PL 2016/17 West Bromwich Albion FC - Liverpool FC

 

PL PRE NOVE

 

Na Veľkonočnú nedeľu cestujeme na zápas 33. kola Premier League do West Bromwich.

 

 

W E S T   B R O M W I C H   A L B I O N   F C
 

 West Bromwich Albion Football Club  alebo tiež známy ako West Brom, The Baggies, The Throstles, Albion alebo jednoducho WBA, je anglický profesionálny futbalový klub založený vo West Bromwich. Klub založili v roku 1878  robotníci z George Salter’s Spring Works pod názvom West Bromwich Strollers. O dva roky neskôr bol klub premenovaný na West Bromwich Albion. Stal sa prvým klubom,  ktorý použil v názve prídavné označenie ALBION.  Tak sa vtedy volala časť mesta, kde niekoľko hráčov bývalo alebo pracovalo. Dnes sa táto časť volá Greets Green.

V roku 1888 bola založená Football League a jedným z dvanástich zakladajúcich členov bol Albion. Svoj jediný titul v tejto súťaži vybojovali v ročníku 1919/20. Počas svojej dlhej histórie vyhrali dvakrát anglický pohár a päťkrát FA CUP. Svoje domáce zápasy hrajú od roku 1900 na The Hawthorns. Klubové farby sú tmavomodrá a biela, ktoré tvoria pruhovaný domáci dres. Ich tradičnými rivalmi sú Aston Villa a Wolverhampton Wanderers. V minulosti hrali za WBA naši krajania Roman Bednář, Igor Bališ, Ján Kozák ml. a Marek Čech.

Naposledy sa West Brom vrátili do najvyššej anglickej ligy v lete 2010 a odvtedy vyhrali The Reds  v PL  na The Hawthorns iba raz. Posledné Tri zápasy na tomto štadióne sa skončili nerozhodne. Od roku 2015 je manažérom Albionu Tony Pulis, všeobecne známy z pôsobenia v Stoke City odkiaľ preniesol svoj obľúbený štýl hry s vysokými hráčmi na svoje nové pôsobisko.  V prebiehajúcej sezóne pláva WBA v pokojných vodách nad stredom tabuľky, kde aj napriek neúspechom v posledných kolách má zabezpečený štart v budúcom ročníku PL a boje o európske poháre sú vzdialené. Mohlo by sa zdať že tomuto tímu v najbližšom zápase už o nič nepôjde. Avšak v PL toto neplatí.

V poslednom zápase Baggies privítali na svojom štadióne Southampton. Viac gólových príležitostí si vypracovali hráči hostí. O osude zápasu rozhodla 25. minúta. Hosťujúci brankár Forster vykopol päťku na súperovu polovicu. Loptu si spracoval Long,  potiahol ju až do domácej šestnástky aby ju priťukol Tadičovi, ktorý ju prihral na hranicu šestnástky . Nikým neatakovaný Clasie ju trafil dokonale a z domáceho brankára urobil diváka. Domáci v priebehu zápasu nevyťažili nič zo štandartných situácií napriek tomu, že kopali 7 rohových kopov. Prehrali tak druhý zápas v rade. Pred týmto domácim zápasom stratili body vonku s Watfordom 0:2. Na All Trafford potrápili Man. Utd 0:0. V domácom zápase s Arsenalom 3:1 kanonierom až tak veľa nedovolili. Zápas rozhodli dvoma gólmi po rohových kopoch. S Evertonom prehrali v Gudison parku 0:3. Z posledných piatich zápasov vyhrali jeden,  získali 4 body a až štyrikrát vyšli strelecky naprázdno.

WBA nemá ani jedného zraneného hráča a tak bude mať Tony Pullis kompletnú zostavu proti Liverpoolu, ktorý je mu akoby  tŕňom v oku. Špeciálne rád zabojuje ako tréner proti Jürgenovi Kloppovi, keď už aj média tak úspešne živia rivalitu medzi nimi.

