PL 2016/17 Liverpool FC - Southampton FC

 

PL PRE NOVE

 

 

V 36. Kole Premier League privítame v predposlednom domácom zápase Southampton FC.

 

 

lfc logoLIVERPOOL FC

 

 

Liverpool FC odohrá ešte tri zápasy Premier League. V prípade ich úspešného zvládnutia si vybojuje účasť v LM čo bol a je hlavný cieľ tohtoročnej sezóny. V pondeľňajšej dohrávke 35. kola Premier League úspešne zvládol zápas vo Watforde. Napriek tomu, že v úvode zápasu musel striedať zranený Coutinho. Vystriedal ho uzdravený Lallana, ktorý v prvom polčase nádherným volejom trafil brvno domácej brány. V nastavenom čase to bol opäť Lallana, ktorý pri postrannej čiare oklamal dvojicu súperov, lopta sa dostala k Lucasovi. Jeho nákop na nabiehajúceho Cana nebol ani na nohu ani na hlavu, avšak Can to vyriešil ideálne. Nádhernými nožnicami vsietil jediný gól zápasu, ktorý znamenal dôležité tri body. To všetko preto, lebo niekoľko príležitostí The Reds skončilo nevyužitých ale najmä strela Prodla v závere zápasu skončila na brvne. Bol to zápas, ktorý určite nenadchol nezaujatého diváka, avšak LFC po väčšinu zápasu kontroloval loptu a nakoniec stretnutie vyhral.

V nedeľňajšom zápase The Reds potrebuje potvrdiť toto víťazstvo ziskom troch bodov proti The Saints. S týmto súperom sme sa stretli v súčasnom ročníku trikrát. Okrem jesennej časti PL sme hrali dva pohárové zápasy ktoré sme prehrali zhodne 0:1. Spolu s ligovým zápasom sme mu nedokázali streliť gól počas 270 minút . V novembrovom zápase PL sa zápas začal v daždi a The Saints hrali tvrdo na hranici pravidiel, čím výrazne sťažovali našim hráčom situáciu. Postupom času sme sa prepracovali k niekoľkým príležitostiam, ktoré zostali nepremenené. V druhom polčase sme mali hru pod kontrolou, avšak vďaka slabej koncovke sme zápas remizovali. Úplne posledný vzájomný zápas sme odohrali na Anfielde v januári tohto roku. Bola to odveta v EFL Cupe po prvom prehranom zápase 1:0. Napriek tomu, že sme v zápase dominovali, nedokázali sme vsietiť gól. The Saints hrozili z protiútokov až nakoniec v nastavenom čase boli úspešní. Shay Long prekonal Kariusa a definitívne rozhodol o postupe The Saints.

Tréner The Reds bude mať okrem dlhodobo zranených k dispozícii Coutinha, ktorý v pondelok nedohral kvôli bolestivo nakopnutému stehnu. Ponúkajú sa mu tak viaceré možnosti na základnú zostavu.

Jürgen Klopp k samotnému zápasu :Náš plán na nedeľu je využiť Anfield. Musíme byť odvážni, vychutnávať si hru a využiť dav.“

 

 

FC Southampton.svg

 SOUTHAMPTON FC

 

