Liverpool FC - Everton FC 3:1 (2:1)

V Merseyside derby číslo 228 sme v pohode porazili Everton

Do derby poslal Jürgen Klopp osvedčenú zostavu. Zraneného Lallanu nahradil skúseným Lucasom. Do stopérskej dvojice sa vrátil uzdravený Lovren, ktorý by mal ustrážiť Lukakua.

Začiatok zápasu mal lepši Everton. Mal viac loptu na svojich kopačkách. Do priameho ohrozenia sa však kvôli dobre pracujúcej obrane a zálohe LFC vôbec nedostal. V 8.min sme sa presadili my. Sadio Mané krásne po diagonále prenikol do šestnástky a umnou strelou do protipohybu Roblesa k tyči skvele zakončil 1:0! V ďalšom priebehu to bolo typické derby. Hráči na ihrisku si nedarovali ani meter priestoru a nechýbali ani ostré zákroky. Hlavne Barkley mal byť po dvoch hrôzostrašných zákrokoch v sprche už v prvom polčase. Rovnako Williams, ktorý nešportovo šliapol na chrbát Emre Canovi. Everton sa do šancí nedostával a hrozil iba z rohových kopov. V 28.min Jagielka hlavou predĺžil rohový kop na prvej tyči a na odrazenú loptu najlepšie zareagoval Pennigton 1:1. Bol to trochu šok, pretože dovtedy sme Everton do ničoho nepustili. Našťastie sme nenechali Toffees v nádeji veľmi dlho. Už o 3 minúty v 31.min sa krásne v šestnástke uvilnil Coutinho a typickým banánom nedal Roblesovi žiadnu šancu 2:1!

Do druhého polčasu nastúpil Everton odhodlaný zmeniť skóre a vyrovnať. Viac sa tlačili pred našu šestnástku avšak my sme ich do šancí nepúšťali. Nepríjemná situácia prišla v 57.min keď Mané v tvrdom súboji utrpel zranenie kolena (a možno aj členku) a musel striedať. Vyzeralo to fakt zle. Vzápätí Emreho Cana brutálne fauloval Williams, ale videl iba žltú kartu. Namiesto Maného prišiel na ihrisko Origi a ten už v 60.min rozhodol o víťazstve červených. Po Peknej Coutinhovej prihrávke nachytal Roblesa a zavesil mu loptu pod brvno. Robles možno čakal obstrel k svoje ľavej tyči, ale Origi nádherne vystrelil do jeho protipohybu 3:1! Hostia sa ešte snažili. Najväčšiu šancu mal Holgate, ktorého tečovanú strelu Mignolet skvele reflexívne vytlačil. Ale ani naši nespali. Po výbornej krídelnej akcii Can našiel Alexandra-Arnolda a jeho strelu Robles skvele zneškodnil. V posledných 15.minútach sme už hru ukontrolovali a dotiahli zápas do víťazného konca. Skvelé tri body a Liverpool Je túto sezónu znova červený!!!

Liverpool(4-3-3): Mignolet - Clyne, Lovren, Matip, Milner - Lucas, Can, Wijnaldum - Coutinho, Firmino, Mané (manažér Jürgen Klopp)
Everton (3-4-3): Robles - Holgate, Williams, Jagielka - Baines, Gueye, T.Davies, Pennington - Calvert-Lewin, Lukaku, Barkley (manažér Ronald Koeman)

Počet diváků: 51 100

MOTM: Coutinho (za víťazný gól + nahrávku)

14431543

Evertonskí fanúšikovia už myslia na to čo si v pondelok v práci od známych vypočujú....

Grujič jede na ME "21"

Marko Grujič si zahraje na nadcházejícím ME do 21 let v Polsku. Srbsko ve skupině čekají výběry Španělska, Portugalska a Makedonie. I kvůli nominaci záložník neodletěl s prvním týmem do Sydney.

Wales i Albion povolal hráče LFC

Wales pro nachazející přátelské utkání nominoval Harryho Wilsona, Bena Woodburna a Dannyho Warda. Do výběru Albionu byli vybráni Nathaniel Clyne a Adam Lallana. Daniel Sturridge se srazu nezúčastní kvůli dřívějším zdravotním problémům.

Rohrbeck rozšíří Kloppův tým

Po té co loni odešel z realizačního týmu hlavní fyzioterapeut Chris Morgans, zaujal jeho míto kolega z Akademie Andy Reshaw. Nyní na tuto pozici přichází Christopher Rohrbeck, který předtím 14 let pracoval u týmu Mohuče. Jürgen Klopp tak pokračuje v přestavbě svého realizačního týmu, která začala už minulé léto.

Brewster na U17 stříbrný

Rhian Brewster si z Mistrovství Evropy do 17 let přivezl stříbrnou medaili, když odehrál celé finále proti Španělsku. Utkání dospělo až do penalt, kde právě Brewster neproměnil jednu z nich, po kterých se radovalo mužstvo z Pyrenejí.