Tony Pulis před zápasom : „Vedeli sme, že záverečná časť súťaže bude náročná. Príprava tímu na zápas s Liverpoolom bude teraz tou najdôležitejšou vecou.“

 

lfc logo
 L I V E R P O O L   F C
 
 

The Reds odohrajú do  konca sezóny ešte 6 zápasov. Všetko sú to súperi z nižších poschodí tabuľky, proti ktorým sa nám v doterajšom priebehu sezóny nedarilo podľa očakávania. Najbližší zápas v nedeľu hráme proti týmu, ktorý je z nich v tabuľke najvyššie. Je to tím, ktorý má vo svojom kádri vysokých hráčov, hrá pre nás nepríjemným štýlom a vedie ho náš „obľúbený“ tréner Tony Pullis.

Náš posledný zápas sme odohrali proti Stoke City FC na ich štadióne. Na zápas sme cestovali v okamihu keď sme mali na listine zranených 6 hráčov. Mená a počet týchto hráčov vo vzťahu k šírke nášho kádra vyznievali katastroficky, rovnako ako predvedená hra v prvom polčase. Nastúpili sme v nezvyčajnom rozostavení 3-5-1-1 a v  úvode zápasu sme sa dostali pod obrovský tlak súpera. Napriek tomu sme gól inkasovali až v závere polčasu, keď sa už zdalo, že ho odohráme bez gólov. Strelcom nebol nikto iný ako Walters, ktorý strelil svoj už siedmy gól proti Liverpoolu. Druhý polčas sa začal s dvomi zmenami v našej zostave. Coutinho a Firmino na ihrisku výrazne zmenili spôsob hry a svojimi gólmi urobili obrat v zápase aj v skóre. Predovšetkým Firminov gól bol parádny a nakoniec aj víťazný. Do tabuľky sme si pripísali 3 body, v ktoré po prvom polčase  iba málokto veril.

V jesennej časti sme sa s WBA stretli v domácom stretnutí, v ktorom sme od začiatku diktovali tempo hry. Baggies sa zatiahli do obrany. Po peknej akcii otvoril v 20. min. skóre Mané. V 35.  min. skóroval Coutinho  a vniesol tak kľud na naše kopačky. V druhom polčase sme pokračovali v dobrej hre a zahadzovali šance k navýšeniu skóre. Trest prišiel v 81. min. keď znížil Morrison. Baggies ožili a od toho momentu nakopávali  vysoké lopty do nášho pokutového územia. Záver zápasu sa zdramatizoval. Skóre sa však už nemenilo, hoci príležitosť mali aj naši hráči.

Na rozdiel od domáceho zápasu budú Jürgenovi Kloppovi chýbať Lallana, Henderson a Mané. Chýbať bude aj dlhodobo zranený Ings a Ejaria. Otázny je štart Firmina. K dispozícii bude Coutinho, ktorý už odohral druhý polčas na Stoke a Sturridge, ktorý  na Stoke striedal. Na lavičke už  dlhšie sedí Grujič, ktorý by svojou postavou mohol byť platným na herný štýl WBA.  Porovnajme výšku hráčov v základných  zostavách oboch tímov, ktoré vybehli na ihrisko pred týždňom : WBA 186,18 cm – LFC 182,36 cm.

Jürgen Klopp k samotnému zápasu : „Chceme ukázať že v tejto sezóne máme skutočne veľké ciele. Ideme do WBA a pobijeme sa o výsledok“

 

 VEDELI STE, ŽE:

- V nedeľu popoludní odohrajú oba tímy v Premier League duel č. 22.

- Vzájomná bilancia Liverpoolu a WBA v ére PL hovorí v prospech tímu z Anfieldu (13 výhier, 4 remízy a 4 prehry).

- Najvyššie víťazstvo dosiahli Reds s West Bromwich Albion na ich pôde v apríli 2003 (6:0), štyri góly dal Owen, dva Baroš (v drese WBA vtedy nastúpil v obrane Slovák Igor Bališ).

