Boss pred zápasom s Tottenhamom

rodgers50

Brendan dnes očakáva vynikajúci zápas dvoch tímov, ktoré sú momentálne vo veľmi dobrej forme.
 
V tabuľke posledných šiestich kôl Premier League je Liverpool na čele so ziskom 14 bodov, ich dnešný súper Tottenham je s 13-timi bodmi druhý. Spurs sú tesne pod miestom zaručujúcim kvalifikáciu do Ligy majstrov 2015/16, tím z Merseyside je štyri body vzad - na 7. mieste priebežnej tabuľky Premier League.
 
"V porovnaní so zápasom zo začiatku sezóny, sa dáva tejto hre trochu väčší význam." - povedal Rodgers na pravidelnej predzápasovej tlačovke včera v Melwoode.
 
"Budeme sa snažiť vyhrať, a ak sa nám to podarí, budeme už iba bod za nimi. Udržíme si tým potrebnú dynamiku. Ak nevyhráme, tak to na nás jednoducho vyvinie tlak v ďalších zápasoch, ktoré nás do konca tejto sezóny ešte čakajú. Bude to skvelý zápas dvoch tímov v dobre forme. Prichádzajú sem s dobrým výsledkom (výhrou v North London Derby). Na začiatku tejto sezóny sme proti nim zahrali veľmi dobre, ich filozofia sa však stále nemení. Chcú hrať agresívne, napádať, držať loptu, a my nie sme na tom inak. Bude to preto veľmi fascinujúci zápas."
 
Rodgers velil Liverpoolu proti Tottenhamu v posledných štyroch zápasoch, pričom všetky vyhral, a má z nich skóre 15:2. Severný Ír si však nemyslí, že to môže mať nejaký psychologický dopad.
 
"Každý zápas je iný. V minulej sezóne sme cestovali do Londýna a vyhrali s Tottenhamom 5:0. A to sme nemali predtým žiadnu dobrú výsledkovú bilanciu. V tejto sezóne sme tam išli znovu, a dokázali opäť presvedčivo zvíťaziť. Rovnaké je to aj doma, ale vieme, že to bude veľmi ťažký zápas."
 
Manažér Reds sa nevyhol ani otázkam smerujúcim k talentovanému mladíkovi v drese LFC Jordonovi Ibemu, ktorý zahral v Goodison Parku skutočne výborne.
 
"Je to veľmi talentovaný hráč. Videli ste to v zápase, videli ste jeho temperament cez víkend. Keby to bol zahraničný, európsky hráč, všetci by z neho šaleli. Na niekoho tak mladého má neuveriteľný talent, a osobne si myslím, že môže hrať už teraz kdekoľvek na svete. Šiel do zápasu v Goodison Parku, do liverpoolskeho derby, a hral s týmto vedomím. Má skvelú a veľmi precíznu techniku. Jeho dotyk s loptou je vynikajúci, dobre prihráva, a ľahko sa dostáva cez protihráča. Z taktického hľadiska je veľmi, veľmi dobrým mladým hráčom. Dúfame, že zápasy mu pomôžu v rýchlom napredovaní, rovnako ako to tu bolo u niekoľkých našich mladých hráčov, v ostatných dvoch sezónach. Očakávam od neho veľké veci, ale pred ním je ešte dlhá cesta, veľa učenia. On sa vrátil a dúfame, že môže byť pre nás veľkým prínosom."
 
Vzhľadom na podobný štýl hry sú Raheem Sterling a Jordon Ibe často porovnávaní.
 
"Každý hráč je iný. Nemyslím si, že môžete tvrdiť, že sú rovnakí. Raheem je neuveriteľný od vtedy ako prišiel, ale stále ho čaká veľmi veľa práce. Jordon je iba na začiatku, jeho cesta bola iná. V súvislosti s Jordonom som mal dojem, že musí ísť najskôr na hosťovanie, Raheem prešiel rovno do A-tímu. Cieľom u oboch týchto hráčov je maximalizovať ich potenciál, klubom do nich investovať, aby mohli hrať za Liverpool po mnoho nasledujúcich rokov. Jordon ukázal, že má temperament hrať vo veľkých zápasoch. Nepochybujem, že má talent. Mám prácu v tom, aby som sa ubezpečil, že sú si obaja vedomí toho, že sa nemôžu nechať uniesť okolím. To je niečo na čom tu veľmi tvrdo pracujeme."
 
