už moc zbytečně nezdržuje a posílá pohotově dál. V zápase také ukázal svoji technickou vybavenost, kdy si nejdříve narazil s Milnerem, a poté ukázal několikrát přihrávku patičkou. Ve 43. minutě přidal další gól do své sbírky, kdy ho přesným centrem našel Adam Lallana a on mohl uklidit míč hlavou do pravé části Gomésovi branky.

Adam Lallana 8 (8)
Lallana je tuto sezónu druhým motorem hry Liverpoolu. Velmi často mi připomíná Dirka Kuyta, avšak Lallana je oproti němu kreativnější a jeho pohyby jsou ladnější. Avšak výdrž je podobná. Hodí se výborně do záložního pojetí Kloppovi hry. Při třetím gólu týmu si připsal asistenci, kdy skvěle odcentroval na hlavu Canovi. V 57. minutě Lallana také překvapil obranu Watfordu a přesně nahrál Firminovi na gól do prázdné brány. Poté ho nahradil Sturridge. Je skvělé vidět Adama v takové formě. Sebevědomí z něho dělá konečně toho hráče, kterého jsme před lety kupovali.

Roberto Firmino 9 (8)
Jednoznačně jeden z nejlepších hráčů na hřišti. Firmino tuto sezónu ukazuje, že má na to být tahounem týmu, jakým je Liverpool FC. On má všechno - potřebnou techniku, kreativitu i zakončení. Kromě toho dokáže skvěle napadat soupeře a odebrat míč. Do zakončení se dostal již v 7. minutě po Lallanově přihrávce, ale Gomése neprostřelil. Poté následovalo několik pokusů o zakončení a střelecky se prosadil, když po Lallanově přihrávce zvyšoval na rozdíl čtyř gólů. Blískl se také svoji trpělivostí v 59. minutě, kdy byl vyslán Hendersonem do běhu, mohl zakončovat, ale počkal si, až mu naběhne Mané a ten pak uklízel míč do prázdné brány. Přihrál také na Coutinhův gól.

Sadio Mané 8 (8)
Je skvělé, že kromě skvělého uvolňování a pohybu přidává Mané do hry Liverpoolu góly. Dnes se střelecky prosadil hned dvakrát. Nejdříve si naběhl na Coutinhův centr od rohového praporku a odrazem hlavou poslal míč do branky a poté si skvěle naběhl na čtvrtou branku, kdy mu Firmino nahrál prakticky do prázdné branky. Mané je letošní překvapení číslo 1 a doufejme, že bude v těchto skvělých výkonech pokračovat. Ke konci zápasu byl střídán Wijnaldumem.

Philippe Coutinho 10 (9)
Man of the match. Co víc k tomu dodat. Coutinho je letos ve svém živlu a v rytmu samby drtí obrany týmů Premier League. Dnes se dostal k řadě zakončení a vytvořil nespočet šancí. Je na něm vidět, že se na tréninku věnoval zlepšení střílení, protože letos mu tam ty góly konečně padají. Ve 27. minutě přesně odcentroval na hlavu Manému a již ve 30. minutě zvyšoval skóre svého týmu na 2:0, kdy po přihrávce Firmina vystřelil tvrdě zpoza vápna mezi nohama obránce a Gomés musel lovit míč ze sítě podruhé. Ke konci zápasu byl ve stoje vyprovázen ze hřiště hlasitým potleskem a vystřídán mladíčkem Ejariou.

Střídající hráči:

Daniel Sturridge 7 (7)
Daniel dnes vystřídal skvěle hrajícího Lallanu, ale sám předvedl, že i on na to má. Za dvacet minut co byl na hřišti, se ke střeleckému pokusu dostal hned několikrát. Nejdříve napálil v 78. minutě břevno a mohl skórovat i při další šanci v 88. minutě, kdy opět strefil břevno, avšak nyní již s přispění výborného zákroku brankáře Pantilimona. Celkově oživil hru a předvedl Kloppovi, že i on je stále nebezpečným střelcem.

Georginio Wijnaldum 6 (7)
V zápase střídal Maného, ale moc viditelný nebyl. Do zápasu se však i tak zapsal gólem z dorážky po Danielově střele v 91. minutě a přidal trefu do sbírky těch gólů, které střílí jen na domácích hřištích. Jako jediný z domácích však obdržel žlutou kartu.

Oviemuno Ejaria – nehodnocen
V závěru zápasu střídal Coutinha, ale k ničemu důležitému se nedostal. Za zmínku stojí to, že si připsal svůj první debut v Premier League za A-tým.