- Najvyššiu prehru utrpel LFC na ihrisku WBA v roku 1936 (1:6)

- WBA dal 14 gólov z rohových kopov v tomto ročníku PL, čo je najviac zo všetkých tímov

- Najdrahším hráčom WBA je Nacer Chadli. Minulý rok v lete za neho zaplatili 13 mil. £

 
zapasove info
 

Súťaž: Premier League, 33. kolo

Dátum: Nedeľa, 16. apríla 2017 od 14.30 hod. SEČ

Štadión: Hawthorns, West Bromwich (26.852 divákov)

Rozhodca: Jonathan Moss - Liverpoolu rozhodoval doposiaľ 11 ligových zápasov, v ktorých udelil hráčom Reds 10 žltých kariet

 
head to head
 

West Bromwich Albion FC – Liverpool FC   (147 vzájomných zápasov, 38 výhier WBA, 42 remíz, 66 výhier LFC,  skóre 160:217)

 Posledné vzájomné zápasy:

sezóna 2016/17

22.10.2016, Anfield, Premier league: Liverpool – West Bromwich 2:1 (2:0), góly: Mané 20, Coutinho 35 – Mc.Auley 81

sezóna 2015/16

15.5.2016, The Hawthorns, Premier League: West Bromwich - Liverpool 1:1 (1:1), góly:Rondón 13 - J.Ibe 23

13.12.2015, Anfield, Premier League: Liverpool - West Bromwich 2:2 (1:1), góly: Henderson 21, Origi 90+ - Dawson 30, Olsson 73

sezóna 2014/15

25.04.2015, The Hawthorns, Premier League: West Bromwich - Liverpool 0:0

04.10.2014, Anfield, Premier League: Liverpool - West Bromwich 2:1 (1:0), góly: Lallana 45, Henderson 61 - Berahino 56(pen)

Tohtoročná sezóna:

Pozícia v lige:

West Bromwich: 8. miesto (32 12  8 12 39:41 44)

Liverpool:          3. miesto (32 18  9  5  68:40 63)

Posledných päť tohtosezónnych zápasov:

Liverpool: Stoke 2:1 (A), Bournemouth 2:2 (H), Everton 3:1 (H), Man City 1:1 (A), Burnley 2:1 (H)

West Bromwich: Southampton 0:1(H), Watford 0:2 (A), Man Utd 0:0(A), Arsenal 3:1(H), Everton 0:3(A)

Najlepší strelci v lige

West Bromwich: Salomon Rondón 7, Gareth McAuley 6, James Morrison 5

Liverpool:          Sadio Mané 13, Roberto Firmino 10, Philippe Coutinho 9

 

predpokladane sestavy
 

West Bromwich(4-2-3-1): Foster – Nyom, Evans, McAuley, Dawson – Livermoore, Fletcher -  Philips, Morrison, Brunt - Rondón (manažér Tony Pulis)

Liverpool(3-4-3): Mignolet -  Lovren, Matip, Klavan – Clyne, Wijnaldum, Can, Milner - Firmino, Origi, Coutinho  (manažér Jürgen Klopp)

nenastoupi
 

West Bromwich(0):

Liverpool FC (5):    Danny Ings, Ovie Ejaria, Adam Lallana, Jordan Henderson, Sadio Mané 

 
zapas v tv
 
Digi Sport 1 + televízne stanice, ktoré vysielajú prenos nájdete aj na www.liveonsat.com
 
muj tip
 

 West Bromwich Albion FC – Liverpool FC  1:3 (0:1)

Góly: Rondón – Origi, Can, Coutinho

Stávkové kurzy : 4,20   3,80   1,91

Pár slov na záver:

V jesennej časti PL sme vyhrali na Anfielde 2:1, avšak výsledok nezodpovedal priebehu hry. Predpokladám, že napriek chýbajúcim hráčom sa náš tím  poučí z prvého polčasu na Stoke a zopakuje výkon z druhého polčasu. Že to na nepríjemný spôsob „Pulisovej“ hry vieme, sme mohli vidieť v jesennom zápase.

 

 

Bleskové zprávy

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

7 hráčů opouští LFC

Liverpool neprodloužil hned 7 hráčům smlouvy. S klubem se tak loučí Alex Manninger, Adam Phillips, Tom Brewitt, Jack Dunn, Madger Gomes, Kane Lewis a Jake Brimmer.

Dunn odchází do Tranmere

Jacku Dunnovi vypršela smlouva s Liverpoolem a nová mu nebyla nabídnuta. Mladík se rozhodl upsat se klubu z Tranmere, kde minulou sezónu hostoval.

web

sraz2017