Southampton Football Club  je profesionálny futbalový klub so sídlom v Southamptone, Hampshire.  Založený bol 21. novembra 1885  v kostole sv. Márie  členmi Združenia mladých mužov Anglickej cirkvi sv. Panny Márie.   St. Mary's Y.M.A. ako ich uvádzali v miestnej tlači hrali väčšinu svojich zápasov  na verejných priestranstvách, kde bola hra často prerušovaná chodcami, ktorí si uplatňovali svoje právo voľne sa  prechádzať . Dôležitejšie zápasy , ktorými boli napríklad pohárové zápasy hrali na kriketových ihriskách v County Cricket Ground na Northlands Road alebo v Antelope Cricket Ground v St. Mary's Road. Klub bol pôvodne známy ako St. Mary's Young Men's Association F.C.  – skrátene "St. Mary's Y.M.A."  sa postupom času stal jednoducho  St. Mary's F.C.  Keď sa  roku 1894 sa pripojil k Southern League prijali názov Southampton St. Mary's.  To bol začiatok ich profesionálnej kariéry, nakoľko prijali do mužstva nových hráčov už s profesinálnou zmluvou. Po získaní titulu Southern League  v ročníku 1896-1997 sa klub stal akciovou spoločnosťou a bol premenovaný na Southampton F.C.  V rokoch 1897 – 1899 vyhral klub trikrát v rade Southern League . Presťahovali sa na novo postavený štadión  Dell, severozápadne od centra mesta v roku 1898, kde strávili 103 rokov. Southern League  vyhrali ešte trikrát v rokoch 1901, 1902 a 1904. Po prvej svetovej vojne sa v roku 1920 pripojili k vznikajúcej Football League. V súčasnosti hrajú The Saints – svätí , ako sú bežne označovaní, na novom štadióne St Mary's Stadium, ktorý je ich domovom od roku 2001.

V poslednom ligovom zápase hostili The Saints zachraňujúci sa Hull. Štatistiky tohto bezgólového zápasu boli rovnako vyrovnané.  V prvom polčase Hull zahrozil iba zo štandartiek. No tá zo siedmej minúty stála za to. Markovič vybojoval priamy kop z dobrej pozície. Grosicki pri jeho exekúcii urobil z domácich hráčov štatistov a strela skončila na pravej žrdi úplne bezmocného domáceho brankára. Druhý polčas síce začali aktívnejšie domáci hráči, ale skĺzlo to vyrovnaného súboja, v ktorom si nikto nevypracovával vyložené príležitosti. Najväčšiu si vypracovali „svätí“ keď po rohovom kope odrazenú loptu zvnútra šestnástky  poslal Tadič iba do vybehnutého brankára.  V 90. minúte hosťujúci N’Diaye fauloval vo vlastnej šestnástke a loptu si na značku pokutového kopu postavil Tadič. Jeho prudkú strelu však Jakupovič  vyrazil. Vzhľadom na tento moment v závere zápasu boli The Saints s deľbou bodou určite nespokojní.

 

Claude Puel pred zápasom:Poznáme dobre Liverpool. Je to skvelý tím, ale vieme, že môžeme proti nim zahrať fantastický zápas.

 

VEDELI STE, ŽE:

 

- V nedeľu popoludní si oba tímy zmerajú sily v 106. Vzájomnom zápase

- Vôbec po prvýkrát sa stretli v druhom kole FA Cupu v roku 1902, Southampton vyhral na domácom trániku 4:1

- Liverpool odohral v Southamptone v ére Premier League s SFC spolu 17 zápasov, v ktorých má bilanciu (7-3-7)

- Southampton vyhral v tomto ročníku 11 zápasov v PL, z toho 7 v nedeľu

- Jürgen Klopp ešte nevyhral zápas PL proti Sothamptonu

- Najdrahším hráčom Sothamptonu je Sofiane Boufal, ktorého v lete kúpili za 16 mil. £

- Hráč za ktorého predajom najviac inkasovali je Sadio Mané

  zapasove info

Súťaž: Premier League 36. kolo
Dátum:Nedeľa 7.mája 14:30 SEČ
Štadión:Anfield, Liverpool (54.167 divákov)
Rozhodca: Robert Madley (Liverpoolu doposiaľ rozhodoval 7 zápasov, pričom hráčom The Reds udelil 12 žltých kariet a napriadil proti nim jednu penaltu)