Rodgers vravel aj o mentalite a identite na všetkých úrovniach klubu od prvého tímu až po elitnú futbalovú akadémiu, ktorá vychováva mladých hráčov.
 
"Bolo to niečo, o čo sa snažíme od môjho príchodu sem. Nikdy by som nechcel tvoriť s robotickými trénermi. Chcel som, aby tréneri v celej akadémii a prvý tím mali svoju vlastnú identitu. Všetci sme sa však zhodli, že budeme pracovať na základe rovnakých zásad, ktorú sú dôležité pre rozvoj tohto klubu. Ak sledujete naše mladé tímy, ako sa budete pozerať na U-16, tak uvidíte, že aj oni hrajú v rozostavení 3-4-3. Ak sa pozriete na všetky naše tímy v celom mládežníckom systéme, hrajú tak, aby boli dominantní na lopte. Vždy sa to však točí okolo pokory v tom, ako budete pokračovať, čo je kľúčové. Je to potom jednoduchšie, keď prídu mladí z rezervy do prvého tímu. Môžete to vidieť na prechode k A-tímu u Jordona a Raheema, a taktiež aj u ďalších."
 
42-ročný lodivod Reds na tlačovke potvrdil, že Lucas Leiva má zranené slabiny a nejaký ten čas bude svojmu tímu chýbať.
 
"Lucas je tým, ktorý bude nejaký čas pravdepodobne chýbať. Čakáme na presné výsledky kontroly. Všetci ostatní by mali byť v poriadku."
 
Novinári sa pýtali Rodgersa, či po troch zápasoch v roli náhradníka z lavičky, nastúpi Sturridge v utorok večer proti Tottenhamu po prvýkrát aj v základnej zostave.
 
"Uvidíte zajtra večer. Príde čas, kedy bude môcť nastúpiť aj v základe. Či to však bude zajtra, alebo cez víkend, na to si budete musieť ešte počkať."
 
Otázky:
a) Chceli by ste už dnes vidieť Daniela Sturridgea v základnej zostave proti Tottenhamu? Alebo by mal hrať opäť až v priebehu druhého polčasu?
b) Nechali by ste trojčlennú obranu Can, Škrtel, Sakho hrávať aj naďalej, alebo by ste Cana posunuli do stredu ku Hendersonovi? Kto by mal potom už dnes zaujať Canove miesto po boku Škrtela a Sakha?
c) Myslíte si, že by mal hrať Jordon Ibe a Steven Gerrard opäť v základe?
d) Ako by potom mala vyzerať základná zostava, s ktorou vybehne LFC dnes večer na Anfield proti Tottenhamu?

Bleskové zprávy

Rohrbeck rozšíří Kloppův tým

Po té co loni odešel z realizačního týmu hlavní fyzioterapeut Chris Morgans, zaujal jeho míto kolega z Akademie Andy Reshaw. Nyní na tuto pozici přichází Christopher Rohrbeck, který předtím 14 let pracoval u týmu Mohuče. Jürgen Klopp tak pokračuje v přestavbě svého realizačního týmu, která začala už minulé léto.

Brewster na U17 stříbrný

Rhian Brewster si z Mistrovství Evropy do 17 let přivezl stříbrnou medaili, když odehrál celé finále proti Španělsku. Utkání dospělo až do penalt, kde právě Brewster neproměnil jednu z nich, po kterých se radovalo mužstvo z Pyrenejí.

Markovič se hlásil v Melwoodu

Lazar Markovič ukončil své hostování v Hullu o něco dříve kvůli zranění kotníku, které jej vyřadilo ze hry do konce sezóny. 

Coutinho pojede do Melbourne

Coutinho byl povolán do národního týmu, který v červnu odehraje přípravné zápasy s Argentínou a Australií, jež se odehrají na stadionu v Melbourne. Firmino nebyl povolán z důvodu současného zdravotního stavu. 

Phillips končí v LFC

S Liverpoolem se na konci sezóny rozloučí Adam Phillips, který v roce 2014 odjel s prvním týmem na turné do USA. Poslední sezónu jej ale trápila zranění. Stejně jako Phillipsovi vyprší na konci sezóny smlouva, která nebude prodloužena, i Jordanu Williamsovi, Bradu Gartonovi a Jaku Brimmerovi.

web