Everton - Liverpool FC 0:1 (0:0)

V Merseyside derby sme odohrali na Goodison parku náročný zápas

Od začiatku sme sledovali po dlhom čase typické Merseyside derby. Žiadne priateľské stretnutie, ale maximálne vyhecované, tvrdé, nekompromisné derby pred fantastickou kulisou. Domáci nás v prvých 25. minútach do ničoho nepustili, valcovali nás v strede poľa svojou fyzickou hrou, plnou nasadenia a osobných súbojov. My sme v týchto minútach nemali hru vôbec pod kontrolou, nedokázali sme podržať vpredu loptu a prehrávali sme väčšinu osobných súbojov. Naša obrana na čele s Lovrenom a Klavanom však fungovala na jednotku a domácich do žiadnej šance nepustila. Nebola to žiadna "podívaná" pre nestranného diváka, ale nervák pre fanúšikov obidvoch táborov. Obidva tímy si v prvom polčase šancu prakticky nevytvorili a tak sa išlo do šatní bez gólov.

Druhý polčas sme začali oveľa lepšie. Mali sme častejšie loptu na svojich kopačkách a prišli aj šance. Prvú obrovskú mal na Firmino v 50.min, ale jeho šancu skvele zmaril Stekelenburg. Následne po narážačke s Firminom sa rútil do šance Mané, ale Baines aj za cenu zrážky s vlastným gólmanom šancu odvrátil. Odniesol si to však Stekelburg, ktorý musel striedať. O pár minút neskôr si škaredo vyšlapol na Hendersona Barkley a mal ísť po červenj karte pod sprchy. Od Deana však videl iba žltú. V 87.min skvele z voleja vystrelil Firmino, ale jeho strelu k tyči náhradný brankár Robles výborne vyrazil. Rozhodca nastavil 8 minút a už sa zdalo, že dreby sa skončí bez gólov. Proti bol však Sturridge, ktorý v nadstavenom čase výborne spoza šestnástky vystrelil, jeho strela sa odrazila od pravej tyče do stredu malého vápna a tam striehol Sadio Mané, ktorý loptu na obrovskú radosť fanúšikov Reds upratal do siete 0:1!!!! Aj keď rozhodca Dean nadstavil takmer 10 minút dôležité víťazstvo sme udržali.

Je vždy pekné poraziť v derby Blue nose shites. Paráda!!!

Everton (4-2-3-1): Stekelenburg – Coleman, Funes Mori, Williams, Baines – McCarthy, Gueye – Lennon, Barkley, Valencia - Lukaku (manažér Ronald Koeman)

Liverpool (4-3-3): Mignolet – Clyne, Lovren, Klavan, Milner – Henderson, Wijnaldum, Lallana – Firmino, Origi, Mané (manažér Jürgen Klopp)

LFC oznámilo přátelské zápasy

Liverpool oznámil, že se v rámci letní přípravy střetne s Tranmere (12.7.) a Wiganem (14.7.). Znám už je také první soupeř v rámci Audi Cupu, kdy se LFC střetne s domácím Bayernem (1.8.). O dalším protvníkovi se rozhodne na základě výsledku zápasu mezi Atleticem Madrid a Neapolí.

Zlatý Albion "20"

Anglický výběr do 20 let opanoval Mistrovství světa této věkové kategorie. V kádru Albionu zastupovali Liverpool Sheyi Ojo, Ovie Ejaria a nově příchozí Dominic Solanke, který byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.