head to head

Liverpool FC - Sothampton FC (105 vzájomných zápasov, 51 výhier LFC, 24 remíz, 30 výhier Southamptonu,  skóre 156:110)
Posledné vzájomné zápasy:
sezóna 2016/17
25.01.2017 Anfield, EFL Cup : Liverpool - Southampton 0:1 , Long 90+1
11.01.2017 St. Mary´s Stadium, EFL Cup: Southampton – Liverpool 1:0 (1:0) Redmond 20
19.11.2016 St. Mary´s Stadium, Premier League: Southampton - Liverpool 0:0
sezóna 2015/16
20.3.2015 St. Mary´s Stadium, Premier League: Southampton – Liverpool 3:2 (0:2), góly: Mané 64, 86, Pellé 83 – Coutinho 17, Sturridge 22
02.12.2015, St. Mary´s Stadium, Ligový pohár: Southampton - Liverpool 1:6 (1:3), góly: Mané 1 - Origi 45, 68, 86, Sturridge 25, 29, Ibe 73
25.10.2015, Anfield, Liverpool, Premier League: Liverpool - Southampton 1:1 (0:0), góly: Benteke 77 - Mané 86
sezóna 2014/15                    
22.02.2015, St. Mary´s Stadium, Premier League: Southampton - Liverpool 0:2 (0:1), góly: Coutinho 3, Sterling 73
17.08.2014, Anfield, Liverpool, Premier League: Liverpool - Southampton 2:1 (1:0), gól: Sterling 23, Sturridge 79 - Clyne 56
Tohtoročná sezóna:
Pozícia v lige:
Liverpool:         3. miesto (35 20-9-  6 71:42 69)
Southampton: 10. miesto (33 11-8-14 39:44 41)
 
Posledných päť tohtosezónnych zápasov:
Liverpool: Watford 1:0(A), Crystal Palace 1:2(H), WBA 1:0(A), Stoke 2:1(A), Bournemouth 2:2(H) Southampton: Hull 0:0(H), Chelsea 2:4(A), Man City 0:3(H), WBA 1:0(A), Crystal Palace 3:1(H)
Najlepší strelci:
Liverpool:  Mané 13, Firmino 11, Coutinho 10
Southampton:  Austin 6, Redmond 6, Rodriguez 4
predpokladane sestavy
Liverpool (4-3-3): Mignolet - Clyne, Lovren, Matip, Milner - Wijnaldum, Can, Lallana - Firmino, Origi, Coutinho (manažér Jürgen Klopp)
Southampton (4-3-3): Forster - Soares, Stephens, Yoshida, Bertrand - Ward-Prowse, Romeu, Davis -  -Tadic, Gabbiadini, Redmond (manažér Claude Puel)
nenastoupiLiverpool(4): Ings, Ejaria, Henderson, Mané
Southampton(9): McCarthy, van Dijk, McQueen, Austin, Target, otázny štart majú : Boufal, Isgrove, Hesketh, Pied
zapas v tv
Digi sport 1,+ televízne stanice, ktoré vysielajú prenos nájdete aj na www.liveonsat.com

muj tip

Liverpool FC – Southampton FC 3:1 (2:0)
góly: Wijnaldum, Firmino, Coutino - Redmond
stávkové kurzy (bet365) 1,60 4,20 6,00
Pár slov na záver

Každý zápas do konca Premier League bude dôležitý. Z viacerých ponúkaných variant zostavy, ktoré má Jürgen Klopp bude záležať od momentálnej formy hráčov a v neposlednom rade ako sa bude cítiť Coutinho. Verím, že v tomto zápase podajú naši hráči sústredený výkon a konečne prelomia streleckú smolu, ktorú mali v troch tohtoročných stretnutiach proti „svätím“. Určite k tomu pomôže aj Anfield a davy na ňom – aj so silnou úderkou z nášho funklubu.

 

 

 

 

Bleskové zprávy

Arbeloa ukončil kariéru

Bývalý krajní obránce Liverpoolu Alvaro Arbeloa pověsil kopačky na hřebík. Poslední štací čtyřiatřicetiletého Španěla byl West Ham United.

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

7 hráčů opouští LFC

Liverpool neprodloužil hned 7 hráčům smlouvy. S klubem se tak loučí Alex Manninger, Adam Phillips, Tom Brewitt, Jack Dunn, Madger Gomes, Kane Lewis a Jake Brimmer.

Dunn odchází do Tranmere

Jacku Dunnovi vypršela smlouva s Liverpoolem a nová mu nebyla nabídnuta. Mladík se rozhodl upsat se klubu z Tranmere, kde minulou sezónu hostoval.

web

sraz2017