Bleskové zprávy

LFC v TOP 10

Liverpool FC se nedávno zařadil dle Forbesu mezi 10 nejcennějších fotbalových klubů světa, konkrétně na 8. místě s hodnotou 1,548 miliard dolarů. Předběhl například PSG či Juventus, i když v posledních letech pravidelně nefiguruje v evropských pohárech. Žebříček tradičně opanoval Real Madrid. Za ním se postupně seřadila Barcelona, Manchester United, Bayern Mnichov, Arsenal, Manchester City a Chelsea.

Kvinteto v nominaci na ME

Jordan Henderson, James Milner, Nathaniel Clyne, Daniel Sturridge a Adam Lallana figurují v předběžné nominaci Roye Hodgsona na ME. Trenér Albionu nominoval celkem 26 hráčů, takže před vypuknutím šampionátu bude muset počty redukovat. Nad některými hráči stále visí otazníky kvůli jejich zdravotnímu stavvu, včetně kapitána Reds. Naopak letošní turnaj se nebude týkat Dejana Lovrena, který nebyl nominován po ostré výměně názorů s trenérem Čačičem po utkání s Maďarskem.

Hráčem měsíce je Origi

Belgický útočník Divock Origi získal cenu pro hráče LFC měsíce dubna. Než byl zraněn v zápase s Evertonem po nevybírávém zákroku Moriho, stihl v 6 dubnových zápasech nastřílet 5 branek. Na druhém místě se umístil Dejan Lovren (38% hlasů). Na Origiho mu scházelo 5%.

Coutinho králem sezóny 15/16

Phillippe Coutinho opanoval většinu kategorií na galavečeru Reds. Získal cenu za gól roku (proti Manchesteru United), výkon ročníku (proti ManCity), hráče sezóny dle hlasování hráčů i fanoušků. Nejlepším mladým hráčem se stal Emre Can. Hráčem akademie Brad Smith. Nejlepší hráčkou ženského družstva byla zvolena Martha Harris. Ocenění za celoživotní přínos si odnesl Steve Heighway. Nejlepším fanklubem byl zvolen jihoafrický Gauteng. 

Belgická nominace pro ME

Simon Mignolet, Christian Benteke i momentálně zraněný Divock Origi byli zařazeni do belgické nominace pro nadcházející Mistrovství Evropy ve Francii. Belgie se v základní skupině E utká se Švédskem, Irskem a Itálií.

baner